Peter Schiff na London Blockchain Conference 2023: Bitcoin zabezpieczony złotem jest odpowiedzią na problemy świata

Konferencja na temat technologii blockchain, skupiająca się nie na szumie i spekulacjach, ale na użyteczności, naturalnie przyciągnie bardziej dynamiczny tłum niż zwykle na innych wydarzeniach branżowych.

Nigdzie nie było to bardziej widoczne niż w przypadku głównego mówcy ostatniego dnia London Blockchain Conference — Petera Schiffa.

Schiff jest znanym orędownikiem złota w systemie finansowym i wybitnym krytykiem spekulacyjnego szumu związanego z aktywami cyfrowymi, który uczynił go naturalnym wrogiem użytkowników BTC, a zwłaszcza mediów społecznościowych. W rzeczywistości, jeśli słyszałeś o Schiffie, istnieje niezerowa szansa, że po raz pierwszy spotkałeś go w dokładnie takim kontekście.

Ale jedna rzecz, której Peter Schiff nie jest, to krytyk blockchain, a nawet walut cyfrowych w ogóle. Wręcz przeciwnie, Schiff ma jasne wyobrażenie o roli, jaką blockchain – i złoto – mogą odgrywać w globalnym systemie monetarnym i nieuchronnych zawirowaniach finansowych, które, jak mówi, są tuż za rogiem.

„Myślę, że świat jest na skraju przewrotu monetarnego”, powiedział w sali wypełnionej ludźmi, którzy chcą usłyszeć od renomowanego krytyka kryptograficznego.

„Obecny system monetarny opiera się w dużej mierze na dolarze amerykańskim. Problem polega na tym, że od 1971 roku dolar amerykański nie jest oparty na niczym”.

Wyjaśnił, że przed 1971 rokiem dolar amerykański był prawnie definiowany jako miara złota, a złoto było podstawą każdego dolara. Powiedział, że na tej podstawie Stany Zjednoczone były w stanie przekonać resztę świata do poparcia ich własnych walut o dolara. Ale Stany Zjednoczone porzuciły standard złota w 1971 roku i przestały gwarantować wymianę dolarów na złoto. Od tego czasu, według Schiffa, świat działa w systemie fiducjarnym, w którym inna waluta wspiera jedną walutę, ale ostatecznie nie ma nic o konkretnej wartości, która wspiera system.

„W tej chwili Stany Zjednoczone mają deficyt budżetowy przekraczający 2 biliony dolarów rocznie” – powiedział.

„Jednocześnie nasze deficyty handlowe przekraczają 1 bilion dolarów rocznie. Oto jak dysfunkcyjna stała się gospodarka USA w tym systemie: możliwość tworzenia waluty rezerwowej z powietrza oznacza, że Amerykanie nie muszą produkować, aby konsumować. Wszystko, co muszą zrobić, to wydrukować papier i wymienić go na towary, które produkuje reszta świata”.

„Jedynym powodem, dla którego może się to zdarzyć, jest to, że reszta świata zbiorowo żyje poniżej swoich możliwości, aby subsydiować ekstrawagancki standard życia Amerykanów”.

Wejdź w globalny wstrząs, przed którym Schiff ostrzegał na początku swojego przemówienia: inflacja. Rekordowe wskaźniki inflacji na całym świecie od 2022 r. oraz polityka pieniężna prowadzona przez banki centralne w celu jej przeciwdziałania ujawniły podatność pieniądza fiducjarnego na zmienność i postawiły pod znakiem zapytania jego wiarygodność. Kiedy inflacja osiąga punkt, w którym waluta fiducjarna jest dewaluowana zbyt szybko, aby można było na niej polegać jako środku wymiany, dolar amerykański zaczyna tracić rolę waluty rezerwowej.

„To, co będzie napędzać alternatywę, to sprzedawcy towarów i usług, którzy chcą otrzymywać zapłatę prawdziwymi pieniędzmi. Nie sprzedadzą czegoś i nie zaakceptują fiat w zamian, jeśli wartość spada zbyt szybko”.

„Istnieje pomysł, że dolar nie zostanie zastąpiony, ponieważ nie ma czym go zastąpić, ponieważ każda inna waluta fiducjarna jest w podobnej sytuacji” – dodał. „Ale dolar tak naprawdę nie zastąpił innej waluty; zastąpił pieniądze. Zastąpił złoto. Myślę więc, że przyszłość nie jest kolejną walutą fiducjarną, która zastąpi dolara – to złoto zastępuje dolara jako podstawową rezerwę pieniężną”.

„Jednym ze sposobów, który mógłby zostać wprowadzony, jest sektor prywatny, prawdopodobnie nawet przed rządem, poprzez blockchain”.

Jeśli całe twoje doświadczenie z blockchainem było w bańce BTC, możesz być zaskoczony, słysząc to, co mówi Schiff. W tej bańce BTC i blockchain są wymienne — jak więc tak wybitny krytyk BTC mógł powiedzieć, że blockchain jest odpowiedzią na problemy świata?

To dlatego, że Schiff zdaje sobie sprawę, że BTC to nie blockchain – a BTC, jak mówi, wcale nie jest odpowiedzią. Blockchain jest wspierany przez złoto.

„Dzięki internetowi i blockchainowi nastąpiła znaczna poprawa funkcjonalności złota, które działa jako środek wymiany i jednostka rozliczeniowa” – wyjaśnił. „Rola złota jako magazynu wartości, to się nie zmienia”.

Ale aby służyć jako waluta, nie wystarczy, aby złoto było magazynem wartości: musi być zbywalne.

„Dzięki internetowi i blockchainowi nigdy nie było to łatwiejsze. Nie muszę fizycznie znajdować się w tym samym pokoju ani nawet w tym samym kraju, aby przeprowadzić transakcję”.

Zauważ, że mówi blockchain, a nie BTC (którego Schiff używa zamiennie z „Bitcoin”).

„Mówią, że nie można kupić filiżanki kawy za złoto, ale można za bitcoiny” – ale tak naprawdę nie można kupić filiżanki kawy za bitcoiny, ponieważ to będzie bardzo drogie. Jest zbyt niestabilny, zbyt drogi, aby być środkiem wymiany. I nigdy nie może być magazynem wartości, ponieważ nie ma żadnej wartości – jest po prostu wart tyle, ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić”.

Potrzebne jest, aby blockchain był używany do tokenizacji prawdziwego złota, zapewniając wszystkie korzyści obiecywane przez blockchain (mianowicie łatwość, szybkość i opłacalność transakcji) bez rezygnacji z rzeczywistej wartości oferowanej przez złoto. System, który może to osiągnąć, będzie miał doskonały plan nowej waluty rezerwowej, mówi Schiff.

I tak jak wybór złota jako waluty był pierwotnie napędzany przez opinię publiczną (dzięki jego nieodłącznej wartości jako metalu), tak samo będzie napędzany ten nowy zamiennik oparty na technologii blockchain.

„Powodem, dla którego rządy zaczęły używać złota jako pieniądza, było to, że był to pieniądz wybrany przez społeczeństwo” – powiedział. „Jeśli rząd chciał towarów lub usług, musiał płacić złotem; jeśli chciał żołnierzy, musiał zapłacić im złotem. Tak więc to sektor prywatny wynalazł złoto jako pieniądz. Inne rządy ostatecznie po prostu się zaangażowały”.

Tak więc dla Schiffa to złoto zawsze stanowiło podstawę waluty fiducjarnej, która służyła jako domyślny środek transakcji – przynajmniej do 1971 roku. To, co może zrobić blockchain, to zastąpić fiducjarną metodę wymiany przyrostów prawdziwych pieniędzy – złota. Może to zrobić lepiej niż fiat i lepiej niż którykolwiek ze starszych dostawców płatności, którzy pobierają opłaty w wielu punktach podczas całego procesu.

„Na tym polega piękno systemu monetarnego na łańcuchu blokowym – mogę wziąć mały kawałek złota i użyć go do kupienia filiżanki kawy, a ta transakcja może zostać przeprowadzona za ułamek kosztów transferu bitcoinów i w niezawodny sposób ”.

W ten sposób, chociaż Schiff nie byłby zainteresowany komentowaniem żadnego konkretnego łańcucha bloków w swoich pytaniach i odpowiedziach po przemówieniu, wszystko, na co czekamy, to łańcuch bloków, który może przeprowadzać transakcje na dużą skalę przy minimalnych opłatach, wysokich prędkościach i doskonałej weryfikowalności — o czym wszyscy słuchający przemówienia Schiffa właśnie spędzili dwa dni, ucząc się o tym w BSV.

Obejrzyj: Złoto jako towar

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Peter Schiff at London Blockchain Conference 2023: Gold-backed Bitcoin is the answer to the world’s problems – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO