Metamask zastrzega sobie prawo do wstrzymania podatków — co się dzieje?

W miarę jak represje regulacyjne nabierają tempa na całym świecie, coraz więcej firm zajmujących się walutą cyfrową i blockchain stara się być o krok przed organami regulacyjnymi.

W tym tygodniu ujawniono, że portfel numer jeden do handlu i wymiany tokenów na tak zwanej zdecentralizowanej giełdzie Uniswap ma w swoim regulaminie zwrot „zastrzegamy sobie prawo do wstrzymania podatków tam, gdzie jest to wymagane”.

Metamask, który nie tak dawno był postrzegany jako sposób na wymianę tokenów i handel w sposób, którego rządy nie mogły kontrolować, ponieważ jest bramą do DEX, został złapany w krzyżowy ogień krachu przez anarchistów w branży, którzy byli równie wściekli na tzw. Hard Wallet Ledger w zeszłym tygodniu.

Jednak firma, która jest właścicielem MetaMask, ConsenSys, wyjaśniła, że nie oznacza to, że będzie potrącać podatki od transakcji w walutach cyfrowych; pobiera podatki od sprzedaży tylko od niektórych płatnych usług.

Pomimo nieporozumień, MetaMask i inni będą pobierać i zgłaszać podatki, jeśli będzie to wymagane

Dawno temu wynalazca Bitcoin, dr Craig Wright, powiedział całej branży, że wszystkie obowiązujące prawa i regulacje finansowe mają zastosowanie do każdej firmy działającej w branży, w tym wszystkiego, co jest związane ze „zdecentralizowanymi” giełdami i DAO, które są spółkami prawa.

Podczas gdy dr Wright był wyśmiewany, wyśmiewany i atakowany przez anarchistów, którzy do niedawna kontrolowali narrację w branży, po raz kolejny okazuje się, że miał rację. Podczas gdy MetaMask nie będzie pobierać podatków od transakcji (jeszcze), sformułowanie zapisane drobnym drukiem sugeruje, że mogliby, gdyby było to wymagane, a tak jak Binance, Coinbase (NASDAQ: COIN) i inni to robią, możesz być pewien, że KYC sprawdzi klientów i zgłaszać się do IRS i innych odpowiednich agencji.

Oczywiście posunięcie polegające na potrącaniu podatków tam, gdzie było to wymagane, nie spodobało się zwykłym podejrzanym. Influencerzy zaczęli na Twitterze twierdzić, że „decentralizacja umiera” i lamentować, że nie tak powinno być. Niektórzy ludzie naprawdę skonsumowali Kool-aid i wierzą, że tokeny oparte na blockchainie pozwolą im przestać płacić podatki i „samorządzić się” – cokolwiek to dla nich znaczy.

Łańcuchy bloków mogą pomóc Ci płacić podatki z większą dokładnością

Niektóre tweety w odpowiedzi na odkrycie dotyczące podatków potrącanych u źródła MetaMask brzmiały: „Bitcoin to naprawia”. Nie. Bitcoin, daleki od bycia narzędziem do uchylania się od płacenia podatków i przestępczości, jest najbardziej przejrzystym systemem gotówkowym, jaki kiedykolwiek stworzono; ma pełną identyfikowalność i jest okropnym wyborem, jeśli chcesz złamać prawo. Wszystkie cyfrowe waluty i tokeny oparte na blockchain mogą być śledzone i śledzone przez każdego, kto prowadzi dochodzenie w sprawie przestępstwa.

Podczas gdy Bitcoin i inne waluty cyfrowe nie pomogą Ci uniknąć podatków, mogą pomóc Ci dokładniej je płacić. To wielka sprawa i jest przydatna, gdy niektórzy narzekają, że formularze podatkowe IRS są zbyt skomplikowane. Ponieważ nieprawidłowe ich wypełnienie może wiązać się z karami i grzywnami, posiadanie narzędzia takiego jak blockchain, które pomaga śledzić wszystko i płacić odpowiednie kwoty, jest niezwykle pomocne.

Wraz z rosnącą liczbą potężnych narzędzi, które mogą analizować blockchain, używanie walut cyfrowych do unikania podatków nie jest dobrym pomysłem. Jednak posiadanie narzędzia tak potężnego jak blockchain do śledzenia i śledzenia transakcji sprawia, że prawidłowe rozliczanie podatków i przestrzeganie prawa jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Ostatecznie wszystkie firmy wprowadzą podobne warunki do MetaMask. Przedsiębiorstwa nastawione na zysk nie chcą wszczynać walk z organami regulacyjnymi w krajach takich jak Stany Zjednoczone czy bloki gospodarcze, takie jak Unia Europejska. „Crypto” nigdy nie dotyczyło łamania prawa, a Bitcoin został zaprojektowany przez audytora zawodowego, aby utrudnić popełnianie oszustw finansowych.

Zaakceptowanie tej rzeczywistości jest kluczem do pomyślnej przyszłości w branży blockchain. Ci, którzy tego nie zrobią, nie będą istnieć za kilka krótkich lat.

Rozmowy CoinGeek z dr Craigiem Wrightem: Regulacje dotyczące kryptowalut ułatwią życie BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Metamask reserves right to withhold taxes—What’s going on? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO