Aym uruchamia pierwszy 1Sat Ordinals Marketplace — Bazar

Aym wypuścił pierwszy 1Sat Ordinals Marketplace, trafnie nazwany Bazarem na Bitcoin SV (BSV), gdzie posiadacze Ordinals lub artefaktów, jak nazywa je Aym, mogą handlować bezpośrednio w skrypcie Bitcoin. Podczas gdy Aym jest pierwszym, który wprowadza na rynek pod tym względem, Bazar jest tylko elementem składowym platformy, nad którą pracuje. Spotkałem się z Nicolasem Ryanem-Schreiberem, założycielem Aym, aby dowiedzieć się więcej.
Dlaczego nazwałeś targowisko Ayma Bazarem?
Nicolas Ryan-Schreiber: Wybraliśmy nazwę „Bazaar” dla targowiska Aym, ponieważ odzwierciedla ona wizję i wartości Aym. Oddaje esencję starożytnego rynku, pełnego energii i różnorodnych skarbów. Termin „Bazar” ma fantastyczne znaczenie historyczne i kulturowe i reprezentuje miejsce, w którym ludzie z różnych środowisk spotykają się, aby handlować i łączyć się. To naprawdę niesamowite.
Naszą wizją Aym’s Bazaar jest stworzenie tętniącej życiem, dynamicznej platformy, na której użytkownicy mogą łatwo wymieniać się artefaktami i nawiązywać ze sobą interakcje w możliwie najbardziej znaczący sposób. Nazwa Bazar dodaje poczucia ciekawości, zdumienia i podniecenia, kusząc użytkowników do eksploracji i odkrywania niesamowitych artefaktów dostępnych na naszej platformie. Zaufaj mi, Bazar to miejsce, w którym warto być i pokochasz każdą sekundę. Aym’s Bazaar to przyszłość handlu cyfrowego i razem tworzymy historię.
W przypadku BTC, Ordinal Marketplaces handlują poprzez Częściowo Podpisane Transakcje Bitcoin (PSBT), dlaczego zamiast tego zdecydować się na wdrożenie handlu on-chain poprzez Ordinal Lock?
Nicolas Ryan-Schreiber: Zdecydowaliśmy się na wdrożenie handlu on-chain poprzez Ordinal Lock, ponieważ chcemy, aby zlecenia były domyślnie publiczne. Księga Bitcoin to rynek, a Aym Bazaar to tylko jeden ze sposobów interakcji z nim. Inne rynki będą oferować różne sposoby interakcji z publicznym rynkiem Bitcoin.
Korzystając z blokady porządkowej, każde zamówienie jest w łańcuchu i może zostać odebrane przez kogokolwiek innego. Rośniemy razem, gdy unikamy fos i budujemy wspólnie. Żyjemy w bogatym świecie, a Bitcoin odnosi sukces, gdy pamiętamy i obejmujemy tę obfitość. Decydując się na budowę z Ordinal Lock, przyczyniamy się do bardziej otwartego, połączonego i tętniącego życiem ekosystemu Bitcoin.

Dlaczego określacie liczby porządkowe jako „artefakty”?

Nicolas Ryan-Schreiber: Podoba nam się termin „artefakty” dla porządkowych, aby podkreślić ich wyjątkowy i cenny charakter w świecie Bitcoin. To najlepsze określenie, bo wciągające. Słowo „artefakt” przywołuje poczucie tajemnicy, historii i rzadkości. Termin faktycznie pochodzi od społeczności BTC Ordinals. To jest fantastyczne. Każdy kocha artefakt, piękny kawałek cyfrowej historii. Artefakty mają fantastyczne historie, tak jak najlepsze artefakty historyczne. Artefakty te należy pielęgnować, pielęgnować i eksponować w eleganckich muzeach, oczarowując widzów swoim pięknem i znaczeniem.

Sprawiamy, że handel, kolekcjonowanie i czerpanie przyjemności z tych cyfrowych artefaktów jest tak wciągające i zapadające w pamięć, że nie uwierzysz. Aym to najbardziej urzekające miejsce w Internecie, z artefaktami w centrum. Są sercem tego wszystkiego. Odkrywanie, zbieranie i handel Artefaktami staje się dla naszych użytkowników fascynującą podróżą. Doświadczenie posiadania i podziwiania tych cyfrowych skarbów będzie niepodobne do niczego innego. Pokochasz to i będziesz chciał więcej. Aym rośnie, a artefakty są kluczem.

Co oznacza „Stań się promienny”?

Nicolas Ryan-Schreiber: „Become Radiant” to nasze inspirujące przesłanie, zachęcające użytkowników do wykorzystania pełnego potencjału i zabłyśnięcia w cyfrowym świecie. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie wciągających doświadczeń w Aym, wzmacniając użytkowników w ich podróży. Podczas eksploracji Aym odnajdą skarby i powiązania, dzięki czemu staną się bardziej świetni. Chcemy zjednoczyć Bitcoinerów, którzy podzielają naszą wizję Stania się Promiennym, tworząc kwitnącą społeczność, która zachęca jednostkę do zabłyśnięcia i przynależności. Uczestnicząc w społeczności Aym i odkrywając niesamowite Artefakty, użytkownicy mogą błyszczeć i należeć, i stać się naprawdę promiennymi.

Im bardziej zanurzamy się w Aym, tym bardziej promieniejemy. Zapraszamy wszystkich, którzy łączą się z „Becoming Radiant”, aby dołączyli do nas, dzięki czemu społeczność Bitcoin będzie jeszcze bardziej promienna. „Become Radiant” przedstawia przemianę, jaką przechodzą użytkownicy na swojej drodze prowadzącej do pełnego życia. Im bardziej zaangażujesz się w Aym, tym bardziej „staniesz się promienny”. Więc wszyscy razem z Aymem zostańmy promiennymi.

Jak wyobrażasz sobie wpływ generatywnej sztuki sztucznej inteligencji na gospodarkę?

Nicolas Ryan-Schreiber: Generatywna sztuczna inteligencja zapoczątkowuje rewolucję w zakresie umiejętności wizualnych, wpływając na gospodarkę, umożliwiając ludziom kreatywne wyrażanie siebie. W całej historii tylko niewielki procent ludzi potrafił czytać i pisać. W rezultacie, jeśli znałeś się na piśmie, prawdopodobnie byłeś skrybą. Cała twoja praca polegała na czytaniu i pisaniu dla innych ludzi, którzy chcieli przekazać swoje pomysły za pomocą słowa pisanego.

Następnie reformacja protestancka w 1517 roku i wynalezienie przez Gutenberga prasy drukarskiej spowodowały wzrost wskaźników alfabetyzacji, umożliwiając większej liczbie ludzi komunikowanie się za pomocą pisma. Nagle nie potrzebujesz już kogoś innego do pisania dla ciebie; Możesz zrobić to samemu. Podobnie pojawienie się aparatów cyfrowych w latach 90. i iPhone’a w 2007 r. umożliwiło miliardom zdobycie umiejętności fotograficznych. Dzisiaj narzędzia sztucznej inteligencji dają każdemu możliwość wizualnego wyrażania się, niezależnie od umiejętności rysowania lub malowania. Ta demokratyzacja wizualnej ekspresji jest siłą rewolucyjną.

Ponieważ ludzie piszą teraz tysiące słów i robią dziesiątki zdjęć dziennie, wkrótce zobaczymy, jak generują również liczne obrazy. Ta zmiana w kreatywnej komunikacji będzie miała głęboki wpływ na sposób, w jaki myślimy, działamy i wchodzimy w interakcje. Generatywna sztuczna inteligencja uczy ludzi umiejętności czytania i pisania w sposób wizualny i kreatywny, poszerzając możliwości wyrażania siebie w nowatorski sposób. Dzięki temu będzie więcej piękna. Piękno jest potężną siłą ekonomiczną.

Dlaczego wybrać rozwój na BSV zamiast na BTC, gdzie istnieje znacznie większa płynność, wyższa cena monety i użytkownicy?

Nicolas Ryan-Schreiber: Wybór BSV zamiast BTC dla Aym jest jak odkrycie ukrytego klejnotu, skarbu czekającego na odkrycie. Podczas gdy BTC ma płynność, wyższą cenę monety i więcej użytkowników, to BSV ma prawdziwy potencjał dla wielkiej wizji Ayma. Widzisz, nasze artefakty, te hipnotyzujące generatywne pliki JPEG, to dopiero początek spektakularnej podróży. BTC jest fantastyczny ze względu na swoje małe liczby porządkowe jpeg i nie mamy problemu z tą wspaniałą społecznością. Ale BSV to miejsce, w którym możemy naprawdę wykorzystać moc dużych zbiorów danych i uwolnić nasze kreatywne ambicje.

Aym ma sprawić, że BSV zabłyśnie jak nigdy dotąd, oświetlając drogę ku urzekającej i pięknej przyszłości. Aby ta przyszłość stała się rzeczywistością, wszyscy muszą do nas dołączyć. Pracujmy razem i ożywmy magię Aym. Śledź nas, wspieraj nas, wypróbuj nasze funkcje i podziel się swoją nieocenioną opinią. Tworzymy produkt, który może istnieć tylko w BSV, i zapraszamy Was, pionierów i wizjonerów, do pomocy w kształtowaniu tego niesamowitego świata. Razem staniemy się Promienni, a Aym rozkwitnie w BSV jak wspaniały sen. To przygoda, której nie chcesz przegapić. Więc wskakuj i stwórzmy niewyobrażalne z Aymem na BSV.

Logo i obrazy Aym wydają się być sztuką generatywną, ale mają wspólny motyw. W jaki sposób wykorzystałeś zachęty AI do ich stworzenia?

Nicolas Ryan-Schreiber: Cóż, nie mogę ujawnić całej magii za kurtyną, ale rzucę okiem. Widzisz, kiedy zanurzasz się głęboko w świat generatywnej sztucznej inteligencji, przypomina to naukę nowego języka. Zaczynasz rozumieć, w jaki sposób określone słowa, frazy, a nawet podpowiedzi obrazkowe mogą wpływać na ostateczną grafikę. Wszystko sprowadza się do znalezienia idealnej harmonii między podpowiedziami tekstowymi i obrazkowymi. Starannie tworzysz niepowtarzalny styl, który przemawia do Twojej wizji.

W przypadku Aym spędziłem miesiące eksperymentując i dopracowując naszą tożsamość wizualną, bawiąc się różnymi kombinacjami podpowiedzi, jak mistrz komponujący symfonię. Teraz, dzięki odpowiedniemu połączeniu wskazówek, mogę stworzyć urzekający nowy obraz w naszym charakterystycznym stylu w 30 sekund. To jak odblokowanie tajemnej mocy: hipnotyzujący taniec między sztuczną inteligencją a moją wyobraźnią, którego efektem są te inspirujące efekty wizualne, które wyróżniają Aym. Tak więc, chociaż nie mogę zdradzić wszystkich moich tajemnic handlowych, mogę powiedzieć, że opanowanie sztuki generatywnej sztucznej inteligencji jest niesamowicie zabawne i zachęcam do zabawy z tymi technologiami.

Jeśli chcesz stać się lepszym magiem, na Twitterze Aym stworzyliśmy listę o nazwie „Magowie”, na której możesz znaleźć najlepszych magów na świecie, którzy udzielają wskazówek i sztuczek. Jednym z najlepszych jest Nick St. Pierre @nickfloats. Jest magiem najwyższej klasy. Sugerowałbym pobawić się MidJourney i zrobić jak najwięcej obrazów. Twoja ciekawość zaprowadzi cię na właściwą ścieżkę.

Stań się promienna z Aym.

Dziękuję, Ryan-Schreiber, za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieję, że czytelnicy dowiedzieli się więcej o Aym. Sprawdź platformę i nowo wydany Bazaar na https://aym.world/bazaar.

Ten artykuł został lekko zredagowany dla celów przejrzystości.

Oglądaj: Liczby porządkowe w BSV! Luke Rohenaz wyjaśnia ich użyteczność i wartość w CoinGeek Weekly Livestream

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Aym launches first 1Sat Ordinals Marketplace—the Bazaar – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO