Calvin Ayre: Blockchain może sprawić, że rządy będą dobrze wyglądać w oczach swoich obywateli

Londyńska konferencja Blockchain w przyszłym tygodniu odbędzie się w prestiżowym miejscu na Parliament Square – to nie przypadek, ponieważ jej hasłem jest „Wprowadzenie rządu i przedsiębiorczości do łańcucha bloków”. Jak wyjaśnił twórca konferencji Calvin Ayre w CoinGeek Conversations w tym tygodniu, wykorzystanie blockchain może przynieść korzyści zarówno rządom, jak i obywatelom:

„Rządy mogą wykorzystywać tę technologię do zarządzania danymi w sposób, który sprawia, że wyglądają one naprawdę dobrze dla ich obywateli. Oszczędzają koszty. Mogą świadczyć unikalne usługi, które wcześniej nie były możliwe”.

Ale „uczciwość i prawdomówność” rządu stanie się również bardziej przejrzysta dla jego obywateli, co nie zawsze może być mile widziane, uważa Ayre: „Ciekawe będzie zobaczyć, jak to się potoczy, ponieważ wiemy, że wiele rządów nie nie lubią rzeczy, które zmuszają ich do szczerości”.

Konferencja dotyczy „rozwiązywania problemów związanych z dużymi danymi w wyjątkowy sposób za pomocą łańcuchów bloków”. I chociaż Ayre jest wielkim zwolennikiem blockchain BSV – częściowo poprzez swoje Ayre Ventures, które inwestuje wyłącznie w biznesy BSV – podkreśla, że konferencja nie jest wydarzeniem BSV: „BSV to tylko narzędzie. Jeśli ktoś inny ma inne narzędzie, które chce konkurować w tej przestrzeni, konferencja jest dla niego otwarta”.

Rzeczywiście, konferencja reklamowana do udziału zwolenników jakiegokolwiek innego blockchaina, który miał to, co Ayre uważa za niezbędne do obsługi tego rynku – nieograniczone skalowanie, możliwość dokonywania nanopłatności i gotowość do przestrzegania wszystkich istniejących przepisów – ale nikt się nie zgłosił: „Nic nie wróciło . Nie jedna osoba. I to było dla mnie szokujące”.

Ayre dokonuje całkowitego rozróżnienia między pracą, którą wspiera, a resztą rynku „kryptograficznego”. Nie widzi przyszłości dla kryptografii i popiera sugestię komisji specjalnej brytyjskich parlamentarzystów, która niedawno zaleciła, aby kryptowaluty były regulowane na podstawie przepisów dotyczących hazardu, a nie finansowych – jak to obecnie podlega Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii.

„Innowacje w łańcuchach bloków pojawią się po usunięciu nonsensów kryptograficznych” – mówi. A jako były przedsiębiorca w świecie gier online uważa, że kryptowaluty są „jak hazard — tylko że przypominają nielegalny, nieuregulowany hazard”.

Biorąc pod uwagę obecne zainteresowanie mediów sztuczną inteligencją, Ayre uważa, że ważniejsze zmiany technologiczne będą koncentrować się na wdrożeniu blockchain BSV i IPv6 — protokołu internetowego, który umożliwia większe skalowanie adresów IP niż obecnie bardziej powszechny IPv4.

„Nie rozwiążesz problemów związanych z Internetem za pomocą sztucznej inteligencji. Potrzebujesz tego, co robi BSV, aby Internet działał lepiej, aby sztuczna inteligencja działała lepiej. Są to rzeczy, które faktycznie będą ze sobą współpracować”. Blockchain BSV może zapewnić zapis pochodzenia danych wykorzystywanych w sztucznej inteligencji – niezbędny dodatkowy element, który sprawi, że jego wyniki będą bardziej wiarygodne.

W kwestii wielu toczących się spraw sądowych dr Craiga Wrighta, uważnie śledzonych w kręgach BSV, Ayre jest wielkim zwolennikiem dr Wrighta w mediach społecznościowych, ale przyznaje: „Nie jestem fanem wszystkich jego spraw sądowych. Właściwie chciałbym, żeby było o wiele mniej tego i dużo więcej skupienia się na biznesie. ” Niemniej jednak Ayre nie ma wątpliwości co do twierdzeń dr Wrighta: „Oczywiście popieram go, ponieważ ma rację. Po prostu nie sądzę, że wszystkie te rzeczy muszą być teraz udowodnione. Żartuje, że „dla Craiga wszystko wygląda jak gwóźdź, a on ma w rękach kilka młotków”.

Konferencja w Londynie będzie pierwszym z regularnych corocznych wydarzeń, mówi Ayre. Od przyszłego roku chce ją rozszerzyć z tegorocznych dwóch etapów – skupiających się na biznesie i technologii – do trzech, a konferencję wydłużyć z trzech do pięciu dni.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Calvin Ayre: Blockchain can make governments look good to their citizens – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO