Coinbase twierdzi, że komentarze Genslera powinny pokonać argumenty SEC

Coinbase (NASDAQ: COIN) ponownie zaatakował rzekomy brak odpowiedzi Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na petycję giełdy do Komisji o stworzenie nowych i szczegółowych zasad dotyczących papierów wartościowych aktywów cyfrowych, tym razem wykorzystując niedawno wygłoszone publiczne przemówienie SEC krzesło Gary’ego Genslera jako dźwignię, aby przekonać sąd do zmuszenia ręki SEC.

„Tego samego dnia, w którym SEC poinformowała sąd, że nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie petycji Coinbase w sprawie przepisów, przewodniczący SEC jednoznacznie stwierdził, że nie będzie żadnych przepisów – ponieważ „zasady zostały już opublikowane”.”

Coinbase odnosi się do przemówienia programowego wygłoszonego przez Genslera 15 maja na Konferencji Rynków Finansowych. Gensler został zapytany o spór SEC z Coinbase i dlaczego SEC nie opublikowała jeszcze zasad dla rynku.

„Mówiąc wprost: jest to dziedzina, która działała w dużej mierze niezgodnie z przepisami… W nowej technologii nie ma nic, co czyniłoby ją niezgodną z polityką publiczną określoną przez Kongres”.

Gensler bez wątpienia odnosi się do zasad określonych w wielu statutach w księgach, które regulują branżę papierów wartościowych, a także dziesięcioleci precedensu w ramach Howey, decyzji prawnej, która ustanawia test określający, czy oferta stanowi inwestycję kontrakt, a więc zabezpieczenie.

Jednak dla Coinbase komentarze Genslera są znakiem, że SEC podjęła już decyzję w sprawie petycji Coinbase. Nawet jeśli tak nie jest, zgodnie z ostatnim zgłoszeniem Coinbase, sąd nadal robi to, o co prosi Coinbase, ponieważ przede wszystkim SEC trwa zbyt długo, cały czas kontynuując „agresywną, przyspieszającą kampanię egzekwowania prawa dotyczącą bardzo tematy określone w petycji Coinbase”.

Na tej podstawie Coinbase argumentuje, że sąd powinien przychylić się do wniosku, aby zmusić SEC do odpowiedzi na jej wniosek o ustanowienie przepisów w ciągu siedmiu dni. Alternatywnie, Coinbase zwraca się do sądu o nakazanie SEC wyjaśnienia opóźnienia, określenia terminu odpowiedzi i dostarczenia sądowi aktualnych informacji o postępach.

SEC powiedziała sądowi, że Coinbase nie ma podstaw do narzekania na kilkumiesięczne opóźnienie, gdy sądy konsekwentnie odmawiały interwencji w sprawach, które trwały lata.

Zgłoszenie jest najnowszym ciosem Coinbase w dążeniu do wydania przez SEC nowych zasad dotyczących papierów wartościowych aktywów cyfrowych.

Coinbase początkowo złożył petycję do SEC w lipcu zeszłego roku, prosząc Komisję o stworzenie i opublikowanie zasad regulujących papiery wartościowe aktywów cyfrowych, twierdząc, że Stany Zjednoczone nie mają funkcjonującego rynku papierów wartościowych aktywów cyfrowych z powodu „braku jasnego i wykonalnego systemu regulacyjnego” oraz że zamiast tego Komisja wybrała podejście „na pierwszym miejscu egzekwowanie”.

SEC najwyraźniej nigdy nie odpowiedziała na petycję i wydała zawiadomienie Wells do Coinbase, ostrzegając, że narusza przepisy dotyczące papierów wartościowych i że spodziewa się nieuchronnych działań prawnych. To skłoniło Coinbase do złożenia pozwu w Sądzie Apelacyjnym dla Trzeciego Okręgu, prosząc sąd o zmuszenie SEC do działania.

W swojej pierwszej odpowiedzi SEC powiedział:

„To, że Coinbase chciałaby natychmiast zająć się swoimi preferencjami politycznymi, nie uprawnia jej do nadzwyczajnej ulgi nakazującej Komisji podjęcie działań w sprawie petycji regulacyjnej, która czeka na rozpatrzenie od mniej niż roku”.

Sąd nie wydał orzeczenia w sprawie zgłoszenia Coinbase, ani SEC nie odpowiedziała na ostatnią prośbę Coinbase.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Coinbase says Gensler comments should defeat SEC arguments – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO