Dr Craig Wright opowiada o ulepszaniu procesów biznesowych za pomocą nLocktime na blockchainie BSV

W każdej serii The Bitcoin Masterclasses dr Craig Wright zagłębia się w określone aspekty Bitcoin, które zostały źle zinterpretowane przez wielu, wyjaśniając sprawę. W Londynie mówił o nLocktime, aw wywiadzie dla CoinGeek wyjaśnił, w jaki sposób opóźnione transakcje mogą zmienić podróże lotnicze.

„Tworzymy scenariusz, w którym możemy aktualizować i zamawiać transakcje, które zostaną sfinalizowane w określonym momencie” – powiedział dr Wright reporterce CoinGeek Backstage, Becky Liggero.

Podczas gdy nLocktime był częścią oryginalnego protokołu Bitcoin Satoshi Nakamoto, zwolennicy BTC odsunęli go na bok i zwrócili się do CheckLockTimeVerify (CLTV) jako jego [gorszego] zamiennika. CLTV opierało się na cypherpunkowym pomyśle, by nikomu nie ufać, ale według Satoshiego prawdziwy świat nie może działać bez jakiejś formy zaufania.

CLTV również blokuje fundusze, „a świat nie może działać, jeśli musimy czekać za każdym razem, gdy przechodzą płatności” – dodał dr Wright.

W przeciwieństwie do stałego CLTV, nLocktime pozwala użytkownikom na wprowadzanie zmian i poprawek po drodze. Jeśli tworzysz transakcję on-chain za pomocą nLocktime, nie jest ona akceptowana przez węzły aż do z góry określonego czasu. Daje to czas na dostosowanie się do zmian, które mają wpływ na oczekiwany rezultat.

„Musimy stopniowo ulepszać procesy biznesowe” — stwierdził dr Wright.

Wierzy, że dzięki nLocktime firmy mogą stopniowo zwiększać swoją efektywność. W przypadku większości przedsiębiorstw radykalna zmiana nie jest możliwa. Jednak radzenie sobie z konkretnymi wyzwaniami, takimi jak „śmieci na wejściu, śmieci na wyjściu” (które średnio rocznie pozbawiają amerykańskie firmy 12,9 miliona dolarów), jest osiągalne i mile widziane.

Branżą, na którą nLocktime i opóźnione transakcje mogą mieć wpływ, są podróże lotnicze. Linie lotnicze mogą sprzedawać bilety warunkowe, wykorzystując zautomatyzowane AML i informacje o lotach, eliminując błędy i „znacznie przyspieszając wejście na pokład”.

Jest to już praktykowane w podstawowej implementacji w prywatnych czarterach, gdzie wszystko jest wstępnie sprawdzane, a podróżni po prostu wchodzą. Może to również obejmować współpracę między liniami lotniczymi, w której dokumentacja podróży i informacje mogą być tokenizowane i łatwo udostępniane w różnych bazach danych. Dodał, że puste miejsca w ostatniej chwili można łatwo tokenizować i wymieniać.

Obejrzyj: Na samym początku Bitcoina

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Dr. Craig Wright talks improving business processes with nLocktime on BSV blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO