Westpac Bank zakazuje transakcji z giełdą Binance

Binance straciło główną płatność fiducjarną na rampie w Australii, co było ostatnim strzałem ostrzegawczym wystrzelonym w poprzek giełdy aktywów cyfrowych.

W późną środę Binance Australia nagle ogłosiło, że „nie jest w stanie ułatwić wpłat PayID AUD użytkownikom Binance z powodu decyzji podjętej przez naszego zewnętrznego dostawcę usług płatniczych”. Ten dostawca w pomocny sposób poinformował Binance, że „wpłynie to również na wypłaty przelewem bankowym”.

Binance powiedział, że „ciężko pracuje, aby znaleźć alternatywnego dostawcę”, dodając jednocześnie, że klienci „nadal mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą karty kredytowej lub debetowej, a nasz rynek Binance P2P będzie nadal działał jak zwykle”.

W czwartek Westpac – jeden z australijskich banków „wielkiej czwórki” – ogłosił, że rozpoczął testowanie „nowych bloków kryptowalut, aby zapobiec stratom związanym z oszustwami”. Westpac powiedział, że jego wewnętrzne dane pokazują, że „oszustwa inwestycyjne stanowią około połowy wszystkich strat związanych z oszustwami, a jedna trzecia wszystkich oszustw jest przekazywana bezpośrednio na giełdę kryptowalut”.

W zeszłym miesiącu jednostka Scamwatch Australijskiej Komisji ds. Konkurencji i Konsumentów opublikowała swój najnowszy raport Targeting Scams, który pokazuje, że 3910 Australijczyków straciło łącznie 221,3 mln AUD (146,5 mln USD) w wyniku oszustw opartych na kryptowalutach w 2022 roku. do 162% od 2021 r.

Etapowa próba nowego blokowania kryptograficznego Westpac zostanie „wdrożona w nadchodzących tygodniach”. Podczas gdy Binance nie zostało wspomniane w ogłoszeniu Westpac, Australian Financial Review poinformowało, że bank „zakazał klientom dokonywania transakcji z Binance”.

Niektórzy zirytowani klienci Binance odpowiedzieli, zastanawiając się, dlaczego giełda nie poinformowała z wyprzedzeniem o zmianach bankowych. Inni klienci zastanawiali się, czy Binance był podobnie zaskoczony zmianą, czy też wiedział, że coś jest w toku, ale wolał milczeć, niż wywołać powódź próśb o wypłatę.

Rozwój w tym tygodniu jest następstwem decyzji australijskiego organu nadzoru papierów wartościowych z zeszłego miesiąca o cofnięciu licencji posiadanej przez platformę obrotu instrumentami pochodnymi Binance Australia. Odwołanie nastąpiło po „ukierunkowanym przeglądzie działalności usług finansowych Binance”, ponieważ platforma umożliwiła handlowcom detalicznym dostęp do usług, które są ograniczone do „hurtowych” (inaczej instytucjonalnych lub „kwalifikowanych”) inwestorów zgodnie z przepisami australijskimi.

Wspólnota Narodów 2, CZ 0

Szef Binance, Changpeng „CZ” Zhao, nie zasugerował żadnych nadchodzących zmian w australijskich operacjach giełdy podczas środowej sesji „Zapytaj mnie o wszystko” na Twitterze. Zaoferował jednak kilka uwag dotyczących trudności Binance w utrzymaniu „na rampach” fiducjarnych na innych rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii.

W marcu Binance ogłosił, że jego brytyjscy klienci nie będą mogli dokonywać transakcji w funtach angielskich od 22 maja po tym, jak Paysafe zdecydował o zawieszeniu swoich transakcji z giełdą. CZ powiedział w środę, że jeden z jego brytyjskich przetwórców „niedawno wprowadził zmiany w swoich ulepszonych badaniach due diligence”. Obejmowało to obniżenie pułapu dla poszczególnych transakcji i wolumenu transakcji ogółem, zanim wymagane będą dodatkowe dane „poznaj swojego klienta”.

CZ potwierdził, że Binance „oficjalnie nie działa w Wielkiej Brytanii”, ponieważ kilka lat temu kupił firmę z licencją brytyjską i bezskutecznie próbował wejść na rynek tylnymi drzwiami. CZ powiedział, że Binance działa obecnie w Wielkiej Brytanii w ramach modelu „odwrotnego pozyskiwania”, w którym firmy z siedzibą poza krajem mogą obsługiwać klientów z Wielkiej Brytanii, pod warunkiem, że klient „wyłącznie zainicjuje” relację. (A jednak wydaje się, że Binance ma ludzi pracujących w dziale „marketingu w Wielkiej Brytanii”?)

Wspierany przez magię

CZ został również zapytany o niefortunne partnerstwo Binance z nowojorskim Paxos Trust w zakresie stablecoina BUSD. W lutym stanowe organy regulacyjne nakazały Paxos wstrzymanie emisji nowych BUSD, obawiając się, że Binance wprowadza klientów w błąd, emitując swoją wersję BUSD na blockchainie Ethereum bez wystarczającego wsparcia w dolarach amerykańskich.

CZ powiedział, że relacje BInance z Paxos były „w porządku”, ale mimo to spodziewa się, że BUSD będzie „powoli spadać… w stosunkowo uporządkowany sposób” z powodu braku emisji nowych monet. Niezrażony, CZ stwierdził, że Binance ma „szereg nowych stablecoinów, które planujemy wspierać”. Niektóre z nich są wspierane przez walutę fiducjarną – nie wszystkie przez USD – podczas gdy inne to algorytmiczne monety typu stablecoin.

Ten ostatni szczegół jest tym bardziej wstrząsający, biorąc pod uwagę, że to upadek algorytmicznego stablecoina UST pomógł zapoczątkować falę niewypłacalności w 2022 roku. Wynikająca z tego rzeź skłoniła organy regulacyjne/ustawodawców w wielu krajach do wyrażenia zdecydowanego sprzeciwu wobec algorytmicznych monet typu stablecoin w oparciu o całkowity brak wiary w to, że ich nieporęczne mechanizmy wytrzymają rzeczywiste warunki.

To, że CZ będzie nadal tak entuzjastycznie mówić o wprowadzaniu nowych „algos” w obecnym klimacie regulacyjnym, jest być może kolejnym dowodem jego desperacji, by zatrzymać klientów grających w kasynie Binance. Ponieważ fiat-on-rampy szybko zamieniają się w ślepe zaułki, CZ potrzebuje nowych sposobów, aby klienci mogli kupować jego żetony do kasyna.

Użyteczność kontra daremność

Binance jest bez wątpienia największą na świecie giełdą kryptograficzną, której przychody zależą od instrumentów pochodnych o dużej dźwigni finansowej i innych szkicowych produktów (takich jak bezfunkcyjna moneta mem PEPE), aby oddzielić klientów od ich pieniędzy. Nie jest więc wielką tajemnicą, dlaczego CZ doprowadził do wycofania Bitcoin SV (BSV), który jako blockchain zorientowany na narzędzia, zupełnie nie nadaje się do bycia chipem na sfałszowanych stołach Binance.

Krytycy BSV uwielbiają porównywać jego wartość fiducjarną z wartością BTC, tokena bez narzędzi, który pojawił się po tym, jak programiści BTC Core skończyli bawić się oryginalnym protokołem Bitcoin Satoshi Nakamoto. To porównanie cen ignoruje fakt, że programiści BSV oferują praktyczne przykłady z prawdziwego świata, które przemawiają do BSV jako niskopłatnego systemu mikropłatności, potęgi zarządzania danymi i jedynej technologii blockchain, która może uzupełnić Internet i zrealizować obietnicę Web3.

Weźmy na przykład wydarzenie zapowiadające London Blockchain Conference w tym tygodniu, podczas którego nagrodzony gwiazdką Michelin szef kuchni, Ollie Dabbous, przygotował wystawną ucztę dla śliniącego się tłumu. Oprócz zaspokojenia podniebienia, obecni mieli satysfakcję, wiedząc, że składniki na ich talerzach są rzeczywiście tym, za co się podają.

Osiągnięto to dzięki aplikacji Trace firmy Gate2Chain, która oferuje konsumentom gwarancję autentyczności „od źródła do talerza”. Opracowany we współpracy z IBM system Trace gwarantuje, że jedzenie na talerzu — lub luksusowe przedmioty w szafie i wiszące na ścianie — można skrupulatnie prześledzić aż do miejsca pochodzenia.

Trace to tylko jeden przykład rozwiązań opartych na BSV, które oferują wartość dla każdego, kto ich używa. Porównaj to z innymi protokołami, które nie zapewniają żadnej wartości nikomu poza osobą używającą tokenów do postawienia zakładu – a nawet ta osoba najczęściej nie widzi żadnego zwrotu.

Niedawny artykuł Bloomberg szczegółowo opisał pesymistyczną chmurę wiszącą nad przestrzenią kasyn blockchain od początku „kryptograficznej zimy” oraz drwiny „nie dam rady” i „baw się dobrze, pozostając biednym” odbijające się od tych, którzy je wyemitowali. Jak powiedział jeden z byłych spekulantów NFT w wywiadzie: „To bardzo zabawne, gdy patrzy się wstecz i myśli:„ Czy wszyscy byliśmy po prostu pijani, czy co? ”

Możesz wypić drinka na London Blockchain Conference, ale jest to jedna z blokowych imprez, z której wyjdziesz z czymś więcej niż tylko kacem. Wiedza zdobyta podczas tego wydarzenia może pomóc ukształtować Twoją przyszłość w sposób, który możesz sobie tylko wyobrazić. Hej, jeśli BSV może poślubić blockchain i wyśmienitą kuchnię, wyobraź sobie, jakie inne przydatne sztuczki ma w zanadrzu.

31 maja w Centrum QE II rozpoczną się trzydniowe działania skoncentrowane na narzędziach, więc wciąż jest czas, aby wziąć udział w akcji. Zarezerwuj bilety już teraz. Przyszłość czeka.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance loses Aussie on-ramp as Westpac Bank bans transacting with exchange – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO