Ewolucja BitSurf wyjaśniona przez założyciela i dyrektora generalnego Prestona Browna

BitSurf został ponownie uruchomiony jako niezależna sieć społecznościowa 1 maja. Platforma bardzo różni się od oryginalnej aplikacji społecznościowej, która została uruchomiona jako alternatywny klient Twetch. Spotkałem się z twórcą BitSurf, Prestonem Brownem, aby zrozumieć, jak BitSurf ewoluował.

Jaka była motywacja do uczynienia z BitSurf własnej, niezależnej sieci społecznościowej?

Naszą główną motywacją była swoboda i elastyczność w pielęgnowaniu i rozwijaniu własnych, unikalnych koncepcji. Przywiązanie naszej platformy do istniejących systemów wymagałoby od nas ciągłego dostosowywania się i nadrabiania zaległości. Jednak ustanawiając BitSurf jako niezależną sieć społecznościową, mogliśmy swobodniej iterować i rozwijać nasze pomysły. To powiedziawszy, nadal jesteśmy zainteresowani integracją z innymi platformami i ujednoliceniem różnorodnych kanałów, a naszą niezależną platformę postrzegamy jako solidną podstawę dla tych przyszłych przedsięwzięć.

Obecnie żadne interakcje społecznościowe (posty, obserwacje) nie są umieszczane w łańcuchu. Czy zmieni się to w przyszłości? Dlaczego lub dlaczego nie?

Naszym zdaniem szeroki zakres cross-postingu obejmuje możliwość publikowania treści przez użytkowników w łańcuchu. W kontekście mediów społecznościowych redundancja jest cechą korzystną. Umożliwiając publikowanie w łańcuchu, zapewniamy naszym użytkownikom dostępność danych w sferze publicznej. Jest to forma ubezpieczenia ich treści, która jest zgodna z naszym zaangażowaniem w otwartą i solidną interakcję społeczną.

Dlaczego na platformie nie ma polubień ani napiwków?

Nasza platforma obejmuje formę „polubień” w galaktyce ulubionych, domyślną przestrzeń dla użytkowników do gromadzenia preferowanych treści. Niektórzy użytkownicy postanowili nawet stworzyć oddzielną galaktykę „polubień” w podobnym celu. Co więcej, śledzimy liczbę galaktyk, do których dodano post, co zapewnia nam bogatsze spojrzenie na interakcje z postami, obejmujące więcej niż tylko tradycyjne „polubienia”. Badamy opcje umożliwiające użytkownikom dawanie napiwków na platformie, ponieważ jest to ważna funkcja. Jest to ewoluująca dyskusja, ponieważ nowe narzędzia i usługi stają się dostępne dla nas do potencjalnego wykorzystania.

Prywatnie wspomniałeś, że interesujesz się Otwartymi Protokołami Społecznymi. Jak zaimplementowałbyś je w BitSurf?

W idealnym scenariuszu konto BitSurf bezproblemowo integruje się z różnymi typami kont lub typów podpisów. Naszą ambicją jest ułatwienie interakcji użytkowników na wielu platformach, umożliwiając użytkownikom eksportowanie, importowanie i przesyłanie postów między naszą witryną a innymi. To wdrożenie jest zgodne z naszą szerszą wizją zróżnicowanego i wzajemnie połączonego krajobrazu sieci społecznościowych.

Po co pobierać opłatę za cykliczną subskrypcję za dostęp do dodatkowych funkcji? Jak wpłynęło na to wdrożenie Twitter Blue?

Naszym głównym celem w BitSurf jest kultywowanie zrównoważonego modelu biznesowego. Jako aplikacja internetowa działamy pod wieloma względami jako usługa, a nasz model cenowy odzwierciedla to poprzez system oparty na subskrypcji. Wiele mediów społecznościowych uzyskuje stałe przychody z reklam, czego staramy się unikać, aby zachować uczciwość i zaufanie do naszej platformy.

Wersja Twitter Blue została wydana podczas opracowywania naszych funkcji subskrypcji pro, co służyło jako potwierdzenie naszej obranej ścieżki. W przeciwieństwie do wielu platform mediów społecznościowych, które w dużym stopniu opierają się na reklamach, uważamy, że taki model może tworzyć szkodliwe zachęty, szczególnie w odniesieniu do doświadczenia użytkownika, zaufania, moderacji i algorytmów rekomendacji.

Jak wyobrażasz sobie użytkowników tworzących Galaktyki i zarządzających nimi?

Potencjał tej funkcji jest naprawdę ekscytujący. Galaktyki są podstawową metodą uzyskiwania dostępu do naszego algorytmu rekomendacji i zamierzamy skoncentrować nasze przyszłe wysiłki rozwojowe na tym. Ostatecznym celem galaktyk jest działanie jako repozytorium lub model dla algorytmu agenta/rekomendacji.

Użytkownicy mogą organizować posty w galaktyki na podstawie swoich preferencji, a galaktyki mogą być następnie wykorzystywane do odkrywania podobnych treści. To zmienia paradygmat z innych serwisów społecznościowych, które często opierają się na nieprzejrzystych i potencjalnie stronniczych algorytmach rekomendacji, na model bardziej zorientowany na użytkownika i przejrzysty.

Wyjaśnij, dlaczego dodałeś funkcje sztucznej inteligencji do platformy, takie jak bot ChatGPT i stabilna dyfuzja.

Nasze funkcje sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT i Stable Diffusion, reprezentują nową erę tworzenia treści cyfrowych i interakcji. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym użytkownikom dostęp do najnowocześniejszych narzędzi i umożliwić im tworzenie i wprowadzanie innowacji w niespotykany dotąd sposób.

Integrując technologie sztucznej inteligencji, wyznaczamy ścieżkę rozwoju i kształtujemy krajobraz technologiczny. Wierzymy, że sztuczna inteligencja zmienia reguły gry w dziedzinie doświadczeń użytkowników i chcemy, aby nasi użytkownicy byli na czele tej ewolucji.

Jak wpadłeś na pomysł powiązania motywów z NFT?

Początkiem wiązania motywów z NFT była dyskusja memów na temat użyteczności NFT na Twitterze. Ta rozmowa przekształciła się w szerszy dialog, w którym stwierdziliśmy, że przestrzenie/motywy tokenów mogą wprowadzić do tokenów innowacyjną, natychmiastową użyteczność. To skłoniło nas do rozpoczęcia prac nad tą funkcją.

Oprócz prywatnego czatu, w jaki sposób właściciele Token Spaces mogą tworzyć wartość dla swoich członków?

Wierzymy, że kreatywność założycieli będzie napędzać tworzenie wartości w Token Spaces. Jednym z fascynujących elementów przestrzeni NFT jest poleganie na organizacjach społecznych nie opartych na tokenach. Na przykład, gdy Gorilla DAO stało się trendem, zaczęto dążyć do stworzenia spójnego systemu czatu. Dzięki BitSurf wbudowaliśmy tę funkcję w naszą platformę — każdy token automatycznie generuje przestrzeń tokenów, umożliwiając posiadaczom tokenów dostęp do prywatnego czatu opartego na tokenach na naszej stronie natychmiast po wybiciu.

W jaki sposób BitSurf będzie jednoznacznie polecał treści, które nie naruszają praw do prywatności użytkowników, jednocześnie chroniąc integralność ich danych?

Obecne podejście do rekomendacji algorytmicznych w wielu firmach jest głęboko wadliwe, głównie ze względu na ich zależność od modeli reklamowych. Często prowadzi to do obszernego śledzenia działań użytkowników online, praktyki, której większość użytkowników nie jest świadoma i generalnie jej nie akceptuje. Zamiast próbować analizować zachowania użytkowników w oparciu o te potencjalnie mylące dane, naszym celem jest zapewnienie jednoznacznych narzędzi, które pozwolą użytkownikom bezpośrednio komunikować swoje preferencje.

Zamiast tworzyć założenia, wierzymy w umożliwienie użytkownikom wyraźnego wyrażania swoich zainteresowań i antypatii. Takie podejście nie tylko szanuje prywatność użytkowników, ale także umożliwia nam udoskonalenie naszego algorytmu w sposób przejrzysty i skoncentrowany na użytkowniku. W BitSurf naszym celem jest ewolucja od modelu wyszukiwarki do modelu silnika odkrywania, w którym odkrywanie treści jest kierowane przez wyraźne dane wejściowe naszych użytkowników.

Wniosek

Podsumowując, naszą misją w BitSurf jest zapewnienie naszym użytkownikom wyjątkowego i innowacyjnego doświadczenia w sieci społecznościowej. Wierzymy w promowanie kreatywności, otwartości i przejrzystości na naszej platformie i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym użytkownikom najnowocześniejsze narzędzia i funkcje, takie jak technologie sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT i Stable Diffusion. Nasza platforma jest zbudowana tak, aby była niezależna i elastyczna, co pozwala nam swobodnie iterować i rozwijać nasze pomysły, jednocześnie pozostając otwartymi na integrację z innymi platformami w przyszłości.

Cenimy prywatność i integralność danych naszych użytkowników i staramy się tworzyć wartość w Token Spaces, szanując ich prywatność. Nasz algorytm rekomendacji jest zorientowany na użytkownika i zapewnia użytkownikom wyraźne narzędzia do komunikowania swoich preferencji. Naszym celem jest stworzenie mechanizmu odkrywania, który umożliwi użytkownikom odkrywanie i interakcję z treściami zgodnymi z ich zainteresowaniami. Z niecierpliwością czekamy na dalsze kształtowanie krajobrazu sieci społecznościowych dzięki naszemu podejściu zorientowanemu na użytkownika i innowacyjnym funkcjom.

Dziękuję, Brown, za poświęcenie czasu na udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieję, że czytelnicy dowiedzieli się więcej o BitSurf. Sprawdź rewolucyjną platformę mediów społecznościowych już dziś pod adresem https://bitsurf.network.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Evolution of BitSurf as explained by founder and CEO Preston Brown – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO