Change Digital mianuje Jimmy’ego Nguyena nowym prezesem

Jedna z najbardziej znanych twarzy w BSV Blockchain (BSV), Jimmy Nguyen, formalnie powraca do branży jako prezes nowej platformy emitującej stablecoiny Change Digital Commerce, Inc. Częścią jego nowej misji jest „uczynienie monet stabilnych faktycznie użytecznymi” , umożliwiając płatności cyfrowe w handlu w świecie rzeczywistym i Web3”.

Jako poprzedni mistrz ceremonii na konferencjach CoinGeek — obecnie London Blockchain Conference — zawsze był w centrum uwagi w przekazywaniu optymizmu BSV za pośrednictwem technologii do świata biznesu.

Wielu, w tym my wszyscy w CoinGeek, cieszy się, że Jimmy będzie nadal wnosić swoją energię i dobry humor do wszystkich w BSV. Gratulujemy mu nowej pracy i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor generalny Change Digital, Daniel Lipshitz, którego Nguyen opisuje jako „wieloletniego przyjaciela i współpracownika”, ogłosił dziś nominację:

Change Digital planuje wyemitować stablecoiny na blockchainie BSV przy użyciu protokołu tokena STAS i infrastruktury portfela Relysia. Główną ideą jest wydawanie stablecoinów zorientowanych na konsumentów i przedsiębiorstwa, których ludzie mogą używać w handlu cyfrowym w różnych aplikacjach, w tym w grach, mediach społecznościowych, środowiskach IoT i metaverse. Lipshitz jest także dyrektorem generalnym i założycielem GAP600, firmy płatniczej, która umożliwia natychmiastowy handel cyfrowymi walutami z ograniczeniem ryzyka. GAP600 zintegrował blockchain BSV w 2019 roku, a Lipshitz jest zagorzałym orędownikiem przywrócenia wizji Satoshiego dla Bitcoina za pośrednictwem BSV.

Dlaczego świat online potrzebuje lepszych stablecoinów

Stablecoiny są stałym elementem świata blockchain od wielu lat; najbardziej znanymi dotychczas przykładami są Tether (USDT) i Circle’s USD Coin (USDC). Koncepcja to token emitowany przez blockchain, który zachowuje stabilną wartość, zwykle dzięki wsparciu z rzeczywistych aktywów, takich jak rezerwy 1: 1 jednostki walutowej, którą reprezentuje (lub, w przypadku USDT, dowolne aktywa, które Tether uważa z grubsza za równe czas).

Ogólnie rzecz biorąc, najczęściej używane monety typu stablecoin służą inwestorom spekulatywnym jako tokeny wymiany do „parkowania” wartości w stabilnych krajowych walutach fiducjarnych, dopóki nie będą mogły zostać wykorzystane do zakupu innych aktywów cyfrowych. Poza tym są przydatne do przenoszenia kwot denominowanych w fiducjarnych walutach między giełdami w celu ominięcia międzynarodowego systemu bankowego. Ten przypadek użycia przyciągnął najwięcej uwagi i niepokoju ze strony banków centralnych i organów nadzoru finansowego, które postrzegają je jako potencjalne zagrożenie dla rządowej polityki pieniężnej.

Change Digital woli postrzegać monety stablecoin jako coś o bardziej użytecznym celu, mówiąc, że „oznacza to zmianę postrzegania monet stablecoin z bycia źródłem skandalu w narzędzie na dobre”.

Wykorzystanie łańcucha bloków BSV do emisji tokenów stablecoin oznacza również, że mogą być one wykorzystywane do mikropłatności. Aktywa takie jak USDT i USDC to tokeny wydawane na blockchainach, takich jak Ethereum, a użytkownicy często odkrywają, że muszą zasilić swoje portfele dodatkowymi kwotami ETH, aby po prostu dokonywać transakcji.

„Aby była przydatna do codziennych płatności i Web3, opłata za wysłanie transakcji nie powinna wynosić jednego dolara amerykańskiego, ani 30 centów, ani nawet 5 centów. Zamiast tego wysłanie dowolnej płatności na cały świat powinno kosztować maleńkie ułamki centa amerykańskiego, prawie za darmo”.

„W tak małych płatnościach jest wielka moc” – powiedział Change Digital.

Możliwość wydawania i zarabiania dzięki mikropłatnościom stwarza nowe możliwości gospodarcze w Internecie. Umożliwiają twórcom treści gromadzenie bogactwa w niewielkich ilościach na raz, pobierając centy lub ułamki centów za przeglądanie poszczególnych postów lub kupowanie korzyści. Mikropłatności mogą być również wykorzystywane do wyszukiwania w Internecie lub rejestrowania i sprawdzania poprawności danych z urządzeń IoT, zakłócając w ten sposób „tradycyjną” gospodarkę internetową opartą na coraz bardziej natrętnych reklamach lub, co gorsza, na dużych korporacjach zbierających i sprzedających dane osobowe swoich użytkowników.

Stablecoiny zbudowane na nieskalowalnych łańcuchach bloków (które są prawie wszystkim innym niż BSV) mają ograniczoną użyteczność ze względu na zatory i nadmierne opłaty transakcyjne. Change Digital ma nadzieję, że dzięki BSV stanie się rozpoznawalną częścią całego handlu online; tokeny cyfrowe o nieulotnych wartościach, które będą atrakcyjne zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i korporacyjnych.

Obejrzyj: Budowanie świata dobra z blockchainem BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Change Digital names Jimmy Nguyen as new chairman – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO