Bybit ogłasza wyjście z Kanady, powołując się na nowe zmiany regulacyjne

Cyfrowa giełda aktywów Bybit ogłosiła, że likwiduje swoją działalność w Kanadzie z powodu powtarzających się problemów z lokalnymi organami regulacyjnymi.

Giełda ogłosiła w poście z 30 maja na swojej stronie internetowej, że wycofa się etapami. Od 31 maja nowi użytkownicy z Kanady nie będą mogli tworzyć kont na platformie, ale obecni klienci nadal będą mogli cieszyć się nieograniczonym dostępem do usług Bybit.

„Głównym celem Bybit zawsze było prowadzenie naszej działalności zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi zasadami i przepisami obowiązującymi w Kanadzie” – czytamy w poście. „W świetle ostatnich zmian regulacyjnych firma Bybit podjęła trudną, ale konieczną decyzję o wstrzymaniu dostępności naszych produktów i usług”.

W kolejnym etapie procesu wyjścia od 31 lipca klienci kanadyjscy nie będą mogli dokonywać wpłat ani zwiększać wielkości swoich pozycji. Od tej daty użytkownicy nie mogą zwiększać rozmiaru transakcji kasowych i depozytów zabezpieczających i są zachęcani do likwidacji swoich udziałów.

Bybit ujawnił, że handel marżą, tokeny lewarowania i „kryptopożyczki” zostaną automatycznie zlikwidowane 31 września. Chociaż użytkownicy nie będą mogli uzyskać dostępu do usług Bybit, post potwierdził, że będą mogli wycofać swoje automatycznie zlikwidowane aktywa.

„Ponieważ adopcja kryptowalut stale rośnie, naszą misją jest zapewnienie bezpieczniejszego i zrównoważonego handlu wszystkim entuzjastom kryptowalut, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych zabezpieczeń” — stwierdził Bybit.

Bybit znalazł się pod ostrzałem kanadyjskich organów regulacyjnych po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych w Ontario nakazała mu zapłacenie 2,4 miliona dolarów za działalność bez odpowiedniej rejestracji. Pomimo planu giełdy wydania nowych zasad Know Your Customer (KYC), Bybit spotyka się z ostrym sprzeciwem ze strony organów regulacyjnych w Hongkongu i Japonii.

Giełda ma jednak na oku nowe granice po uruchomieniu nowej siedziby w Dubaju i otrzymaniu „zasadniczej zgody” na prowadzenie działalności w Kazachstanie.

Masowy exodus z Kanady

W miarę jak kanadyjskie organy regulacyjne zwiększają nadzór nad branżą aktywów cyfrowych, kilku dostawców usług decyduje się na opuszczenie kraju i udanie się do bardziej przyjaznych jurysdykcji. Największa giełda aktywów cyfrowych pod względem wolumenu transakcji, Binance, ujawniła na początku miesiąca, że nowe zasady dotyczące stablecoinów i limitów inwestorów „sprawiają, że kanadyjski rynek nie jest już dłużej do utrzymania” dla platformy.

dYdX ogłosił w kwietniu, że zaczął likwidować swoje usługi w Kanadzie po tym, jak kanadyjscy administratorzy papierów wartościowych zaostrzyli zasady dla dostawców usług. Zdecentralizowana giełda zasugerowała, że może powrócić do jurysdykcji, jeśli zmieni się klimat regulacyjny „aby umożliwić nam wznowienie usług w kraju”.

Obejrzyj: Jak wymienić bitcoiny na gotówkę

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bybit announces exit from Canada citing new regulatory developments – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO