Londyńska konferencja Blockchain: Jaka jest rola dużych technologii w szerszym zastosowaniu blockchain?

Tuż przed obiadem w dniu 1 London Blockchain Conference (LBC) uczestnicy zostali potraktowani jako poufny wgląd w to, jak i kiedy technologia blockchain może zostać przyjęta przez masy oraz jaką rolę odegra w tym procesie duża technologia.

Kwestie omawiane na panelu biznesowym przed lunchem dotyczyły integracji technologii blockchain z głównym nurtem oraz tego, jak wielkie technologie planują umożliwić wdrożenie rozwiązań blockchain na swoich platformach.

Liderzy rynku, tacy jak Apple (NASDAQ: AAPL), Google (NASDAQ: GOOGL), Meta (NASDAQ: META) i Microsoft (NASDAQ: MSFT), prawdopodobnie będą decydować o masowej adopcji technologii blockchain, a w wielka sala centrum konferencyjnego QEII czterech znawców branży dyskutowało o konsekwencjach tego dla blockchain, dużych technologii i zwykłych użytkowników.

„Naszym nastawieniem jest to, że musimy wprowadzić kolejne 1-2 miliardy ludzi do przestrzeni Web3” — powiedział Alex Matsuo, odpowiedni panelista, aby mówić o roli dużych technologii w absorpcji blockchain ze swojego stanowiska programisty EMEA Web3 z gigantem technologicznym Amazon Usługi internetowe.

Następnie Matsuo wyjaśnił, w jaki sposób Amazon podchodzi do tego procesu wdrażania, rozmawiając z wszelkiego rodzaju graczami zajmującymi się aktywami cyfrowymi, od „dwóch kumpli w garażu tworzących następnego jednorożca” po firmy na szczycie rynku, aby uzyskać obraz dla jak można osiągnąć tę masową adopcję.

Inny mówca, Joshua Henslee, autor i redaktor techniczny w CoinGeek, uważa, że zmiana pochodzi od podstaw, a nie od cyfrowych gigantów, takich jak Amazon.

„Wyzwanie polega na tym, że te firmy są duże, więc działają wolno… nie są tak szybkie, jak pojedyncza osoba, więc na krótką metę jednostki będą głosować za pomocą łańcucha, którego używają” – powiedział Henslee. Następnie zasugerował, że ruch oddolny doprowadzi do szerszej adopcji blockchain, a duża technologia nadrobi zaległości dopiero po „przypadku FOMO”.

Patrząc na różnorodne i zachwycone twarze zasiadające na krzesłach na scenie biznesowej LBC, łatwo zauważyć, jak Henslee może mieć rację co do oddolnych liderów.

Zgromadzeni przedsiębiorcy, inwestorzy z branży technologicznej i różni konsumenci słuchający panelu wywołali najgłośniejszą reakcję, gdy mówców zapytano, co duże firmy robią nieprawidłowo, próbując zintegrować technologię blockchain – potrzebna była przerwa, aby śmiech ucichł.

W odpowiedzi na pytanie Marcin Dyba, współzałożyciel i CEO 4Chain, platformy oferującej doradztwo i tworzenie gotowych rozwiązań z wykorzystaniem technologii Web3, zasugerował, że potrzeba więcej czasu, aby duże technologie zaadaptowały Web3.

„Jesteśmy wciąż na wczesnym etapie, najpopularniejsze obecnie przypadki użycia są związane z tokenizacją” – powiedział Dyba, który opowiadał się za rozsądnym podejściem do adopcji opartym na rozwiązaniach. „Ważne jest, aby przyjrzeć się problemowi i zobaczyć, czy blockchain jest rozwiązaniem, a nie tylko zintegrować blockchain ze względu na niego”.

Czwarty mówca panelu, dyrektor administracyjny firmy technologii finansowej Qenta, Nirali Shah, podkreślił, że „myślenie o regulacjach i licencjonowaniu jest ważne, zanim pomyślimy o integracji”. Jest to szczególnie ważne w kontekście dużych międzynarodowych firm, które chcą zintegrować technologię blockchain bez wdawania się w spory regulacyjne, które ostatnio stały się synonimem branży zasobów cyfrowych.

W dużej mierze zgodziła się z Dybą w sprawie podejścia do integracji opartego na rozwiązaniach, stwierdzając, że „Blockchain sam w sobie nie jest panaceum” i powinien być używany najpierw tam, gdzie jest to konieczne, zanim zostanie zastosowany bezkrytycznie.

Tokenizacja wielkiej technologii

Shah mówił również o „przejściu na gospodarkę opartą na tokenach”, z czym w pełni zgadzał się inny panelista, Henslee:

„Mimo to, po 14 latach dominującym przypadkiem użycia jest tokenizacja i NFT, tego właśnie chce rynek… firmy muszą patrzeć na to, co robią użytkownicy i dawać im to, czego chcą”.

Henslee zasugerował, że nowe duże projekty technologiczne skupione na zapewnieniu użytkownikom tego, czego chcą, byłyby najlepszym sposobem na stworzenie ogromnego wsparcia dla technologii blockchain. Podał zabawną dla tłumu hipotezę, że Coca-Cola robi NFT w szklanych butelkach, przykład, który przyznał, że był „głupi”, ale ilustruje próbę przynajmniej dania użytkownikom tego, czego – obecnie – chcą.

Pełna zgoda nigdy nie jest pożądana w ożywionych dyskusjach panelowych i na szczęście Dyba miał inne podejście do dalszych działań. Zasugerował, że zamiast polegać na nowych projektach, „potrzebujemy więcej czasu, aby wydobyć to, co najlepsze z istniejących projektów, aby najpierw zrobić je dobrze”. Umocni to wiarę w rynek i zachęci większych graczy do zaangażowania się, gdy zobaczą dobrze zrealizowane przypadki użycia w akcji.

Kiedy dyskusja wróciła do powolnego podejścia dużych technologii do adopcji, Matsuo z Amazon zasugerował, że „przynajmniej powinniśmy im podziękować za próbę. Musimy przestać myśleć o Web2 vs Web3, musimy uzgodnić wizję i razem tam iść” — opinia, która spotkała się z wieloma potwierdzającymi skinieniami głowy zarówno ze strony innych prelegentów, jak i słuchaczy.

Końcowe przemyślenia Matsuo również dobrze podsumowały atmosferę ostrożnego optymizmu w dyskusji i sali na temat przyszłości szerszego wykorzystania blockchain, mówiąc: „musimy być pokorni, kto wie, dokąd zmierzamy”.

Obejrzyj: Dowiedz się, jak tworzyć przyszłość za pomocą technologii blockchain na konferencji Blockchain w Londynie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : London Blockchain Conference: What is big tech’s role in the broader adoption of blockchain? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO