Hrabstwa Arkansas ścigają się, by rozprawić się z hałasem wydobywającym z kopalni BTC

Hrabstwa w stanie Arkansas starają się uchwalić nadzwyczajne przepisy regulujące poziom hałasu wydobywających nagrody za bloki BTC w obliczu zbliżającego się nowego prawa, które chroniłoby górników przed wyróżnieniem poprzez ukierunkowane przepisy.

Ustawa Arkansas Data Centers Act z 2023 r. została uchwalona w kwietniu i wchodzi w życie 1 sierpnia. Ogranicza ona rodzaje przepisów, które hrabstwa mogą uchwalać w celu ukierunkowania na operacje wydobywania zasobów cyfrowych, wymagając, aby Arkansas traktował je jak inne firmy zajmujące się centrami danych.

Jak donosi lokalna gazeta Arkansas Democrat-Gazette, kilka hrabstw ma problem z ciągłym brzęczeniem wytwarzanym przez wentylatory górnika. Niektórzy twierdzą, że hałas można usłyszeć wiele kilometrów od ich domów, zakłócając ich życie.

„Nie mam żadnych problemów z wydobywaniem kryptowalut, ale tylko poziom hałasu, brak troski o naszych sąsiadów. Myślę, że istnieje ciągłe lekceważenie bycia dobrym sąsiadem i jest to nie do zaakceptowania” – mówi jeden z mieszkańców hrabstwa Faulkner.

Ustawa chroniąca kopaczy zasobów cyfrowych została uchwalona w kwietniu i przez kilka tygodni większość ustawodawców hrabstwa nie zwracała uwagi na jej postanowienia. Jednak w ostatnich tygodniach zdali sobie sprawę, że uniemożliwia im to atakowanie górników określonymi przepisami, wywołując gorączkowy wyścig o uchwalenie nowych przepisów przed 1 sierpnia.

„W maju zaczęliśmy zdawać sobie oczywiście sprawę ze sposobu, w jaki ustawa została sporządzona, co znacznie ograniczyło możliwość i mechanikę sprawowania lokalnej kontroli i samorządności po wejściu w życie” – mówi Mike Whitmore, główny radca prawny w Association of Hrabstwa Arkansas.

Przedstawiciel stanowy Rick McClure, republikański ustawodawca stojący za nadchodzącą ustawą, przyznał, że ustawodawcy nie wzięli pod uwagę niezamierzonych konsekwencji w tamtym czasie.

„W tygodniach następujących po [uchwaleniu ustawy] zgłoszono kilka sytuacji problemów z hałasem generowanym przez kopaczy zasobów cyfrowych. Duże operacje eksploracji zasobów cyfrowych mogą stanowić problem. Mogą być głośne i irytujące” – zauważa.

Obejrzyj: Wyjaśnienie kopania bitcoinów

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Arkansas counties racing to crack down on noise pollution from BTC miners – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO