Carnegie Mellon University otrzymuje fundusze w wysokości 20 milionów dolarów na utworzenie instytutu sztucznej inteligencji

Carnegie Mellon University potwierdził otrzymanie dotacji w wysokości 20 milionów dolarów na utworzenie instytutu sztucznej inteligencji (AI), aby nadążyć za rozwojem technologii.

Nowy obiekt sztucznej inteligencji obracałby się wokół niszy podejmowania decyzji przy użyciu danych. Proponowany obiekt, nazwany Instytutem AI ds. Podejmowania Decyzji Społecznych, ma na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa popełnienia przez urzędników państwowych błędów dotyczących zdrowia publicznego i klęsk żywiołowych.

„Musimy opracować technologię sztucznej inteligencji, która będzie działać dla ludzi” — powiedział Aarti Singh, profesor uczenia maszynowego wybrany na pierwszego dyrektora instytutu. „W rzeczywistości opiera się na zweryfikowanych danych, sprawdzonych algorytmach, z informacjami zwrotnymi od wszystkich interesariuszy i projektem partycypacyjnym”.

Singh ujawnił, że technologia sztucznej inteligencji wymagałaby pomocy urzędników ds. zdrowia publicznego, ekspertów w dziedzinie nauk behawioralnych i ratowników, aby wyszkolić realistyczny model sztucznej inteligencji. Singh naciska również na etyczne korzystanie z technologii, aby uniknąć niewłaściwego stosowania wytycznych moralnych, ponieważ branża podlega ciągłym zmianom.

„Myślę, że jedną z kluczowych rzeczy jest upewnienie się, że angażujemy się w sztuczną inteligencję w sposób etyczny, tak aby była ona wdrażana, gdy jest potrzebna” — powiedział Singh.

W zeszłym tygodniu Rumunia podjęła wyzwanie, uruchamiając chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który ma przeglądać komentarze w mediach społecznościowych i pomagać rządowi w podejmowaniu decyzji. Chociaż powszechnie chwalono go za innowacyjność, chatbot AI spotkał się z krytyką za tendencję do wzmacniania pewnych opinii w oparciu o popularność kont w mediach społecznościowych.

Wśród doniesień o nadużyciach technologii sztucznej inteligencji rząd Wielkiej Brytanii utworzył nową grupę zadaniową, która ma zapewnić bezpieczne korzystanie z technologii. Organizacja, nazwana Foundation Model Taskforce, otrzymała od rządu 124,8 miliona dolarów na pomoc w przekształceniu Wielkiej Brytanii w supermocarstwo AI.

Świadomy zagrożeń stwarzanych przez AI

Pomimo zdolności do zwiększania produktywności niektóre organizacje przyjmują obronną postawę wobec sztucznej inteligencji ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem. Gigant elektroniki użytkowej Samsung (NASDAQ: SSNLF) jako ostatnia firma zakazał pracownikom korzystania z generatywnych platform sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT i Bard, po wycieku wewnętrznego kodu źródłowego.

Goldman Sachs (NASDAQ: GS), Wells Fargo (NASDAQ: WFC) i Citi (NASDAQ: C) należą do firm, które ograniczyły wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji wśród swoich pracowników w obawie przed wyciekiem danych finansowych klientów. Branża zasobów cyfrowych miała swój udział w chaosie związanym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, począwszy od obaw związanych z eliminacją zadań związanych z audytem inteligentnych kontraktów, a skończywszy na jawnych oszustwach i oszustwach.

Obejrzyj Okrągły stół CoinGeek: AI, ChatGPT i Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Carnegie Mellon University receives $20M funding to establish AI institute – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO