Bank of China testuje cyfrowe płatności kartami SIM w juanach przy użyciu technologii NFC

Państwowy Bank of China ogłosił uruchomienie programu pilotażowego mającego na celu przetestowanie praktyczności łączenia kart SIM z cyfrowym juanem w celu obsługi płatności offline.

W oświadczeniu Bank of China potwierdził, że połączy siły z gigantami telekomunikacyjnymi China Telecom i China Unicom, aby wprowadzić pakiet produktów łączących karty SIM z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC).

Bank of China ujawnił, że jego partnerzy telekomunikacyjni wypuszczą partię kart SIM wyposażonych w funkcje komunikacji bliskiego zasięgu (NFC), technologię stojącą za płatnościami zbliżeniowymi. Uczestnicy pilotażu będą mogli używać swoich urządzeń mobilnych do dokonywania cyfrowych płatności w juanach w terminalach w punktach sprzedaży.

Dzięki NFC płatności mogą być przetwarzane bez konieczności połączenia z Internetem, a bank twierdzi, że użytkownicy nie muszą otwierać żadnych aplikacji płatniczych. Zgodnie z oświadczeniem, oferta pozwoli użytkownikom na dokonywanie płatności, nawet jeśli ich telefony komórkowe są wyłączone.

Bank twierdzi, że funkcja płatności kartą SIM będzie wykorzystywać wspólne saldo, eliminując konieczność zasilania osobnego konta. Zgodnie z oświadczeniem bank zapewnił użytkowników o bezpieczeństwie i niezawodności oferty, zwracając uwagę na integrację kilku barier chroniących przed złymi aktorami.

Obecnie program pilotażowy skupi się tylko na urządzeniach z Androidem w wybranych miastach w Chinach kontynentalnych. Oprócz integracji z CBDC bank stwierdził, że karty SIM mogą obsługiwać kilka aplikacji, w tym kontrolę dostępu, kluczyki do samochodu i system cyfrowej tożsamości.

Kilka krajów budujących CBDC rozważało pomysł płatności offline, motywowany korzyściami związanymi z tą funkcjonalnością. Bank centralny wskazuje na zaletę włączenia finansowego, ale zauważa, że brak technicznego standardu tworzenia oferty pozostaje przeszkodą.

„Zbadaliśmy rynek – nie ma gotowych lub prawie gotowych rozwiązań technologicznych” – powiedziała pierwsza wiceprezes Banku Rosji Olga Skorobogatowa. „W przypadku płatności offline musisz opracować własne rozwiązania. Jest to w naszych planach, ale nie na tym etapie”.

Po spadku wskaźników przyjęcia cyfrowego juana Ludowy Bank Chin (PBoC) przyspieszył tempo projektu pilotażowego CBDC, rozszerzając go na nowe miasta. Bank centralny eksperymentuje obecnie z transgraniczną funkcjonalnością cyfrowego juana po dotacjach noworocznych, a integracja funkcji czerwonej koperty osiągnęła umiarkowany sukces.

Na początku lipca urzędnicy miasta Jinan ogłosili, że zaczną akceptować cyfrowe juany jako opłatę za przejazdy autobusami na wszystkich trasach, aby wywołać adopcję, a miasto Changsu będzie płacić pracownikom pensje w cyfrowych juanach. Cyfrowy juan znalazł zastosowanie w papierach wartościowych, podczas gdy PBoC nadal testuje wody, atakując pobliski Hongkong.

Aby dowiedzieć się więcej o walutach cyfrowych banku centralnego i niektórych decyzjach projektowych, które należy wziąć pod uwagę podczas ich tworzenia i uruchamiania, przeczytaj podręcznik nChain dotyczący CBDC.

Lise Li: Dlaczego Bitcoin SV odniesie sukces w Chinach

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bank of China tests digital yuan SIM card payments using NFC technology – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO