Revolut chce stać się podstawową aplikacją finansową dla Australijczyków

Bank cyfrowy Revolut z siedzibą w Londynie sięga nowych granic, wprowadzając konta biznesowe zorientowane na płatności międzynarodowe dla swoich australijskich klientów.

Revolut stara się oferować klientom w Australii konta biznesowe zorientowane na płatności międzynarodowe, skierowane zarówno do klientów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Według raportu The Australian, neo bank chce rozszerzyć swoje usługi związane z aktywami cyfrowymi na szeroki zakres usług finansowych.

Klienci Revolut mogą handlować walutami cyfrowymi i uzyskiwać dostęp do podstawowych usług płatniczych fiducjarnych na platformie. Matt Baxby, dyrektor generalny Revolut Australia, ujawnił The Australian, że jego głównym celem jest zrobienie postępów w kierunku stania się podstawową aplikacją finansową dla mieszkańców.

Baxby zaznacza jednak, że uzyskanie licencji bankowej od australijskich regulatorów to pierwszy krok do realizacji jego wzniosłych ambicji. Dodał, że Revolut uruchomił działania w celu uzyskania licencji bankowej dla The Australian Prudential Regulation Authority (APRA).

„Licencja bankowa jest nadal bardzo ważną częścią naszych planów. Przestrzeganie tego standardu regulacyjnego zapewniłoby naszym konsumentom zaufanie na dłuższą metę i umożliwiłoby wytwarzanie produktów, na które jest popyt wśród naszych klientów” — powiedział Baxby.

Dzięki nowej usłudze użytkownicy mogą handlować do 75 000 AUD (49 950 USD) w transakcjach zagranicznych każdego miesiąca po spełnieniu odpowiednich wymogów KYC i AML. Revolut ujawnił, że wielowalutowe konta biznesowe będą wydawane z kartami fizycznymi i internetowymi oraz będą miały dodatkowe korzyści w postaci wymiany ponad 25 międzynarodowych walut.

Dyrektor generalny Revolut Business, James Gibson, powiedział, że rosnący popyt ze strony małych i średnich przedsiębiorstw spowodował uruchomienie nowej usługi.

„Często słyszymy od nich, że naprawdę chcą rozwiązania, które umożliwi im prowadzenie działalności za granicą. I mamy wielu europejskich klientów, którzy mają australijskie filie i vice versa, więc myślimy, że zyskamy dzięki temu sporo przyczepności” – stwierdził Gibson.

Trudna łata dla neo banku

W ostatnich tygodniach Revolut znalazł się w trudnej sytuacji po tym, jak jego kluczowy inwestor Schroders zasugerował spadek wartości inwestycji w neo-banku. TriplePoint, inny inwestor, wcześniej zapisał wartość swojej inwestycji w Revolut, unosząc brwi nad wyceną firmy.

Od początku roku Revolut był nękany serią odejść kluczowych dyrektorów w kilku jurysdykcjach. Dyrektor finansowy firmy Mikko Salovaara złożył rezygnację z powodów osobistych, podczas gdy dyrektor ds. ludzi Matthew Maher i dyrektor generalny w USA Yuval Rechter zrezygnowali ze stanowiska po mniej niż 18 miesiącach pełnienia swoich funkcji.

Obejrzyj: Zwiększanie włączenia finansowego w PH poprzez bankowanie osób nieposiadających rachunku bankowego

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Revolut wants to become the primary financial app for Australians – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO