Co to jest węzeł wartowniczy?

Cyberatak ma miejsce co 39 sekund; 43% tych ataków jest wymierzonych w małe firmy. Cyberprzestępczość kosztuje światową gospodarkę 6 bilionów dolarów rocznie, a do 2025 roku ma wzrosnąć do 10,5 biliona dolarów. Tylko 5% plików i folderów firmy jest odpowiednio chronionych przed hakerami. Wszystkie te statystyki pokazują, jak krytyczne jest cyberbezpieczeństwo.

Podczas gdy liczba ataków rośnie na całym świecie, IBM odkrył, że wykrycie cyberataku zajmuje ofierze średnio 212 dni. Powstrzymanie go zajmuje ofierze kolejne 75 dni. I chociaż cyberbezpieczeństwo ewoluowało skokowo w zakresie łagodzenia ataków, wykrywanie jeszcze nie nadrobiło zaległości. SmartLedger ma rozwiązanie, a dzięki Sentinel Node wykrywanie ataków jest ponad 4000 razy szybsze.

Co to jest węzeł Sentinel?

Sentinel Node to narzędzie zapewniające wykrywanie cyberbezpieczeństwa z pełnym zestawem narzędzi bezpieczeństwa cybernetycznego Certihash opartym na blockchainie. Zapewnia natychmiastową integralność plików i monitoruje wszelkie zmiany w anomaliach i zdarzeniach sieciowych.

Dla każdego wpisu pliku w sieci Sentinel Node tworzy łańcuch skrótów, chroniąc integralność wszystkich danych w sieci. Rejestruje wszystkie skróty w publicznej sieci blockchain BSV w celu zapewnienia przejrzystości, bezpieczeństwa i słyszalności.

Kiedy przestępca próbuje zaatakować sieć, Sentinel Node natychmiast wykrywa złamanie skrótu i natychmiast powiadamia administratora. Skraca to czas wykrywania do minut, czasem sekund.

Obecnie istniejące narzędzia potrzebują ponad dwóch godzin między przesłaniem przechwyconego dziennika a powiadomieniem administratorów. Węzeł Sentinel jest 720 razy szybszy w wykrywaniu dzienników krytycznych, 1400 razy szybszy w wykrywaniu dzienników zaawansowanych i ponad 4000 razy szybszy w wykrywaniu dzienników standardowych.

Sentinel Node zapisuje wszystkie dane na niezmiennym i bezpiecznym łańcuchu bloków BSV. Zmniejsza to koszty i wektory ataków, ponieważ nie jest zaangażowana strona trzecia i żadne dane nie muszą być przesyłane. Oferuje również natywne funkcje prywatności i ochrony danych oraz upraszcza operacje dzięki pojedynczemu monitorowaniu. Działa również z prawie każdą inną siecią, zabezpieczeniami i ekosystemem produktów IoT.

Sentinel Node to kolejny produkt nowej generacji, który mógłby być możliwy tylko na blockchainie BSV. Niezmienność BSV ma kluczowe znaczenie dla produktu, ponieważ gwarantuje, że atakujący nie będą mogli zmienić żadnych danych zapisanych w sieci, aby zatrzeć ślady. Przez ponad dekadę blockchain BSV pozostaje niezmienny.

BSV również skaluje się bez ograniczeń i jest obecnie jedynym blockchainem gotowym dla przedsiębiorstw. Dzięki temu każde przedsiębiorstwo korzystające z Sentinel Node może rejestrować wszystkie swoje dane w łańcuchu, a dzięki stabilnemu protokołowi przedsiębiorstwa mogą budować z długoterminową pewnością. BSV ma również najniższe opłaty ze wszystkich sieci blockchain, umożliwiając użytkownikom Sentinel Node rejestrowanie wszystkich swoich danych w łańcuchu za ułamek kosztów, które ponieśliby w przypadku innych sieci.

Obejrzyj: Sentinel Node – wykrywanie cyberprzestępstw w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Bitcoin SV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : What is the Sentinel Node? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO