FCA kontynuuje walkę z niezarejestrowanymi bankomatami obsługującymi walutę cyfrową w Wielkiej Brytanii

Brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) zwiększył intensywność rozprawy z nielegalnymi bankomatami walut cyfrowych w kraju, przeprowadzając nowy nalot w trzech lokalizacjach.

FCA ujawniła w komunikacie prasowym, że przeprowadziła wspólną operację z lokalnymi wydziałami policji w Exeter, Nottingham i Sheffield, gdzie odkryła kilka bankomatów działających bez licencji. Organ nadzoru finansowego ogłosił, że podjął działania egzekucyjne przeciwko dostawcom usług bankomatowych w regionie, kontynuując długotrwałą krucjatę.

„Oprócz zakłócania niezarejestrowanych firm kryptograficznych, wspólne wysiłki pomogły zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat nielegalnie obsługiwanych bankomatów kryptograficznych w Wielkiej Brytanii” – powiedziała Therese Chambers, dyrektor FCA. „Jest to szczególnie ważne, ponieważ produkty kryptograficzne są obarczone wysokim ryzykiem i nie są obecnie regulowane”.

W komunikacie prasowym nie ujawniono liczby bankomatów zamkniętych w ramach wspólnej operacji, ale Chambers zauważył, że ostatnie posunięcia zwróciły uwagę na ryzyko związane z ich działalnością. Dane z CoinATMRadar wskazują, że w Wielkiej Brytanii działa 17 bankomatów z cyfrową walutą, ale FCA zaprzeczyła, że nie wydała żadnej firmie posiadającej licencje operacyjne na prowadzenie działalności w tym kraju.

Cyfrowe giełdy walut pozwalają użytkownikom kupować i sprzedawać waluty cyfrowe za gotówkę, ale organy regulacyjne zachowują ostrożność wobec tej oferty, biorąc pod uwagę jej pokrewieństwo ze złymi podmiotami z branży. Organy ścigania twierdzą, że bankomaty zapewniają oszustom walut cyfrowych sposób na pranie skradzionych funduszy, zacierając ślad śledczych.

„Przestępcy będą używać bankomatów kryptograficznych do prania nielegalnie zdobytej gotówki, dlatego z przyjemnością pomagaliśmy naszym kolegom z FCA w atakowaniu firm w regionie, które wyświetlają te maszyny bez zezwolenia” – powiedział Peter Highway, urzędnik w południowo-zachodniej regionalnej jednostce ds. przestępczości zorganizowanej (SWROCU).

Ostatnie posunięcia nadchodzą po piętach FCA wykonującej swoje uprawnienia egzekucyjne w celu inspekcji kilku obszarów wschodniego Londynu pod kątem nielegalnych bankomatów z walutą cyfrową we współpracy z policją metropolitalną. W lutym podobna akcja została podjęta w Leeds, a FCA potwierdziła, że będzie zwiększać intensywność przez resztę roku.

FCA opowiada się za surowszymi przepisami

FCA wydała kilka ostrzeżeń przed inwestorami w waluty cyfrowe, ponieważ brakuje jej wystarczającego nadzoru regulacyjnego nad branżą, aby zapewnić odpowiednią ochronę inwestorów. Podjęto kilka prób uzbrajania FCA w uprawnienia nadzorcze, ale pomimo ich braku regulator zyskał reputację dzięki swoim opiniom publicznym.

Oprócz rozprawienia się z bankomatami, FCA ostrzegł celebrytów i osoby wpływowe, aby przeprowadziły należytą staranność, aby uniknąć promowania oszukańczych produktów waluty cyfrowej wśród swoich użytkowników. W kwietniu FCA wezwała usługodawców do współpracy z organami regulacyjnymi „w celu kształtowania naszych zasad i przepisów z korzyścią dla rynków, konsumentów i firm, gdy kryptowaluty przejdą z niszy do głównego nurtu”.

Rozmowy CoinGeek z dr Craigiem Wrightem: Regulacje dotyczące kryptowalut ułatwią życie BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FCA continues to crack down on unregistered digital currency ATMS in UK – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO