London Blockchain Conference 2023 rozpoczyna się od wizji przyszłości: wpływu

31 maja technolodzy, prawnicy, przedsiębiorcy i politycy zajęli miejsca podczas otwarcia London Blockchain Conference (LBC) 2023 w Centrum Konferencyjnym Królowej Elżbiety II w Londynie.

„To wydarzenie jest otwarte dla każdej platformy blockchain, która może skalować się do poziomu przedsiębiorstwa i rządu, i jest chętna i zdolna do pracy w ramach wszystkich istniejących przepisów”, powiedział założyciel LBC, Calvin Ayre, rozpoczynając trzydniowe wydarzenie z gigantycznego ekranu, promieniejąc jego wizerunek do sali strategii biznesowej wydarzenia, jednej z dwóch głównych scen zajmowanych przez LBC 2023.

„W ciągu najbliższych kilku dni mamy nadzieję zaoferować światu szczegółowy podgląd wszystkiego, co ma do zaoferowania skalowalny, zgodny z prawem łańcuch bloków” – zauważył.

W całym Londynie mogłoby być niewiele lepszych miejsc, aby pokazać światu, że wszystko, co jest potrzebne do odblokowania prawdziwie Web3 — masowo skalowalnej technologii blockchain i rządzących nią praw — już jest. QEII znajduje się zaledwie rzut kamieniem od słynnego Pałacu Westminsterskiego, który jest siedzibą parlamentu Wielkiej Brytanii. Aby zorganizować największą na świecie korporacyjną konferencję blockchain bezpośrednio na trawniku rządu i wypełnioną po brzegi prelegentami z najbardziej renomowanych światowych marek w biznesie, przesłanie nie mogło być jaśniejsze: drzwi do przyjęcia blockchainu przez przedsiębiorstwa i rządy są teraz szeroko otwarte — wystarczy, że przez nie przejdziemy.

„W blockchainie nie ma nic, co powodowałoby, że potrzebowałyby osobnych przepisów”, kontynuował Ayre, uprzedzając często powtarzany, ale rzadko prawdziwy zarzut, że branże blockchain i aktywów cyfrowych wciąż jakoś się rodzą i działają tylko w odcieniach szarości.

„Wszystkie istniejące przepisy mają już zastosowanie do wszystkich tokenów na wszystkich platformach” – dodał.

Chociaż Ayre nie wyszedł od razu i nie powiedział tego, jasne jest, że wydarzenie LBC zostało stworzone specjalnie po to, aby dokładnie to udowodnić. Bez wątpienia w takim duchu konferencja została wyznaczona jako niezależna od technologii, otwierając drzwi dla wszelkich zgodnych i użytecznych (tj. proszę zostawić swoje spekulacyjne śmieciowe monety przy drzwiach) aplikacji blockchain niezależnie od protokołu.

„Pomimo tego, że reklamowaliśmy inne platformy, w tym roku nie byliśmy w stanie znaleźć innej platformy – innej niż oryginalna Bitcoin uruchomiona w 2009 roku – która jest zaangażowana w nieograniczone skalowanie, nanopłatności i pełną zgodność z obowiązującymi przepisami” wyjaśnił.

„Blockchain BSV rozwiązuje wszystkie nierozwiązane problemy z wyceną danych i zarządzaniem tożsamością, które są potrzebne w Internecie przyszłości. BSV naprawia internet. To powiedziawszy, ta konferencja dotyczy rozwiązań problemów z danymi, a nie technologii. Z zadowoleniem przyjmujemy każdy łańcuch bloków, który można skalować bez ograniczeń, działać w ramach wszystkich istniejących przepisów i służyć potrzebom przedsiębiorstw i rządów. Jeśli możesz zaznaczyć te pola, chcielibyśmy usłyszeć od ciebie” – stwierdził Ayre.

A potem, po przerywniku konferencyjnym i doświadczonej dziennikarki technicznej Lucy Hedges, tłum usłyszał kogoś, kto ma wiele do powiedzenia na temat tego, jak będzie wyglądał wpływ tej rewolucji: Christen Ager-Hanssen, dyrektor generalny nChain Group.

„Dlaczego jesteś tu dzisiaj?” – zagrzmiał do tłumu (to nie było pytanie retoryczne).

“Zysk!” krzyknął jeden z uczestników.

“Edukacja!”

“Biznes!” (Jaki typ?) „Dowolny!”

„Jest powód, dla którego tu jesteś. Jest powód, dla którego wybrałem nChain. Wybrałem to miejsce… Będziemy budować historię”.

Ager-Hanssen powiedział tłumowi, że aż do Web3 każdy z nich – i wszyscy poza tą konferencją – był nadużywany i przekształcany w projekt przez gromadzące dane korporacje bez zwracania jakiejkolwiek wartości ludziom, którzy stworzyli te dane.

Już nie, powiedział. Web3 jest tutaj. Teraz pozostaje tylko przedsiębiorcom zrobić to, co zrobił Ager-Hanssen: znaleźć technologię, która poradzi sobie z galaktyką urządzeń IoT generujących transakcje i wykorzystać potencjał świata Web3.

„Gwarantuję, że ten ekosystem będzie wart 1 bilion dolarów” – powiedział Ager-Hanssen.

„Zmieniamy świat. Sprawiamy, że świat staje się lepszym miejscem, ponieważ budujemy firmy, które zakłócają każdą sekundę… i żaden inny blockchain nie może zrobić tego, co robimy” – zauważył.

Pożytek. Odpowiedzialność. Wpływ społeczny. To są podstawowe założenia świata, który naprawdę wykorzystuje Web3 – i takie jest przesłanie London Blockchain Conference 2023.

To odważne podejście do konferencji blockchain, szczególnie w porównaniu z nieco inną taktyką stosowaną podczas podobnych wydarzeń na całym świecie. Ale gdy LBC 2023 rozpoczęło się dziś rano w sali konferencyjnej wypełnionej naukowcami, dużymi firmami, przedstawicielami rządu i genialnymi umysłami prawniczymi, zaczęło wyglądać na to, że branża zasobów cyfrowych jest więcej niż gotowa do porzucenia swoich młodzieńczych początków na rzecz czegoś znacznie bardziej zasadnicza.

To tak, jak Calvin Ayre powiedział w ostatnich słowach swojej wiadomości otwierającej:

„Nie bez powodu podejmuje się ryzyko — a naprawa internetu była tego warta”.

Obejrzyj: Wprowadzenie instytucji rządowych i przedsiębiorstw do łańcucha bloków

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : London Blockchain Conference 2023 kicks off with a vision for the future: impact – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO