„Niektórzy ludzie wciąż używają faksów”: The Bitcoin Masterclasses nr 5 na temat EDI z dr Craigiem Wrightem

„Zarządzanie łańcuchem dostaw i logistyka – to właśnie tam EDI jest najczęściej wykorzystywane”. W rzeczywistości nadal istnieje wiele sposobów wykonywania tych procesów i tak, niektórzy ludzie nadal faksują swoje zamówienia i faktury. Dla nich to działa. Jednak biznes zawsze ewoluuje iw końcu wszyscy będą musieli przejść na bardziej otwarte i kompatybilne systemy łańcucha dostaw, aby zachować konkurencyjność. Najlepiej, żeby używali możliwie najbardziej uniwersalnego i wydajnego systemu – i to jest temat sesji nr 2 piątego sezonu The Bitcoin Masterclasses z dr Craigiem S. Wrightem.

Kiedy mówimy o zarządzaniu łańcuchem dostaw, mamy na myśli łańcuch dostaw każdego z nas. Zintegrowany system mógłby otworzyć rynki dla wszystkich, podobnie jak rynek i sieć dystrybucji Amazon (NASDAQ: AMZN) zapewnia możliwości niezależnym sprzedawcom.

Klient, który zbyt długo musi czekać na przesyłkę, często rezygnuje lub w ogóle nie zamawia. To koszt utraconych możliwości. Jeśli możesz otrzymywać składniki i importowane towary tak szybko, jak to możliwe, możesz szybciej sprzedawać je końcowym nabywcom. Tak więc w interesie wszystkich jest wysyłanie towarów tak szybko, jak to możliwe. Jest to zdrowy rozsądek dla każdego, kto pracuje w łańcuchu dostaw i logistyce, ale nie tworzy to automatycznie lepszych procesów.

Czy jest na to zapotrzebowanie? Tak, oczywiście — nawet detaliści w dzisiejszych czasach będą wielokrotnie klikać łącze do śledzenia, aby zobaczyć dokładnie, gdzie znajduje się ich dostawa, często w zaskakujących szczegółach (nawet pizzerie mają to obecnie). Zawsze będzie zapotrzebowanie na większą wydajność i potrzeba bardziej szczegółowych informacji. Tokenizacja wszelkich istotnych informacji o przedmiocie lub dowolnym etapie procesu wysyłki/łańcucha dostaw i przechowywanie tych informacji tokena na skalowalnym łańcuchu bloków umożliwia prawie każdemu dostęp do tych informacji (jeśli zostanie przyznany) i wykorzystanie ich na różne sposoby.

Łatwo psujące się produkty, wycofania, opóźnienia, co tylko chcesz; wszelkie nieszczęścia można rozwiązać szybciej dzięki bardziej otwartemu i zintegrowanemu systemowi. Znaczna część tej drugiej sesji to jak zwykle dyskusja z udziałem publiczności na temat możliwych przypadków użycia w różnych branżach, zawierająca wiele przykładów z życia dr Wrighta i wiele innych.

Jak umożliwiamy ludziom korzystanie z tych narzędzi? Najlepszym sposobem jest uczynienie tego tak prostym, jak to tylko możliwe. Jeśli ludzie nadal używają faksów do zamawiania i wysyłania towarów, prawdopodobnie nie są chętni do nauki kodowania. Dr Wright ponownie podaje przykład blockchaina Bitcoina „stającego się hydrauliką”, wydajną infrastrukturą, która znika w tle, gdy programiści budują przyjazne dla użytkownika narzędzia.

„Jeśli chcemy hydraulikę, musimy zrobić rury” — mówi. Dla tych, którzy widzą czerwone flagi dotyczące obaw o prywatność związanych z całą tą identyfikowalnością, ta sesja zawiera również odpowiedzi na nie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, dane przechowywane w łańcuchu bloków BSV można podzielić na przedziały i przypisać im różne poziomy dostępu. Duża korporacja nie musi wiedzieć wszystkiego o każdym swoim kliencie (czasami tak bardzo, jak by tego chciała), a dane osobowe mogą być oddzielone od innych istotnych informacji.

„Ty tworzysz interfejsy API, a ludzie mogą z nich korzystać w dowolny sposób” — mówi dr Wright. „Czy mapowanie pól do XBRL (eXtensible Business Reporting Language) jest łatwe? Tak to jest.” Istnieją wyspecjalizowani nabywcy towarów specjalistycznych, którzy nie mają dużej płynności, a nawet duży dostawca usług transportowych, taki jak Maersk, mógłby skorzystać na większej płynności, otwierając wszystko. Wystarczy, że ktoś zbuduje te procesy i zwróci się do firmy (dużej lub małej) z przekonującym argumentem za blockchainem.

Sesja kończy się tym samym przesłaniem, co wszystkie inne z serii The Bitcoin Masterclasses: Oto pomysły i środki. Resztę musisz zbudować.

Możesz obejrzeć drugą sesję i cały pierwszy dzień najnowszej serii Masterclasses pod tym linkiem oraz wszystkie poprzednie sezony Bitcoin Masterclass na kanale YouTube CoinGeek.

Oglądaj: Łańcuch dostaw, pochodzenie produktu i Blockchain w CoinGeek Zurich

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ‘Some people still use faxes’: The Bitcoin Masterclasses #5 on EDI with Dr. Craig Wright – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO