Przenieś swoje wyzwanie do blockchain: pytania i odpowiedzi dnia 1 na London Blockchain Conference 2023

Czy firmy powinny zwrócić się do publicznych lub autoryzowanych łańcuchów bloków dla swoich potrzeb? W jaki sposób firmy mogą wykorzystać generatywną sztuczną inteligencję (AI) i blockchain do generowania przychodów? Czy zasoby cyfrowe zmieniają sposób gry dla zarządzających majątkiem? To tylko niektóre z pytań zadawanych przez słuchaczy podczas sesji pytań i odpowiedzi pierwszego dnia na London Blockchain Conference.

Sesja pytań i odpowiedzi umożliwia uczestnikom poproszenie niektórych liderów branży o odpowiedź na ich palące pytania dotyczące technologii blockchain. Ekspert Bitcoin Joshua Henslee, starszy partner Bain Norway Lars Jacob Boe i trener prezentacji Neve Taylor weszli na scenę podczas sesji inauguracyjnej.

Pierwsze pytanie dotyczyło tego, dlaczego firmy powinny budować na publicznym łańcuchu bloków, a nie na prywatnej księdze rachunkowej. Henslee zauważył, że sieci publiczne, takie jak blockchain BSV, są niezmienne, co daje firmom pewność, że dane nie zostały zmienione ani zmanipulowane.

Dzięki publicznemu blockchainowi „masz jedno źródło prawdy w porównaniu z kilkoma serwerami [z prywatnymi księgami], które mają być prawdą”.

Sztuczna inteligencja trafiła ostatnio na wszystkie nagłówki gazet, a jednym z zadawanych pytań było to, w jaki sposób firmy mogą zintegrować generatywną sztuczną inteligencję i łańcuch bloków. Boe zauważył, że te dwie technologie idealnie do siebie pasują, ponieważ jedna, sztuczna inteligencja, zależy od ogromnych ilości danych, podczas gdy druga, blockchain, zapewnia zaufanie do danych. O tym, jak zarabiać na tym, „ta książka jest pisana w tej chwili”, powiedział.

Modele sztucznej inteligencji opierają się na danych i nadal eksplorują dane swoich użytkowników w taki sam sposób, jak od lat robią to duże platformy technologiczne, takie jak Google (NASDAQ: GOOGL) i Facebook (NASDAQ: META). Dzięki mikropłatnościom Bitcoin użytkownicy mogą płacić modelom AI minimalną kwotę pieniędzy za użycie, zamiast oddawać swoje dane, dodał Henslee.

Mikropłatności będą miały kluczowe znaczenie dla cyfrowej przyszłości. Użytkownicy mogą pobierać opłaty za korzystanie ze swoich danych, podczas gdy platformy mogą pobierać opłaty za użycie, eliminując wadliwy model subskrypcji. Ta przyszłość już jest z nami, a platformy takie jak Twetch umożliwiają użytkownikom wykorzystanie mikropłatności w mediach społecznościowych.

„To jest tutaj, ale nikt o tym nie wie, ponieważ uważają, że Bitcoin nie jest w stanie” – powiedział Henslee.

Podczas gdy technologia robi wielkie skoki, inwestorzy powoli wykorzystują możliwości. Innowatorzy Blockchain w niektórych przypadkach walczyli o pozyskanie funduszy na rewolucyjne produkty; jak założyciele poruszają się w tym środowisku?

Według Henslee ci inwestorzy wkrótce zostaną wciągnięci. „Trzeba im pokazać, a nie opowiadać” – powiedział publiczności.

„Jeśli urośnie tak duży, po prostu wejdą; nie trzeba ich przekonywać” – dodał, więcej pytań dotyczyło CBDC i wykorzystania blockchain w zarządzaniu majątkiem.

Obejrzyj: Poznaj nową grupę przedsiębiorców Block Dojo

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bring your challenge to blockchain: Day 1 Q&A at the London Blockchain Conference 2023 – CoinGeek



Author: BitcoinSV.pl
CEO