Personel tnący Binance, unikając kanadyjskiej sondy regulacyjnej

Binance atakuje swoją globalną siłę roboczą, ponieważ wolumen obrotu spada, a giełda aktywów cyfrowych próbuje uniknąć dochodzenia prowadzonego przez kanadyjskie organy regulacyjne.

W środę rano detektyw Blockchain, Colin Wu, poinformował, że Binance „rozpoczęło zwolnienia”, które mogą wynieść nawet jedną piątą całej siły roboczej. Rzecznik Binance powiedział później kryptograficznemu serwisowi informacyjnemu, że firma „zwalnia niektórych pracowników, którzy mogą nie osiągać dobrych wyników lub którzy mogą nie pasować kulturowo”.

Rzecznik dodał, że zwolnienia „nie były spowodowane zmianą wielkości, ale raczej ponowną oceną, czy mamy odpowiedni talent i wiedzę specjalistyczną na kluczowych stanowiskach… będzie to obejmować przyjrzenie się niektórym produktom i jednostkom biznesowym, aby upewnić się, że nasze zasoby są odpowiednio przydzielone do odzwierciedlają zmieniające się wymagania użytkowników i organów regulacyjnych”.

Nie minęły trzy miesiące, kiedy ludzie Binance upierali się, że firma „nie planuje żadnych zwolnień” i faktycznie chce zatrudnić dodatkowe 500 osób przed końcem czerwca. W styczniu założyciel Binance, Changpeng „CZ” Zhao, twierdził, że firma planuje zwiększyć swoją globalną siłę roboczą nawet o 30% w 2023 roku.

Ale gdy inwestorzy detaliczni zostali spaleni przez katastrofalne załamanie protokołów, giełd i pożyczkodawców w 2022 r., „krypto zima” zamienia się w epokę lodowcową, a Binance nie jest odporny na spadek wolumenu i zaufania inwestorów. Dane DefiLamy pokazują, że Binance odnotował odpływ netto w wysokości prawie 2,2 miliarda dolarów tylko w maju.

Binance nie pomogło tej wiosny, kończąc większość transakcji bez prowizji dotyczących tokena BTC, co prawdopodobnie wskazuje na potrzebę maksymalizacji przychodów tam, gdzie to możliwe.

Po tweetach Wu, „główny oficer ds. strategii (znany również jako PR) Binance, Patrick Hillmann, zamieścił na Twitterze lawinę wyjaśnień, zaprzeczając, że eliminacja personelu była „środkiem cięcia kosztów”. Hillmann twierdził, że liczba zwolnień personelu może wynieść zaledwie 5%, ale niezależnie od tego, ilu pracowników zostało zmuszonych do odejścia, „nie ma to nic wspólnego z dzisiejszymi„ warunkami rynkowymi ”.

Hillmann twierdził ponadto, że Binance przechodzi „audyt gęstości talentów i ćwiczenie alokacji zasobów mniej więcej co sześć miesięcy”, co najwyraźniej jest „częścią tajnego sosu Binance”. (Inne kluczowe składniki wspomnianego tajnego sosu to przestępczość, zaciemnianie i niechęć do nadzoru regulacyjnego. Aha, i gałka muszkatołowa.)

Sam CZ ważył się ze swoim standardowym obecnie „4” niezaprzeczeniem-zaprzeczeniem, mówiąc, że zwolnienia były w rzeczywistości częścią programu „od dołu” Binance, który obejmuje pracowników, „którzy nie pasują do firmy”. CZ nalegał, aby Binance nadal przynosił zyski „dziennie, co tydzień i co miesiąc” i „nadal zatrudniał” osoby, które nie osiągnęły najniższego poziomu.

W kolejnym pozornie niepotrzebnym zaciskaniu pasa, Binance zmienia swoje programy VIP, Standard Referral i Affiliate. Zmiany spowodują, że użytkownicy z rankingiem VIP 3-9 będą mogli korzystać z 40% obniżki opłat transakcyjnych w transakcjach typu spot/margin, ale członkowie ci nie będą już otrzymywać prowizji za polecenie transakcji typu spot/margin na kontach zaproszonych osób o randze VIP 3 lub wyższej. Zmiany wejdą w życie w przyszłym tygodniu.

Bankowość na to

Ponieważ Binance ma do czynienia z sondami w wielu jurysdykcjach pod kątem wielu różnych niedociągnięć regulacyjnych, giełda coraz bardziej odcina się od tradycyjnych platform fiat. Podczas ostatniej sesji Ask Me Anything, CZ zasugerował, że Binance może przejąć mniejszościowe udziały w tradycyjnym banku lub dwóch, aby popchnąć je w kierunku bardziej „przyjaznym kryptowalutom”.

Bloomberg poinformował w tym tygodniu, że Binance rozmawiał ze szwajcarskim FlowBankiem i bankiem Frick z Lichtensteinu w sprawie porozumienia, na mocy którego niektórzy handlowcy instytucjonalni mogliby wykorzystywać te banki do przechowywania zabezpieczenia dla handlu kasowego i instrumentów pochodnych na Binance.

Plan pozostaje w pewnym stopniu w zarodku, pojawia się kilka konkretnych szczegółów. Ale sedno polega na tym, że wybrani handlowcy blokowaliby zabezpieczenia w tych bankach, po czym Binance emitowałby tym traderom stablecoiny do wykorzystania na giełdzie. Binance byłby w stanie generować odsetki od tego zabezpieczenia, lokując je w funduszach rynku pieniężnego.

Te stablecoiny prawie na pewno byłyby TUSD, tokenem powiązanym z Justinem Sunem, do którego Binance zwrócił się po upadku stablecoina BUSD marki Binance. Nowojorscy regulatorzy zmusili Paxos Trust do wstrzymania emisji nowych BUSD tej wiosny po odkryciu, że Binance wybija własną wersję BUSD, która nie zawsze była wspierana 1:1 z dolarem amerykańskim.

N-O Ontario

Niedawny skedaddle Binance z rynku kanadyjskiego nie oszczędza giełdy przed niechcianą kontrolą regulacyjną. Teraz wiemy z własnych dokumentów Binance, że Ontario Securities Commission (OSC) przekazała Binance nakaz dochodzenia 10 maja, dwa dni przed ogłoszeniem przez giełdę „proaktywnego wycofania się” z Kanady.

Historia Binance w Ontario nie jest wspaniała, ponieważ tylko udawał, że przestrzega zawiadomienia OSC GTFO z 2022 r., dopóki nie został przyłapany na mówieniu klientom, jak ominąć ograniczenia. Jeszcze dwa miesiące temu Binance twierdził, że nadal „rozważa” swoją obecność w Kanadzie po prośbach o więcej danych firmy od kanadyjskich administratorów papierów wartościowych.

Zgłoszenie Binance wskazuje, że podjął decyzję po tym, jak dowiedział się, że kanadyjskie organy regulacyjne nie pozwolą Binance na pełną swobodę w zawieraniu transakcji ani w BUSD, ani w jego wewnętrznym/bez zabezpieczenia/Chuck-E-Cheese token BNB. Bez możliwości wychłostania tych magicznych ziaren Binance powiedział, że jego kanadyjskie operacje nie będą już „możliwe do utrzymania” i dlatego postanowił „wycofać się z działania w Kanadzie” przed nieokreśloną (w zgłoszeniu) datą.

Wniosek Binance o odrzucenie dochodzenia OSC zarzuca OSC zbytnie poleganie na zarzutach postawionych w pozwie cywilnym złożonym przeciwko giełdzie w marcu przez amerykańską Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Binance twierdzi, że zarzuty CFTC nie wspominają konkretnie o Kanadzie, więc OSC powinna po prostu zignorować wszystkie te rzeczy dotyczące prania pieniędzy i ułatwiania finansowania terroryzmu.

Binance do tej pory opierał się „nieuzasadnionym” prośbom OSC o to, co prawnicy giełdy nazywali „praktycznie nieograniczonymi prywatnymi danymi w nadziei, że znajdą coś nieprzewidzianego”. (Twierdzilibyśmy, że prośba była oparta na solidnych oczekiwaniach znalezienia brudu pod paznokciami CZ, ale dygresja.)

Binance może opuszczać Kanadę, ale jesteśmy pewni, że klienci z Wielkiej Białej Północy wkrótce otrzymają te niesławne e-maile „słyszałeś kiedyś o VPN?”. Podobnie jak skorpion ujeżdżający żabę, taka jest ich natura.

Jeśli za pierwszym razem ci się nie uda, ponownie Thai Thai

W rzadkiej dobrej wiadomości dla Binance, Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła niedawno wniosek spółki joint venture Gulf Binance o prowadzenie cyfrowej giełdy aktywów i usług maklerskich. Zatwierdzenie zwiększa liczbę lokalnie licencjonowanych giełd do siedmiu na rynku zdominowanym przez lokalnego operatora Bitkub.

Większościowym partnerem Gulf Binance (51%) jest Gulf Energy Development, główny tajski producent energii, prowadzony przez lokalnego miliardera Saratha Ratanavadiego. Strony podpisały umowę joint venture w zeszłym roku, która obejmowała zobowiązanie tajlandzkiej firmy do dokonania nieokreślonej inwestycji w BNB. Oczekuje się, że licencjonowana w Tajlandii giełda zostanie uruchomiona przed końcem roku.

Zgoda organów regulacyjnych nastąpiła pomimo złożenia przez tajlandzką skargę SEC przeciwko Binance w 2021 r. za – niespodzianka! – świadczenie usług rezydentom Tajlandii bez zgody organów regulacyjnych. Wyraźnie pod wpływem lokalnego partnera, niesławnie pozbawiony centrali Binance, podjął rzadki krok, otwierając biuro w Tajlandii w zeszłym roku, starając się uspokoić tajskie organy regulacyjne co do swoich dobrych intencji.

Mimo to, jako większościowy partner JV, zdecydowanie sugerujemy Ratanavadi, aby uważnie obserwował działania Binance, gdy ta nowa giełda zostanie uruchomiona. Ponieważ bieganie jest tym, co będzie robił CZ, kiedy zostanie przyłapany na łamaniu tajlandzkiego prawa, podczas gdy ty nie będziesz miał dokąd pójść.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance cutting staff, dodging Canadian regulatory probe – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO