Warsztaty Magic Dapp w Florida Bitcoin Citadel: Brak narzędzia kodu do tworzenia aplikacji Bitcoin

Kurt Wuckert Jr. i Zachary Weiner poprowadzili warsztaty w Bitcoin Citadel na Florydzie, aby zademonstrować Magic Dapp, narzędzie „bez kodu”, które pozwala ludziom łatwo tworzyć aplikacje Bitcoin.

Dwa smaki Magic Dapp

Weiner otwiera, wyjaśniając, że istnieją dwa warianty tej aplikacji: wersja do samodzielnego montażu (Magic Dapp), przez którą przeprowadzi uczestników, oraz wersja Alpha Dapp, którą Weiner i jego zespół mogą wykonać dla Ciebie.

Zaczynając, Weiner pokazuje nam aplikację stworzoną dla „Uniwersytetu Kardynalskiego”. Pokazuje nam, jak można tworzyć elementy takie jak tabele z polami takimi jak identyfikator studenta, identyfikator kursu, punkty kredytowe, instruktorzy kursu itp. Dodawanie nowych danych jest tak proste, jak kliknięcie zakładkę z liczbami i wypełnienie pól. W tym przykładzie są to oceny pozytywne/negatywne, nazwy kursów i tak dalej.

Następnie Weiner demonstruje, w jaki sposób ten nowy rekord można dodać do łańcucha blokowego BSV za pomocą jednego kliknięcia i mikropłatności. Znajduje identyfikator transakcji i pokazuje dane, które zostały dodane do łańcucha, tworząc niezmienny rekord.

Czy istnieje proces edytowania lub usuwania nieprawidłowych lub złośliwie wprowadzonych danych? Weiner mówi, że transakcji nie można usunąć, ale można je aktualizować, publikując nowe transakcje.

Skąd wiemy, że dane są autentyczne, a zapisy ważne? Tutaj zaczynają się podpisy. Każda transakcja jest tworzona i podpisana przez kogoś. Możemy zweryfikować, czy naprawdę są profesorami, administratorami lub kimkolwiek, kto jest autorytatywny w rejestrze.

Różne rodzaje użytkowników

Może być kilka różnych typów użytkowników Magic Dapp. Administratorzy mogą tworzyć nowe aplikacje, dodawać dane, ustawiać uprawnienia użytkowników i nie tylko. Konta użytkowników nie mają takich samych uprawnień; mogą czytać rekordy, ale nie mogą ich tworzyć, a goście nie mogą tego robić.

„Staraliśmy się, aby ludzie zapomnieli o istnieniu blockchaina tak łatwo, jak to tylko możliwe”, mówi Weiner, podkreślając, w jaki sposób ostatecznie stanie się hydrauliką wspierającą przyjazne dla użytkownika aplikacje. Na przykład użytkownicy nie muszą pamiętać swojej 12-wyrazowej frazy początkowej, ale mogą ją uzyskać, wprowadzając hasło.

Profile mają również wiele opcji. Na przykład można je ustawić tak, aby pewne rekordy nie były zapisywane w łańcuchu bloków. Weiner mówi, że nie są one „konfigurowalne w nieskończoność”, ale jeśli standardowe profile nie mają ustawień, których chcą użytkownicy, mogą się z nimi skontaktować, a on i jego zespół pomogą je stworzyć.

Konfigurowanie aplikacji

Weiner podaje żywy przykład tworzenia aplikacji. Zamiast ręcznie wprowadzać każde pole, przeciąga arkusz kalkulacyjny do ustawień Magic Dapp. To tak proste, jak kliknięcie „Importuj dane” i zrobienie tego, a aplikacje można tworzyć w ciągu kilku sekund. Magic Dapp może interpretować dane i automatycznie tworzyć nagłówki, pola itp.

Podczas demonstracji importu danych Weiner pokazuje, że jeśli przesyłanie się nie powiedzie, na przykład z powodu zerwania połączenia internetowego, to wszystko jest w porządku. Wystarczy ponownie kliknąć „start”, aby przesyłanie zostało wznowione od miejsca, w którym zostało przerwane.

Następnie Weiner buduje dystrybuowaną aplikację na żywo dla publiczności. Jest przeznaczony do nadawania ogłoszenia z Cytadeli Bitcoin, a on może go zbudować w ciągu kilku minut. Pokazuje, w jaki sposób można nawet stworzyć niestandardowy szablon do prezentowania danych w sposób bardziej atrakcyjny wizualnie dla każdego, kto tworzy aplikację.

Następnie Weiner mówi o tym, jakie przypadki użycia mogą być możliwe. Wspomina o rozliczeniach i fakturach, sieciach społecznościowych i zarządzaniu danymi dla różnych organizacji, od rządów po korporacje. W większości przypadków Magic Dapp może zapewnić ci większość drogi do celu, ale tam, gdzie nie jest to możliwe, jego zespół może ci pomóc za pomocą Alpha Dapp, aby dotrzeć do mety.

Podsumowując sesję, Weiner odpowiada na kilka technicznych pytań dotyczących szyfrowania, haszowania, prywatności danych oraz tego, jak narzędzie działa pod maską. Obejrzyj prezentację za pośrednictwem łącza wideo, aby dowiedzieć się więcej!

CoinGeek Cotygodniowa transmisja na żywo: Magic Dapp i Alpha Dapp z Justinem Pauly z VX Technologies

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Magic Dapp workshop at Florida Bitcoin Citadel: No code tool to build Bitcoin apps – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO