$Ordi to czarny łabędź — Joshua Henslee mówi o tokenach BRC-20 i nie tylko

Przy całym szumie wokół tokenów BRC-20, takich jak $Ordi, Joshua Henslee nakręcił film wyjaśniający, dlaczego wierzy, że ta zmiana paradygmatu może doprowadzić do zwiększenia rozmiaru bloku. Sprawdź wideo za pomocą poniższego linku.

Czy token Ordi jest wydarzeniem czarnego łabędzia?

„Czarny łabędź” to teoria spopularyzowana przez Nassima Nicholasa Taleba, w której odnosi się on do nieoczekiwanych wydarzeń o dużej skali lub konsekwencji oraz do tego, jak wielokrotnie pojawiały się one w historii.

Henslee rozpoczyna ten film mówiąc, że wierzy, że $Ordi, token BRC-20 na BTC, jest czarnym łabędziem i że zmieni wszystko na zawsze. Wyraża swoją opinię, że „nie jest to kolejny gówniany coin” i że w przeciwieństwie do wielu innych altcoinów i ofert początkowych monet (ICO) w przeszłości, ten był uczciwą mennicą, w której ktokolwiek ją stworzył, musiał zapłacić za wybicie tak samo jak inni użytkownicy.

Podając krótką historię tokena, Henslee mówi nam, że 9 marca użytkownik Twittera „Domodata” uruchomił protokół tokena BRC-20 i Ordi. Podaż jest ustalona na 21 milionów; użytkownicy mogą wybić 1000 tokenów na partię, a łącznie obowiązuje 21 000 mennic. Bicie nie kosztuje nic więcej niż opłata transakcyjna BTC (która znacznie wzrosła z powodu całej ostatniej aktywności). Około 60 dni po ogłoszeniu, cena Ordi wynosi 27 USD, co stanowi wzrost tak ogromny, że nawet Henslee, absolwent informatyki, nie potrafi tego obliczyć.

Od tego czasu na BTC uruchomiono wiele tokenów BRC-20, a sieć jest całkowicie przeciążona. Podczas gdy drobni blokerzy próbują powiedzieć, że sieć działa zgodnie z przeznaczeniem, w rzeczywistości jest to prawdziwa katastrofa dla zwykłego użytkownika i sprawiła, że BTC jest bezużyteczny, ponieważ opłaty rosną coraz wyżej. Nawet Binance musiał dwukrotnie zawiesić wypłaty BTC z powodu całego chaosu.

Zdaniem Henslee jest to trwała zmiana i nic już nie będzie takie samo. Handel natywny w łańcuchu jest dokładnie tym, czego ludzie chcą, i wreszcie BTC jest używany jako gotówka.

Henslee uważa, że rozmiar bloku prawdopodobnie wzrośnie z powodu tego wszystkiego, co może spowodować kolejne rozwidlenie. Co ciekawe, nigdy wcześniej nie zdarzyło się to w przypadku tak wielu aktywów w łańcuchu, a on nazywa to „koszmarem”.

Czy Henslee doradza widzom zakup Ordi i innych tokenów BRC-20? Zdecydowanie nie, ale uważa to wszystko za bardzo interesujące i uważa, że wreszcie następuje hiperbitcoinizacja.

Podsumowanie tego filmu Joshua Henslee

Około 60 dni temu użytkownik Twittera Domodata ogłosił protokół tokena BRC-20 i Ordi.

Od tego czasu wartość tokena Ordi znacznie wzrosła, a wiele innych zostało wybitych.

W wyniku tego wszystkiego blockchain BTC stał się bezużyteczny dla zwykłych ludzi. Opłaty rosną w zawrotnym tempie, a sieć jest przeciążona.

Henslee uważa, że jest to trwała zmiana i że zwiększenie rozmiaru bloku jest nieuniknione. Możliwy jest również kolejny fork, ponieważ wiele czasu i energii poświęcono na utrzymanie małych bloków BTC.

Wreszcie możemy być świadkami hiperbitcoinizacji, terminu ukutego przez ekonomistę i lidera myśli Bitcoin, Daniela Krawisza.

Obejrzyj: nLockTime i inne rozwiązania na BTC — jaka jest różnica?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : $Ordi is the black Swan—Joshua Henslee talks about BRC-20 tokens and more – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO