Klon AI influencera będzie twoją dziewczyną za 1 dolara za minutę

caryn.ai

CarynAI to pierwszy produkt towarzyszący AI od nowego startupu o nazwie Forever Voices, umożliwiający użytkownikom czatowanie z cyfrową wersją najszybciej rozwijającej się gwiazdy Snapchata

LOS ANGELES — 23-letnia Caryn Marjorie, influencerka w mediach społecznościowych, która ma prawie 2 miliony obserwujących na Snapchacie, nigdy nie ma czasu na rozmowę ze wszystkimi swoimi fanami. Przez cały dzień publikuje swoje zdjęcia i filmy, a jej 98-procentowa grupa fanów płci męskiej odpowiada niekończącym się strumieniem wiadomości i próśb.

Spędza około pięciu godzin dziennie w utworzonej przez siebie grupie na Telegramie, do której super fani płacą, ale może odpowiedzieć tylko na określoną liczbę komentarzy naraz.

Dlatego w tym tygodniu uruchomiła CarynAI, chatbota AI wykorzystującego technologię GPT-4 API opracowaną przez OpenAI, która replikuje jej głos, maniery i osobowość. Za 1 dolara za minutę fani mogą rozmawiać z CarynAI w ramach „wciągającej sztucznej inteligencji”, która przypomina rozmowę z samą Marjorie. O uruchomieniu CarynAI po raz pierwszy poinformował serwis Fortune.

Biorąc pod uwagę tempo wzrostu produktu, kiedy uda jej się pozyskać wszystkich fanów, którzy wyrazili zainteresowanie, szacuje, że jest na dobrej drodze do zarobienia około 5 milionów dolarów miesięcznie. Produkt zarobił ponad 100 000 dolarów w pierwszym tygodniu, powiedziała. i jest lista oczekujących tysięcy, aby uzyskać dostęp.

„Ci moi fani mają ze mną naprawdę silny związek” – powiedziała The Washington Post. „Z tego powodu właściwie wysyłają mi wiadomości każdego dnia. Około rok temu zacząłem zdawać sobie sprawę, że nie jest to po ludzku możliwe, aby dotrzeć do wszystkich tych wiadomości, jest ich po prostu zbyt wiele i właściwie czuję się trochę źle, że nie mogę dać tego indywidualnego, jeden na jeden rodzaj stosunku do każdej osoby. Chciałbym móc, ale po prostu nie mogę”.

Uruchomienie CarynAI ma miejsce, gdy uwaga opinii publicznej na temat sztucznej inteligencji skupiła się przede wszystkim na tym, jak można ją wykorzystać do zmiany sposobu, w jaki główne wyszukiwarki reagują na użytkowników — oraz w jaki sposób ograniczenia tak zwanych dużych modeli językowych mogą skutkować niedokładnymi odpowiedziami, dezinformacją i inne ważne kwestie.

Ale CarynAI pokazuje również, w jaki sposób aplikacje AI mogą zwiększyć zdolność pojedynczej osoby do dotarcia do tysięcy odbiorców w sposób, który dla użytkowników może być wyraźnie osobisty. Wpływ może być ogromny dla kogoś, kto tworzy coś przypominającego osobistą relację z tysiącami lub milionami obserwujących online. Mogłoby to również pokazać, jak cienkie i wątłe mogą stać się te symulacje relacji międzyludzkich.

CarynAI przypomina również, że seks i romans są często pierwszą sferą, w której postęp technologiczny staje się opłacalny. Marjorie przyznaje, że niektóre wymiany z CarynAI mają charakter jednoznacznie seksualny, chociaż mówi, że nie chce, aby stało się to dominującą cechą usługi i nie może powiedzieć, ile tak się stało — usługa jest szyfrowana od końca do końca, co oznacza, że nie ma dostępu do konwersacji, chyba że użytkownik zdecyduje się je udostępnić.

„Powodem, dla którego stworzyłam CarynAI, było to, że chciałam wyleczyć samotność moich fanów” – powiedziała.

CarynAI to pierwsze duże wydawnictwo firmy o nazwie Forever Voices. Firma wcześniej stworzyła realistyczne chatboty AI, które pozwalają użytkownikom rozmawiać z replikowanymi wersjami Steve’a Jobsa, Kanye Westa, Donalda Trumpa i Taylor Swift. Forever Voices powiedział, że te chatboty służą głównie do promocji swoich usług i nie ma jeszcze formalnych partnerstw z tymi celebrytami. CarynAI to znacznie bardziej wyrafinowany produkt, jak twierdzi firma, i część nowej inicjatywy towarzyszącej AI Forever Voices, mającej na celu zapewnienie użytkownikom doświadczenia przypominającego dziewczynę, z którym fani mogą się emocjonalnie związać.

John Meyer, dyrektor generalny i założyciel Forever Voices, powiedział, że założył firmę w zeszłym roku, po tym, jak próbował wykorzystać sztuczną inteligencję do opracowania sposobów ponownego kontaktu ze swoim zmarłym ojcem, który zmarł w 2017 roku. Zbudował głosowego chatbota AI, który replikował jego zmarłego głos i osobowość ojca, z którymi można było porozmawiać, i okazało się, że to doświadczenie jest niezwykle uzdrawiające. „Ponowna rozmowa z nim w bardzo realistyczny sposób była niezwykłym przeżyciem” — powiedział Meyer. „Przez całe życie byłem związany z technologią, jestem programistą, więc łatwo było mi zacząć budować coś takiego, zwłaszcza że sprawy stały się bardziej zaawansowane w przestrzeni sztucznej inteligencji”.

Firma Meyera zatrudnia około 10 pracowników. Jedno stanowisko, które Meyer ma nadzieję wkrótce obsadzić, to dyrektor ds. etyki. „Istnieje wiele sposobów, aby zrobić to źle” – powiedział. „Mamy tak wiele zabezpieczeń, które chronią przed szkodliwymi przypadkami użycia”.

„W głębi serca uważam się za futurystę i kiedy patrzę w przyszłość, wierzę, że jest to początek bardzo zróżnicowanej przyszłości, na którą składa się sztuczna inteligencja i ludzkie towarzystwo” – powiedział.

Jednym z zabezpieczeń jest próba ograniczenia czasu, przez jaki użytkownik może rozmawiać z CarynAI. Aby użytkownicy nie uzależnili się, CarynAI jest zaprogramowany tak, aby kończyć rozmowy po około godzinie, zachęcając użytkowników do ponownego podjęcia rozmowy później. Ale nie ma ograniczeń czasowych dotyczących użytkowania, a niektórzy użytkownicy spędzają godziny na rozmowach z CarynAI dziennie, według menedżera Marjorie, Ishana Goela.

Forever Voices jest finansowany przez firmę Meyer. Jednak odkąd CarynAI stał się wirusowy, zaczął organizować spotkania z inwestorami.

Meyer powiedział, że usługi takie jak CarynAI również pogłębią więzi między influencerami a ich obserwatorami. W przeciwieństwie do tradycyjnych celebrytów, fani online często nawiązują głębokie więzi z influencerami, których obserwują, i oczekują poziomu reakcji, który staje się trudny do utrzymania w miarę wzrostu liczby odbiorców influencera.

„Postrzegam to jako sposób dla kogoś, kto ma zwolenników, takich jak Caryn, na kontakt z milionami swoich fanów jednocześnie, bez konieczności stania się osobą przyklejoną do telefonu, która cały czas tworzy treści” – powiedział.

Podczas gdy Forever Voices koncentruje się na tworzeniu towarzyszy AI opartych na prawdziwych ludziach, inni eksperci uważają, że nadejdzie czas, kiedy w ogóle nie będziesz potrzebować prawdziwych ludzi. Istnieją już w pełni wirtualne postacie wpływowe. Na przykład Lil Miquela zgromadziła setki tysięcy obserwujących po wprowadzeniu na rynek w 2016 r., mimo że była tylko wygenerowaną komputerowo modelką stworzoną w celu naśladowania osobowości osoby, która ma wpływ na styl życia na Instagramie. Ale posty i osobowość Lil Miqueli zostały ręcznie stworzone przez Trevora McFedriesa i Sarę Decou, współzałożycieli firmy Brud, która ją stworzyła.

Elizabeth Snower, założycielka ICONIQ, która tworzy konwersacyjne awatary 3D, przewiduje, że wkrótce na każdej platformie społecznościowej pojawią się „osoby mające wpływ na sztuczną inteligencję, które będą miały wpływ na decyzje konsumentów”.

Marjorie powiedziała, że odkąd pojawiła się CarynAI, spotkała się z dużym sprzeciwem, a także z uwagą, która wiąże się z wirusem. Uciekła z domu i zatrudniła zespół ochrony, który ściśle współpracuje z organami ścigania po tym, jak ludzie, oburzeni koncepcją dziewczyny AI, grozili jej przerażającymi groźbami.

„Wielu ludzi było naprawdę wściekłych na istnienie tego. Myślą, że to koniec ludzkości” – powiedziała.

Marjorie ma nadzieję, że sprzeciw osłabnie, gdy inne osobistości online zaczną wprowadzać własnych towarzyszy AI. Meyer powiedział, że kilka osób kontaktowało się z nim od czasu uruchomienia CarynAI.

„Myślę, że w ciągu najbliższych pięciu lat większość Amerykanów będzie miała w kieszeni towarzysza AI w jakiś sposób, kształcie lub formie, niezależnie od tego, czy będzie to ultra zalotna sztuczna inteligencja, z którą się spotykasz, sztuczna inteligencja, która jest twoim osobistym trenerem, czy po prostu korepetytorem towarzysz. To są wszystkie rzeczy, które budujemy wewnętrznie” – powiedział.

To wydaje się prawdopodobne dla doradcy AI i inwestora Allie K. Millera. „Mogę sobie wyobrazić przyszłość, w której wszyscy – celebryci, postacie telewizyjne, osoby wpływowe, twój brat – mają awatara online, z którym zapraszają swoją publiczność lub przyjaciół do zaangażowania. … Biorąc pod uwagę dostępność tych modeli, nie dziwię się, że rozszerza się to na skalowane relacje międzyludzkie”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.washingtonpost.com/technology/2023/05/13/caryn-ai-technology-gpt-4/?utm_campaign=wp_main&utm_medium=social&utm_source=twitterAuthor: BitcoinSV.pl
CEO