Rezerwa Federalna zbliża się do wdrożenia usługi FedNow, ale wyjaśnia, że nie ma powiązań z CBDC

Rezerwa Federalna oświadczyła, że jej usługa FedNow nie jest powiązana z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC), w związku z rosnącym publicznym odrzuceniem waluty cyfrowej wspieranej przez państwo w Stanach Zjednoczonych.

Rezerwa Federalna ogłosiła to w oświadczeniu na swojej oficjalnej stronie internetowej, gdzie oznaczyła usługę FedNow jako „gotową”. Usługa została uruchomiona 20 lipca, oferując natychmiastowe płatności za przelewy między instytucjami finansowymi.

„Usługa FedNow nie jest powiązana z cyfrową walutą” – zauważyła Rezerwa Federalna. „Usługa FedNow nie jest ani formą waluty, ani krokiem w kierunku wyeliminowania jakiejkolwiek formy płatności, w tym gotówki”.

Instytucja dodała, że nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie wprowadzenia CBDC, stwierdzając, że uruchomienie oferty w USA będzie wymagało zgody Kongresu. Od czasu ogłoszenia przekrój opinii publicznej porównał usługę FedNow do CBDC, biorąc pod uwagę jej szereg funkcji.

Usługa obiecuje nieprzerwane, całodobowe transfery w czasie rzeczywistym i możliwość zarządzania płynnością transferu. Informacje uzyskane z wyciągu wskazują na usługę płatności natychmiastowych sektora prywatnego zasilaną wspólnym rachunkiem w Banku Rezerw.

Inne funkcje usługi obejmują opcję dołączenia przez uczestników do statusu tylko do odbioru, możliwość żądania płatności oraz narzędzia do wykrywania oszustw. W demonstracji gotowości Rezerwa Federalna ogłosiła, że przyjęła na pokład 41 instytucji finansowych i 15 usługodawców, oczekując natychmiastowego sukcesu, podobnie jak jej poprzednie oferty — Fedwire i FedACH.

Inwestorzy tacy jak Balaji Srinivasan wywiercili luki w twierdzeniach Rezerwy Federalnej w marcu, mówiąc, że chociaż istnieje techniczna różnica między CBDC a FedNow, to granice są rozmyte „z punktu widzenia swobód obywatelskich”.

„Myślę o FedNow trochę jak o wirusie, który ewoluował, aby uniknąć rozpoznania, zmieniając swoją sekwencję bez faktycznej zmiany swojej funkcji” – powiedział Srinivasan. „Ludzie są uodpornieni na termin„ waluta cyfrowa banku centralnego ”, ale nie na wszystkie formy zwiększonej„ kontroli cyfrowej banku centralnego ”, a FedNow jest z pewnością tym drugim”.

Twierdzi, że nowa usługa jest wysoce scentralizowana, co wymaga, aby wszystkie płatności przechodziły przez serwer kontrolowany przez Fed. Twierdzi, że funkcja systemu rząd-konsument zapewni rządowi większą kontrolę nad rachunkami bankowymi osób fizycznych.

CBDC narzędziem do wzmożonej kontroli rządu?

Podczas gdy ponad 100 krajów zmierza w kierunku wprowadzenia swoich CBDC, rozwój w Stanach Zjednoczonych został zatrzymany. Stany podejmują zapobiegawcze kroki, aby zakazać stosowania dolara cyfrowego na swoim terenie, opisując je jako narzędzie nadzoru rządu.

Floryda przystąpiła do uchwalenia ustawy zakazującej używania proponowanego dolara cyfrowego, a Karolina Północna przyjęła to samo stanowisko. W czerwcu amerykańskie spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe napisały list wspierający projekt ustawy anty-CBDC z powodu braku jasnych przepisów wspierających ich rozwój.

„Wysiłki administracji Bidena mające na celu wprowadzenie cyfrowej waluty scentralizowanego banku polegają na nadzorze i kontroli. Dzisiejsze ogłoszenie ochroni konsumentów i firmy z Florydy przed lekkomyślnym przyjęciem „scentralizowanego dolara cyfrowego”, który zdusi innowacje i będzie promować usankcjonowany przez rząd nadzór – powiedział Ron DeSantis, gubernator stanu Floryda.

Aby dowiedzieć się więcej o walutach cyfrowych banku centralnego i niektórych decyzjach projektowych, które należy wziąć pod uwagę podczas ich tworzenia i uruchamiania, przeczytaj podręcznik nChain dotyczący CBDC.

Obejrzyj: Blockchain zapewnia doskonałą podstawę dla CBDC

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Federal Reserve nears FedNow Service rollout but clarifies it has no links with CBDCs – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO