Myślisz o karierze w Bitcoin lub AI? Powinieneś posłuchać tej dyskusji

W Bitcoin SV (BSV) wyprzedzamy konkurencję o 5-10 lat w znajdowaniu przypadków użycia technologii blockchain. Najważniejsze pytanie brzmi: czy to daje BSV przewagę… czy wadę?

Często przedstawiamy nasze argumenty publiczności, która nie słucha lub słucha, ale potrzebuje pomocy w zrozumieniu. Obecnie większość dyskusji na temat technologii przenosi się na sztuczną inteligencję (AI), która boryka się z podobnymi problemami. Tylko jedno jest pewne: oba będą się rozwijać, niezależnie od tego, czy szersze społeczeństwo je rozumie, czy nie, więc wyprzedzanie tej krzywej jest nadal przydatne.

Wyciągnięte wnioski, napotkane wyzwania i powiązane tematy rozwojowe były punktem wyjścia dla niedawnego wydarzenia Twitter Spaces, którego gospodarzem było BSV Blockchain Association i wieloletni Bitcoiner Brett Banfe. Dołączył do nich menedżer ds. mediów społecznościowych BA, Crescenda Babiera i Alex Fauvel z Two Hop Ventures, w egzystencjalnej dyskusji na temat tego, dokąd zmierza rozwój BSV, roli sztucznej inteligencji jako obecnego ulubieńca tłumu technologii oraz tego, jaki wkład mogą wnieść nowicjusze w branży. Dla zainteresowanych, aby dowiedzieć się więcej, nagranie całej 2,5-godzinnej dyskusji jest dostępne tutaj.

Babiera pyta, czy programiści staną się zbyt zależni od sztucznej inteligencji, a już widzieliśmy, jak asystenci AI na platformach takich jak GitHub zastępują fora z poradami dla ludzi, takie jak Stack Overflow. Istnieją inne kwestie związane z AI, takie jak odpowiedzialność prawna programistów, definiowanie i egzekwowanie zasad, rola ideologicznej manipulacji w szkoleniu AI oraz to, czy ludzie są gotowi na to, co nadchodzi.

Niektórzy technolodzy wzywali nawet do wstrzymania rozwoju sztucznej inteligencji, co może opierać się na rozsądnym rozumowaniu, ale jest mało prawdopodobne. Jeśli ludzie dostrzegą przyszłą przewagę w wyprzedzaniu krzywej rozwoju sztucznej inteligencji, zapewnią jej postęp niezależnie od prawa lub etyki. Fauvel sugeruje, że dane szkoleniowe AI oparte na blockchain sprawiają, że koncepcja jest „o wiele mniej przerażająca”, ponieważ wprowadza bardziej rygorystyczne kontrole dostępu do danych i przejrzystość.

Czy komuś naprawdę zależy na przewadze technologicznej BSV?

Toczy się dyskusja na temat tego, czy „stawimy wózek przed koniem”, próbując argumentować argumenty BSV za skalowalnością, podczas gdy po 14 latach blockchain wciąż nie widział wystarczającej liczby przekonujących przypadków użycia uruchomionych przy użyciu tej technologii, aby tego wymagać. Chociaż wiele przykładów potencjalnych przypadków użycia wymaga masowego skalowania, większość pozostaje nieświadoma ich korzyści, dopóki nie istnieją (można argumentować, że problem Bitcoina jest bardziej „jajkiem z kurczakiem” niż koniem i wozem, a to stara debata) .

Moglibyśmy złożyć podobne oświadczenia na temat koncentracji BSV na własności danych i prywatności. Ponownie, chociaż pełna kontrola nad swoimi danymi osobowymi i tym, kto może uzyskać do nich dostęp, jest korzystna, nie ma na nie dużego zapotrzebowania poza stosunkowo niszowymi grupami, które rozumieją, dlaczego jest to ważne. To samo może dotyczyć każdej polityki, nawet w obszarach poza przestrzenią technologiczną, takich jak polityka, ekonomia, finanse i kwestie społeczne — rozsądne decyzje polityczne wymagają dogłębnej wiedzy, a dogłębna wiedza pochodzi tylko od ludzi, którzy są żywo zainteresowani. na początek w tych tematach.

Branża BSV mówi o integralności danych, kontroli dostępu opartej na kluczach, korzyściach płynących z przetwarzania transakcji typu proof-of-work oraz ścieżkach audytu. Następnie ubolewa nad faktem, że wszyscy spoza świata blockchain chcą rozmawiać o cenach monet i handlu tokenami niezamiennymi (NFT). Często mówimy „edukacja jest ważna” publiczności, która chce tylko usłyszeć o tym, jak mogą zarobić więcej dolarów i polubień w mediach społecznościowych.

To prawda, że żyjemy w „ekonomii uwagi”, w której te „polubienia” mogą być równie cenne jak pieniądze — widać to, gdy widzimy, jak ludzie posuwają się do bardziej ekstremalnych działań, aby zwiększyć liczbę widzów, angażując się w akrobacje, które skutkują uszczerbkiem na zdrowiu lub kary.

„Technologia to czysta logika, ale często na przeszkodzie stają„ ludzie ”, mówi o sztucznej inteligencji. W tym sensie sztuczna inteligencja, Bitcoin, a nawet religia mają podobieństwa: były zestawami zasad i procesów uruchomionych na niczego niepodejrzewającej publiczności, a od neofity zależało odkrycie, do czego ich użyć. Opinia publiczna nie miała wcześniejszego zrozumienia tych procesów ani ich celu, w wyniku czego mamy nadużycia, konflikty i samozwańczych guru, którzy mówili nam wszystkim, w co mamy wierzyć zgodnie z ich własnymi opiniami.

Weźmy „handel kryptowalutami” jako doskonały przykład. To prawda, że giełdy aktywów cyfrowych skutecznie działają jak kasyna. Jednak fakt, że w XXI wieku kasyna nadal istnieją, dowodzi, że wciąż istnieje duży popyt na usługi hazardowe – ludzie nadal lubią ten dreszczyk emocji, pośpiech, by wygrać dużą wygraną przez czysty przypadek i wyprzedzić innych, szybko się wzbogacając.

Te przypadki użycia nowej technologii rozwijały się szybciej niż bardziej ezoteryczne przypadki użycia blockchain, ponieważ są bardziej uniwersalne i łatwe do uchwycenia. Nawet biała księga Bitcoina mówi głównie o cyfrowej gotówce bez pośredników, a nie o ścieżkach audytu dla aplikacji Big Data lub niebezpieczeństwach związanych z gromadzeniem dokumentacji danych osobowych przez media społecznościowe.

Banfe porównuje wyprzedzanie krzywej Bitcoin do uprawiania sportu, w którym najpierw osiągasz cel, a potem zauważasz, że nikt nie kibicuje.

„Pierwszym miejscem, od którego należy zacząć, a często ostatnim, jest biała księga Bitcoin… zaoszczędzi ci to wiele bólu głowy i dużo czasu. Zadaj sobie pytanie, czy Bitcoin, który znasz dzisiaj, spełnia specyfikacje zawarte w tej białej księdze.

Fauvel mówi, że obecne środowisko społeczno-polityczne faktycznie pomaga BSV i blockchainowi. Istnieje wysoki poziom nieufności wobec wyborów, rządu i mediów – to stwarza problemy w społeczeństwie, bez względu na to, jak bardzo ta nieufność jest oparta na faktach. Blockchain to technologia, która promuje zaufanie, przejrzystość i odpowiedzialność, więc jest miejsce dla zwolenników promowania jej korzyści.

Widzimy również więcej debat na temat tego, jak twórcy treści online powinni zarabiać i ile użytkownicy powinni płacić za usługi, a także pojawia się więcej pytań o to, w jaki sposób dostawcy „darmowych” usług online stają się niesamowicie bogaci. Blockchain może odpowiedzieć na to pytanie, a także rozwiązać problemy związane z własnością danych i ekonomią nanopłatności.

Finansowanie rozwoju BSV

Podczas gdy inwestor Fauvel porusza (BSV) „politykę społeczną”, jak oświadczenia dr Craiga Wrighta, role nChain i inwestorów, takich jak Christen Ager-Hanssen, definicje słów Slictionary i kulturę Twetcha, mówi, o ile wszyscy zgadzamy się co do rdzenia Zgodnie z zasadą, że „zasady Bitcoin nigdy się nie zmieniają”, wszyscy w branży będą się dobrze dogadywać.

Dodaje, że może być za wcześnie, aby szersza społeczność inwestycyjna weszła all-in na blockchain i BSV. Mówi, że dla programistów ważne jest, aby pamiętać, że możesz wybrać „karierę w Bitcoin” bez dostępnych dla ciebie konkretnych miejsc pracy. Trzeba dokonać wyboru i wytyczyć własną drogę – mówi. Tego rodzaju przygoda jest dla niektórych przerażająca, a dla innych ekscytująca, ale jeśli należysz do tego drugiego typu, jest to trudna droga, która może być satysfakcjonująca.

Obejrzyj: Dyskusja: BSV a inne łańcuchy bloków — różnice, które mają znaczenie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Thinking of a career in Bitcoin or AI? You should listen to this discussion – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO