Binance stara się o oddalenie pozwu CFTC, przygotowuje japońską niezgodność

Binance stara się o oddalenie jednego ze swoich pozwów federalnych w USA, pomimo nowych dowodów, że jego założyciel wiedział, że giełda aktywów cyfrowych prowadziła nielegalny handel.

W poniedziałek prawnicy Binance Holdings Ltd, kilku innych podmiotów Binance, założyciel Changpeng „CZ” Zhao i były szef ds. w stosunku do wymiany przez amerykańską Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

W skardze zarzucano, że różne podmioty Binance, CZ i Lim, stosowały „wykalkulowane, etapowe podejście”, aby naruszyć „podstawowe przepisy” ustawy o giełdach towarowych. Powołując się na liczne wewnętrzne komunikaty Binance, przewodniczący CFTC Rosnim Behnam powiedział, że „wysiłki firmy na rzecz zapewnienia zgodności były fikcją, a Binance celowo wybrał – wielokrotnie – przedkładanie zysków nad przestrzeganie prawa”.

Binance ma czas do czwartku na złożenie odpowiedzi na pozew CFTC, ale prosi sąd o pozwolenie na przekroczenie limitu 15 stron dla takich odpowiedzi. Binance chce złożyć wspólną 50-stronicową odpowiedź ze względu na „złożoność skargi CFTC i liczbę argumentów, jakie pozwani spodziewają się przedstawić na poparcie swoich wniosków o oddalenie”.

Zgłoszenie twierdzi, że CFTC nie sprzeciwia się prośbie Binance o przekroczenie limitu, najwyraźniej przekonany, że jakiekolwiek obszerne argumenty, które giełda planuje przedstawić, nie zmniejszą potępiających przyznań, które ujawniła skarga w wewnętrznych e-mailach i czatach Binance.

Wspomniane przyznania obejmują Lim informujący kolegów, że CZ nie ma nic przeciwko publicznemu twierdzeniu, że blokuje amerykańskich klientów z międzynarodowej giełdy dot-com, rzekomo zmuszając ich do współpracy z licencjonowanym w USA Binance.US. Przez cały ten czas Binance koncentrowało się na zapewnieniu, że „znajdziemy sposób na backdoor do .com”, gdzie Lim uznał zgodność za „fo sho”.

Umyć. Handel. Powtarzać.

Pozew CFTC wyszczególnił również około 300 „kont domowych” na Binance, które „wszystkie są bezpośrednio lub pośrednio własnością Zhao”. Inne konta należały do kontrolowanych przez CZ animatorów rynku Merit Peak i Sigma Chain, z których oba były powiązane z szalejącym handlem „wash tradingiem”, aby stworzyć iluzję większego zainteresowania klientów głośnymi tokenami, takimi jak BTC.

Podobne zarzuty zostały postawione w pozwie złożonym w czerwcu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W pozwie zacytowano również „handel manipulacyjny” dokonywany przez „dziesiątki” kont Binance.US należących do Sigma Chain. Ten inflacyjny „wash trading” był szczególnie zauważalny w trzech okresach, w tym we wrześniu 2019 r., gdy uruchomiono Binance.US.

W poniedziałek Wall Street Journal zacytował wewnętrzną wiadomość autorstwa CZ, dotyczącą około 70 000 USD w transakcjach BTC, które miały miejsce w ciągu pierwszej godziny po uruchomieniu Binance.US. „Myślę, że to byliśmy my”, powiedział CZ podobno swojemu personelowi w odniesieniu do tej fali początkowej działalności.

SEC wcześniej szczegółowo opisywał, w jaki sposób konta kontrolowane przez Sigma/CZ były odpowiedzialne za „ponad 99% początkowej godziny wolumenu obrotu co najmniej jednym aktywem kryptograficznym” następnego dnia po uruchomieniu Binance.US. Konta Sigma były również zaangażowane w znaczące transakcje typu wash trading po uruchomieniu nowych tokenów na Binance.US oraz w okresie bezpośrednio poprzedzającym podwyższenie kapitału spółki holdingowej stojącej za Binance.US.

W raporcie The Journal zacytowano rzecznika Binance.US, który przedstawił zapowiedź tego, jak Binance planuje bronić się przed tymi zarzutami. „Jesteśmy głęboko przekonani, że zarzuty SEC dotyczące handlu na praniu są całkowicie bezpodstawne i oparte na fundamentalnym niezrozumieniu faktów i niewłaściwym zastosowaniu odpowiedniego prawa”.

Rzecznik dodał, że firma uważa, że „te transakcje były całkowicie uzasadnionymi interakcjami obejmującymi niezależne strategie. Względna wielkość działalności handlowej nie potwierdza sugestii, że wpłynęło to na ogólny wolumen na platformie.” Rzecznik twierdził, że handel własny Sigmy wyniósł mniej niż 0,5% wolumenu obrotu w ciągu trzech miesięcy poprzedzających rundę zbierania funduszy.

Czy Binance może planować argumentować, że handel na praniu nie jest nielegalny, jeśli nie jest mierzony w miliardach? Albo że „krypto” jest tak odstającą regulacyjną i rewolucyjną innowacją, że zasady zabraniające samodzielnego handlu papierami wartościowymi i towarami po prostu nie mają zastosowania? Czy boty handlujące na Binance nie są droidami, których szukają amerykańskie organy regulacyjne?

Warto zauważyć, że CZ zatrudnił kilku naprawdę drogich prawników, którzy pomogą mu poruszać się po tej dolinie cienia legalnej śmierci, więc równie dobrze mogliby rzucić kilka legalnych Zdrowaś Maryjo w strefie końcowej. Niestety, nie ma otwartych odbiorców, aby złapać te legalne długie bomby, ale prawnicy muszą przynajmniej wyglądać, jakby pracowali.

Podobnie jak wielu klientów Binance, niektórzy z tych prawników mają znaczące doświadczenie w dziedzinie prania brudnych pieniędzy, co zwiększa oczekiwania, że CZ oczekuje, że Departament Sprawiedliwości USA doda zarzuty karne do jego listy problemów prawnych. A ponieważ Racketeer Influenced and Corrupt Organizations (RICO) są oskarżeni o potencjalne wyroki 20 lat za każdy zarzut, CZ i inni pracownicy Binance mogą wkrótce mieć mnóstwo czasu w więzieniu federalnym, aby zastanowić się nad zbudowaniem tokenizowanej giełdy papierosów i shiv.

Bifrance porównuje des pommes et des oranges

Mówiąc o praniu brudnych pieniędzy, Binance France wciąż czeka, aby dowiedzieć się, co dalej z dochodzeniem paryskiej prokuratury w sprawie „zaostrzonego prania pieniędzy” z udziałem lokalnych operacji Binance. Prokuratorzy zorganizowali w czerwcu niespodziewaną „wizytę na miejscu” w paryskiej centrali Binance, którą Binance stara się ustanowić jako „flagowe centrum w Europie”.

W zeszłym tygodniu Binance France opublikowało swoje pierwsze zbadane sprawozdanie finansowe obejmujące 14-miesięczny okres kończący się 31 grudnia 2022 r. Roczne zestawienie, wymagane przez lokalną licencję Binance, pokazuje, że firma posiada około 1 miliarda euro w imieniu swoich francuskich klientów, podczas gdy posiada na własnych rachunkach USDT (Tether) o wartości 7 mln USD.

Oświadczenie pokazuje również stratę netto w wysokości 4 milionów euro w tym okresie, ale Binance twierdzi, że wynika to z faktu, że został zatwierdzony do rozpoczęcia działalności dopiero w lipcu ubiegłego roku, przy jednoczesnym ponoszeniu wydatków przez cały 14-miesięczny okres. (Binance zapomniał wspomnieć, że giełda czekała trzy lata, zanim ostatecznie uzyskała licencję od L’Autorité des Marchés Financiers w ostatniej chwili.)

Najwyraźniej przewidując, że klienci wywnioskują, że operacje Binance są nieopłacalne, gdy jest on zmuszony do przestrzegania przepisów, Binance France upiera się, że „wykazałby zysk”, gdyby czas trwania wydatków i przychodów był równy. „Globalnie Binance pozostaje dochodowym biznesem”, choć częściowo wynika to z rażącego lekceważenia ograniczeń regulacyjnych.

Wschodzące słońce, uczucie tonięcia

Wreszcie, Binance przygotowuje się do oficjalnego debiutu na regulowanym rynku aktywów cyfrowych w Japonii w przyszłym tygodniu. CZ ogłosiło to we wtorek za pośrednictwem połączenia wideo na konferencji Tokyo Web3.

W listopadzie ubiegłego roku Binance nabył japońską giełdę Sakura, która była już zarejestrowana w Japan Financial Services Agency (JFSA). Binance ma zwyczaj przejmowania licencjonowanych firm na rynkach, na których jego własna działalność jest żałośnie niewystarczająca do poziomu zgodności wymaganego do licencjonowania. Podobna strategia „licencjonowania backdoora” została odrzucona w Wielkiej Brytanii po tym, jak Urząd Nadzoru Finansowego wyraził opinię, że Binance „nie jest w stanie być skutecznie nadzorowane”.

Japońscy klienci Binance.com zostaną zaproszeni do migracji do nowej japońskiej strony od 1 sierpnia. Ci japońscy klienci oficjalnie utracą dostęp do giełdy dot-com z dniem 30 listopada.

Użytkownicy, którzy pomyślnie dostosują się do surowych krajowych wymagań „poznaj swojego klienta” (KYC), będą podobno mieli możliwość handlu około 30 różnymi tokenami na Binance Japan, chociaż dokładna liczba i rodzaje tokenów mogą ulec zmianie.

GM Binance Japan, Takeshi Chino, powiedział na konferencji w Tokio, że giełda będzie chciała oferować stablecoiny po złagodzeniu przez JFSA swoich zasad dotyczących monet stabilnych zabezpieczonych walutami innymi niż jen. Ale jeśli Binance uzna, że będzie w stanie zaoferować swoje własne, niezabezpieczone „B-tokeny” lub swój nowy ulubiony stablecoin TUSD, który jest przede wszystkim wspierany przez uśmieszek Justina Sun „co, ja się martwię?”, może znaleźć swoje Japońska wycieczka przerwana.

CZ mówi same dobre rzeczy o japońskich regulatorach i oferuje zwykłe bromki na temat zaangażowania Binance w przestrzeganie przepisów. Zwykle składa takie oświadczenia, mimo że ucieka z każdego rynku, na którym Binance było wzywane do przestrzegania tych zobowiązań, często kontynuując obsługę klientów na tych rynkach długo po tym, jak twierdził, że zerwał wszelkie powiązania (jak w USA).

Ponieważ Japonia zaostrza kontrole przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, byłby to bardzo zły czas dla CZ, aby zaangażować się w jego zwykły podstęp publicznego świętego / prywatnego grzesznika. Japonia jest powszechnie chwalona za podejście do regulacji aktywów cyfrowych, które uwzględnia potrzeby zarówno klientów, jak i firm. Biada każdemu operatorowi, który sprawia, że japońskie władze wyglądają na głupców, ufając giełdom, że zrobią to, co obiecały.

Przepraszając naszych japońskich czytelników za ten chwilowy epizod przywłaszczenia kulturowego, przedstawiamy nasze prognozy dotyczące niefortunnych japońskich operacji Binance w formie haiku:

Binance w Japonii
CZ uważał, że zasady są dla głupców
Popieprzone, dowiedziałem się

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance seeks dismissal of CFTC suit, preps Japanese noncompliance – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO