Najważniejsze wydarzenia Hello Metanet: Nauczanie, na czym polega budowanie na blockchainie

Bitcoin ma wiele zastosowań i prawdopodobnie jednym z najlepszych jest budowanie na jego podstawie aplikacji i usług.

Podczas 7. edycji Hello Metanet Workshop w Berlinie w dniach 9-11 czerwca eksperci znający się na blockchainie BSV byli obecni, badając potencjał tej technologii jako „sieci danych” i omawiali szeroki zakres tematów dotyczących tworzenia aplikacji i biznesu opartego na mikropłatnościach modele. Główny historyk bitcoinów CoinGeek, Kurt Wuckert Jr., był również na warsztatach, aby relacjonować wydarzenie, aby świat mógł zobaczyć przyszłość blockchain.

Trzydniowe warsztaty, które odbyły się po udanym projekcie sCrypt Hackathon Project w dniach 5-8 czerwca na University of Exeter w Londynie, podczas których zaprezentowano również talenty programistów blockchain BSV, takich jak Elas Founder i CEO Brendan Lee. Zapytany, czy widzi wątek łączący te dwa wydarzenia, Lee powiedział, że widzi „ogromną ekscytację” wokół sCrypt – platformy TypeScript umożliwiającej programistom „pisanie inteligentnych kontraktów na maszynie wirtualnej Bitcoin”.

„Myślę, że to, co stworzył Xiaohui [Liu], jest niesamowitym źródłem informacji dla ludzi, którzy naprawdę chcą wejść i zacząć korzystać z Bitcoin już dziś” – dodał założyciel Elas.

W międzyczasie David Case powiedział, że nowi programiści mogą pracować z Bitcoin Script, ponieważ istnieje duży potencjał, który mogą z nim zrobić: „Obietnica tego, co możesz zrobić z Bitcoin Script… to jest coś, o czym mówi się od lat. A teraz narzędzia sCrypt i niektóre inne rzeczy, które robimy, zaczynają być na tyle zaawansowane, że naprawdę istnieje narzędzie do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji w łańcuchu”.

„Zawsze uzyskasz dywidendę z wydajności, tworząc ten skrypt bezpośrednio w skrypcie Bitcoin, ponieważ są rzeczy, które robi sCrypt, które powodują coś, co w przeciwnym razie mogłoby spowodować wzdęcia. Jest to jednak o wiele trudniejsze” – powiedział Lee.

Współzałożyciel B2029 i Hello Metanet, Ekhard Seeßelberg, powiedział, że jest zadowolony z rezultatów warsztatów i pokochał pomysły, które z nich wynikały.

„Podoba mi się ten czas, kiedy możemy zrobić więcej rzeczy. Dzieje się więcej hakowania i wygląda na to, że niektórzy ludzie zrobili naprawdę fajne rzeczy” – powiedział. „Po prostu lubię rozmawiać o technologii oraz zaletach i wadach każdego podejścia. I podoba mi się, że prawie wszystko jest testowane, więc jest to dla mnie proces ewolucyjny… ostatecznie rozwiązania, które najlepiej odpowiadają zapotrzebowaniu rynku, odniosą… większy sukces niż inne”.

Więcej entuzjastów blockchain, programistów i osób niebędących programistami spędziło trzy produktywne dni na budowaniu, hakowaniu i uczeniu się programowania na blockchainie BSV. Sprawdź podsumowanie tutaj, aby dowiedzieć się więcej o poprzednich warsztatach Hello Metanet.

Obejrzyj: Dr Craig Wright przedstawia przełomowy projekt Bitcoin — Metanet

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 7th Hello Metanet highlights: Teaching what building on blockchain is all about – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO