nLocktime i opóźnione transakcje

Czwarta odsłona serii The Bitcoin Masterclasses dr Craiga Wrighta powróciła do Londynu 19 i 20 kwietnia z tematem nLocktime i opóźnionych transakcji.

Jak zwykle osobista publiczność była z założenia kameralna, aby ułatwić dyskusję grupową, w tym zbiór wewnętrznych ludzi z nChain i lokalnych VIP-ów. Treści z całych dwóch dni były transmitowane na żywo za darmo, zapewniając wyjątkowe doświadczenie edukacyjne dla wszystkich zainteresowanych poznaniem Bitcoin i jego prawdziwego potencjału.

Alec John Burns, nowy kierownik ds. propozycji w nChain, przez oba dni siedział z przodu klasy, aktywnie uczestnicząc w warsztatach, zadając przemyślane pytania i komentując.

„Było świetnie. To było naprawdę interesujące. Myślę, że Craig jest zawsze o dziesięć kroków przed kimkolwiek… to jest tak opłacalne, ponieważ dostajesz te złote bryłki, gdzie myślisz: „wow, to prawdziwy przypadek użycia, o którym nikt jeszcze nie pomyślał”. I to jest naprawdę ekscytujące” podzielił się z CoinGeek.

„To jest uniwersytet. Jest to okazja, w której ludzie kwestionują pomysły dr Wrighta, a my możemy się od niego ogromnie uczyć” – dodał Julio Alejandro z JADA Consulting, kolejny aktywny uczestnik obu dni.

„Myślę, że każdy odnosi korzyści, gdy kwestionuje moje pomysły. Ilekroć go słucham, zmieniam również swoje pomysły i ogólnie społeczność, która otrzymuje te bogate wkłady od każdego, kto ma inny pomysł. Dr Wright to dr PRAWO” – powiedział.

Sebastian Plötzeneder, starszy menedżer ds. strategii w nChain, od pięciu lat ściśle współpracuje z dr Wrightem, między innymi redagując posty na blogu CraigWright.net, co jest również niesamowitym źródłem informacji dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Bitcoinie.

„Jeśli istnieje sposób na uchwycenie wszystkich różnych rzeczy, które Craig jest w stanie zrobić, będąc bankierem, prawnikiem, matematykiem i wszelkiego rodzaju innymi rzeczami, myślę, że jednym ze sposobów na opisanie go, uchwycenie większości z tego, byłoby powiedzieć, że jest świetnym nauczycielem” – powiedział Plötzeneder.

„Zawsze był dla mnie niesamowitym nauczycielem i jestem pewien, że dla wielu innych osób, będąc w stanie przekazać rzeczy, które badał od dłuższego czasu i o których wie więcej niż ktokolwiek inny, szczególnie gdy jest w stanie przejść przez -odniesienie do różnych rzeczy. A to czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym” – dodał.

Dyrektor ds. badań nChain, Wei Zhang, stale uczy się od dr Wrighta, ale wciąż udaje mu się nauczyć czegoś nowego na temat złożoności Bitcoin Masterclasses.

„To, co Craig powiedział dzisiaj bardzo dobrze, to to, że nagroda jest złożona. Nie możesz pozbyć się złożoności. A to, co możemy zrobić, to ukryć złożoność w rozwiązaniu, aby [użytkownik] nie musiał sobie z nią radzić” — ujawnił Zhang.

„Korzystając z nLocktime, w rzeczywistości mamy kilka bardzo złożonych rozwiązań, które rozwiązują problemy użytkowników oraz potencjalnie problemy z bezpieczeństwem i elastycznością, ale możemy użyć produktu do ukrycia złożoności, aby złożoność nie miała wpływu na użytkownika, ale nadal zapewniała rozwiązania, które my chce – dodał.

Wracając po swoje drugie mistrzowskie doświadczenie, producent muzyczny i DJ Rui Da Silva wziął udział w pierwszych kursach Bitcoin Masterclasses w Londynie w styczniu i nie chciał przegapić okazji, by ponownie uczyć się od dr Wrighta.

Po ukończeniu obu kursów mistrzowskich Da Silva jest przekonany, że wciąż jest wiele do zbudowania i rozwinięcia.

„Widzę, że jest tak wiele aplikacji dla mojej branży, w których mamy tak wiele problemów z prawami licencyjnymi, a następnie odzyskaniem tych praw” – powiedział.

„Myślę, że mam nadzieję, że znajdą się programiści zainteresowani budowaniem rozwiązań dla mojej branży. To byłoby fantastyczne” – dodał Da Silva.

Aby uzyskać nieco bardziej szczegółowe informacje, tematem czwartej klasy mistrzowskiej był nLocktime i opóźnione transakcje, które niektórzy nazywają „inteligentnymi umowami” i przyszłymi płatnościami.

„Zasadniczo to, co robimy z sekwencjonowaniem i nLocktime, tworzy scenariusz, w którym możemy zaktualizować i uporządkować transakcje, które zostaną sfinalizowane w określonym momencie” – powiedział CoinGeek dr Wright.

„Istnieje wiele nieporozumień na ten temat opartych na całej idei Cypherpunka, by nikomu nie ufać, ale rzeczywistość jest taka, że istnieją bardzo bezpieczne sposoby budowania tego typu systemów” – powiedział.

„Musimy więc odejść od tego pomysłu, że musimy usunąć całe zaufanie. A ponieważ nie buduje się systemów działających w komercyjnej rzeczywistości, które działają bez zaufania” – dodał dr Wright.

Plötzeneder potwierdził, że dr Wright często mówi o planowaniu sukcesji i że nie ma absolutnej pewności, co się stanie. Jednak ludzie starają się uwzględnić wszystko, co możliwe.

„Zawsze musi istnieć element wyjściowy, który pozwoli ci dostosować się do tego, co faktycznie się wydarzyło, dlatego Craig pozwala ci to uchwycić i nadal mieć możliwość wykonywania działań, jeśli wydarzy się coś nieznanego” — wyjaśnił Plötzeneder.

„Kiedy mówisz o nLocktime, są pewne rzeczy, które możesz zaplanować z wyprzedzeniem, ale czasami chcemy myśleć o 20 latach” – powiedział.

„Dlatego sieć BSV i sposób, w jaki Bitcoin był zawsze wyobrażany, ma mnóstwo sensu, ponieważ transakcja, którą chcesz przeprowadzić teraz, chcesz mieć pewność, że będzie to ważna droga w przyszłości. W przeciwnym razie nie można planować z wyprzedzeniem” – dodał Plötzeneder.

Obejrzyj Kursy mistrzowskie Bitcoin #4 Dzień 1 z Craigiem Wrightem: nLocktime i opóźnione transakcje

Obejrzyj The Bitcoin Masterclasses #4 Day 2 z Craigiem Wrightem: nLocktime i opóźnione transakcje

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The Bitcoin Masterclasses #4 highlights: nLocktime and delayed transactions – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO