Najważniejsze wydarzenia trzeciego dnia konferencji Blockchain w Londynie: Jak napędzasz innowacje za pomocą blockchain?

To pytanie zadał dyrektor generalny nChain Group, Christen Ager-Hanssen podczas otwarcia London Blockchain Conference 2023. I nie było to pytanie retoryczne — odpowiedzi publiczności wahały się od zysku do edukacji i biznesu.

Trzydniowa konferencja, która odbyła się w Queen Elizabeth II Centre w Londynie, otwiera wiele dyskusji na tematy branżowe dotyczące technologii blockchain. Dzień 1 oferuje podgląd tego, co ma do zaoferowania skalowalna i zgodna z prawem technologia blockchain, podczas gdy dzień 2 przedstawia koncepcję poprawy zaufania za pomocą blockchain. A Dzień 3 dotyczy patrzenia w przyszłość – w szczególności na temat tego, jak napędzać innowacje za pomocą technologii blockchain.

Jak powinien działać system „cyfrowego złota”.

Peter Schiff, pierwszy główny mówca tego dnia, omawia, w jaki sposób „cyfrowe złoto” jest odpowiedzią na problemy świata.

„Istnieje pomysł, że dolar nie zostanie zastąpiony, ponieważ nie ma czym go zastąpić, ponieważ każda inna waluta fiducjarna jest w podobnej sytuacji” – powiedział Schiff. „Ale dolar tak naprawdę nie zastąpił innej waluty; zastąpił pieniądze. Zastąpił złoto. Myślę więc, że przyszłość nie jest kolejną walutą fiducjarną, która zastąpi dolara – to złoto zastępuje dolara jako podstawową rezerwę pieniężną”.

A droga naprzód, jak mówi, prowadzi przez blockchain.

„Jednym ze sposobów, który można wprowadzić, jest sektor prywatny, prawdopodobnie nawet przed rządem, poprzez blockchain” – powiedział Schiff.

Filipiny: Początki złotej ery cyfrowej

Filipiny stoją u progu „złotej ery cyfrowej”, napędzanej krajową strategią transformacji cyfrowej, która jest obecnie wdrażana w całym kraju. Agencje rządowe we współpracy z prywatnymi firmami, takimi jak nChain, podwajają wysiłki na rzecz cyfryzacji Filipin, które doganiają resztę świata. Podczas London Blockchain Conference 2023 filipińska delegacja przedstawiła najnowsze wydarzenia w kraju.

Edwin Ligot, zastępca sekretarza ds. rozwoju infrastruktury i zarządzania w Departamencie Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (DICT), mówi o znaczeniu gospodarki cyfrowej, ponieważ zwiększy ona odporność społeczną mieszkańców Filipin. Ligot mówi, że DICT koncentruje się na kilku kluczowych obszarach: dostępie cyfrowym, innowacjach cyfrowych i infrastrukturze oraz zarządzaniu cyfrowym.

Nawiasem mówiąc, 2 czerwca zostanie uruchomiona superaplikacja eGov PH — kompleksowa platforma dla usług rządowych, która usprawni procesy i transakcje w kraju.

Prowincja Bataan również dokonuje transformacji cyfrowej dzięki technologii blockchain, a wicegubernator Ma. Cristina Garcia wyszła na scenę wraz z Karą Hererrą i Josephem Silvino Pagdangananem, aby zaprezentować program blockchain prowincji.

„Jako rząd, jest to dla nas naprawdę nowe. To dla nas świetna okazja, aby zrozumieć drugą stronę medalu – sektor prywatny. To naprawdę robi wielką różnicę, że jesteśmy tutaj i sami to widzimy” – mówi Garcia CoinGeek na marginesie wydarzenia.

Prezentacja rzeczywistych przypadków użycia technologii blockchain

Dzień 3 nadal skupia uwagę na projektach, które wykorzystują technologię blockchain do rozwiązywania rzeczywistych problemów. Houman Haddad jest szefem Emerging Technologies w Światowym Programie Żywnościowym Organizacji Narodów Zjednoczonych (WFP), a także założycielem „Building Blocks” WFP, projektu wykorzystującego technologię blockchain do zwiększenia pomocy humanitarnej.

„Building Blocks to system transferu wartości, z którego może korzystać wiele organizacji humanitarnych i osób poszukujących pomocy w celu lepszej koordynacji i rejestrowania transferu gotówki tam, gdzie jest ona potrzebna” — powiedział Haddad.

Robin Gounder z Vaionex przedstawił TimeSeal, narzędzie umożliwiające użytkownikom tworzenie aplikacji blockchain w ciągu kilku minut. Pamiętasz 86 milionów rekordowych transakcji na blockchainie BSV? Gounder mówi, że klucz do ustanowienia tego rekordu i innych podobnych rekordów wykracza poza zwykłe transakcje płatnicze – mogą to być również inteligentne kontrakty, mikropłatności, płatności stablecoinami.

„Aby stworzyć prawdziwą użyteczność, nie możemy prosić przedsiębiorstw o dołączenie do naszej platformy blockchain. Musimy zrobić to na odwrót: musimy przejść do narzędzi, których już używają” – powiedział Gounder.

Tymczasem dyrektor generalny Tokenovate, Richard Baker i dyrektor ds. rozwoju SmartLedger, Greg Ward, wprowadzili WEB3C02.NET, indeks zrównoważonego rozwoju blockchain, którego celem jest dostarczenie pełnego obrazu efektywności energetycznej projektów zasobów cyfrowych.

Jest też Trace, oparta na blockchain aplikacja stworzona przez Gate2Chain we współpracy z IBM, która umożliwia tworzenie i śledzenie „cyfrowych bliźniaków” nie tylko w łańcuchu dostaw, ale także w łańcuchu dystrybucji. Aplikacja Trace została po raz pierwszy zaprezentowana podczas kolacji dla mediów tylko dla zaproszonych gości w Searcy’s at the Gherkin, gdzie została wykorzystana do uchwycenia pochodzenia, identyfikowalności i dowodu jakości składników menu w łańcuchu bloków.

„Wierzymy, że rozwiązanie takie jak Trace może zwiększyć zaufanie i identyfikowalność we wszystkich branżach. Zaufanie i identyfikowalność stają się coraz ważniejsze, ponieważ świat dąży do większego zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym” – powiedziała Jessica Jaume, menedżer ds. operacji i rozwoju biznesu w Gate2Chain.

Stephan Nilsson, dyrektor generalny i współzałożyciel UNISOT, oraz Torje Vingen Sunde, dyrektor techniczny Abendum, zademonstrowali również SignOnChain.id, aplikację do podpisu cyfrowego na blockchainie BSV.

Na etapie technicznym odbyły się dwie sesje poświęcone tworzeniu aplikacji opartej na blockchainie BSV: pierwsza z Ty Everettem i Braydenem Langleyem z Project Babbage na temat tworzenia aplikacji opartej na blockchainie BSV, a druga z Xiaohui Liu ze sCrypt , Robin Gounder z firmy Vaionex oraz starszy wykładowca ekonomii na University of Exeter Business School, dr Jack Rogers.

Zamknięcie konferencji to główna prezentacja głównego naukowca nChain, dr Craiga, który omawia, w jaki sposób firmy mogą – i powinny – wykorzystać blockchain do poprawy wydajności biznesowej przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

„Chodzi o to, że nie zakłóca się przemysłu, zakłócając Walmart. Jeśli chcesz zakłócić świat i zapewnić możliwości, skup się na tych, którzy najbardziej tego potrzebują” – powiedział dr Wright. „Mamy świat liczący 8 miliardów ludzi, a większość z nas nie jest na zachodzie i większość z nas nie ma automatyki, więc jeśli nie zbudujemy go dla innych ludzi, nie będą mieli tych systemów… Do aby to zrobić, musimy uczynić to tanim, łatwym i prostym. Proste sprawy.

Więc dlaczego tu jesteś?

Dla wielu uczestników London Blockchain Conference oferuje otwierające oczy dyskusje — zarówno na scenie, jak i na podłogach wystaw — na temat tego, jak napędzać innowacje za pomocą technologii blockchain.

„Pochodząc z kraju trzeciego świata, przyjęcie technologii blockchain otwiera nam oczy, ponieważ cyfryzacja jest na innym poziomie, szczególnie tutaj, w Wielkiej Brytanii. Istnieje cyfrowa przepaść między Filipinami a tymi krajami”, mówi Pagdanganan dla CoinGeek. „Uczestnictwo w tej konferencji blockchain w Londynie i przyjęcie tej technologii na Filipinach pomoże nam dogonić resztę świata”.

Christian Pulmano, szef Blockchain Lab na Uniwersytecie Ateneo de Manila, dostrzega korzyści płynące z narażenia na innowacje poprzez uczestnictwo w sesjach i obserwowanie, co robią ludzie w branży, a co ważniejsze, jak to robią.

„Dostajemy tę ekspozycję i możemy ją wziąć i podzielić się z naszymi studentami, przyswoić sobie, że podejmują te inicjatywy we własnych branżach” – powiedział Pulmano. „Może też służyć jako punkt wyjścia dla naszych uczniów”.

Ben Wung, który przedstawił swoją nową platformę do transmisji na żywo, Haura, zbudowaną na blockchainie BSV, powiedział, że nie może przegapić okazji przybycia na London Blockchain Conference – aż z Nowej Zelandii.

„Wszystkie problemy, z którymi borykamy się podczas opracowywania na Ethereum, są rozwiązywane przez BSV”, mówi Wung dla CoinGeek. „Pamiętam, jak ludzie mówili, żeby budować na warstwie 2, ponieważ masz niskie opłaty za gaz; kiedy to zrobiliśmy, zbudowaliśmy projekt na Polygon, a następnie uruchomiliśmy i cała sieć została przeciążona. Po prostu było zatłoczone i nie możemy nic zrobić”.

Dla studentów fintech, Nischala Shrestha, Henry’ego Durojaye i Festusa Babatunde Adefemi, trzydniowa konferencja dała im pewność, że mogą odkrywać technologię blockchain i przyczyniać się do rozwoju ekosystemu.

„Do tej pory był to dla mnie tylko pomysł i nie wiedziałem, kiedy i jak zastosować blockchain do moich pomysłów. Jestem pewien, że dzięki tej konferencji wpadnę na pomysły, które będę mógł dopasować do blockchaina” – powiedział Adefemi.

„Pochodzę ze środowiska fintech, a nasza firma opracowuje produkt i mamy problem z bezpieczeństwem, a ja przyszedłem na to wydarzenie, a oni o tym rozmawiali. Na szczęście dla mnie spotkałem kogoś, kto dostarczył nam rozwiązanie — jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Jestem przytłoczony – powiedział Durojaye.

„Nie miałem wcześniejszej wiedzy na temat blockchain, ale w kontaktach z ekspertami branżowymi było dla mnie coś naprawdę ważnego, aby zrozumieć technologię, a także różne produkty i usługi działające w środowisku blockchain” – powiedział Shrestha.

Oglądaj bezpłatnie nagrania z trzydniowej London Blockchain Conference.

Najważniejsze informacje z dnia 1: Generowanie przychodów dzięki technologii blockchain

Najważniejsze informacje z dnia 2: Zmniejszanie ryzyka i poprawa zaufania dzięki technologii blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : London Blockchain Conference Day 3 highlights: How do you drive innovation with blockchain? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO