Więcej kont Binance powiązanych z grupami terrorystycznymi, AI nienawidzi CZ

Binance bagatelizuje doniesienia, że kontrowersyjna wymiana aktywów cyfrowych ponownie ułatwiła transakcje islamskim grupom terrorystycznym.

5 maja Reuters poinformował, że izraelskie Narodowe Biuro ds. Finansowania Zwalczania Terroryzmu (NBCTF) przejęło „około 190” kont Binance, w tym dwa rzekomo powiązane z grupą terrorystyczną Państwo Islamskie (ISIS). „Dziesiątki” lub inne przejęte konta rzekomo należały do palestyńskich firm powiązanych z Hamasem, które Departament Stanu USA uznał za Zagraniczną Organizację Terrorystyczną.

Dokumenty NBCTF ujawniają, że w styczniu zajęto dwa konta Binance, aby „udaremnić działalność” ISIS i „osłabić jego zdolność do realizacji jego celów”. Dokument nie określa rodzaju ani ilości aktywów cyfrowych na dwóch kontach, które otworzył 28-letni Palestyńczyk, Osama Abuobayda.

Pozostałe zajęte konta należały do trzech palestyńskich firm zajmujących się wymianą walut – Al Mutahadun For Exchange, Dubai Company for Exchange i Al Wefaq Co. For Exchange – z których wszystkie Izrael uznał za organizacje terrorystyczne za rzekome umożliwianie transferów funduszy powiązanych z Hamasem.

Raport Reutera pojawił się tydzień po tym, jak Izz el-Deen al-Qassam Brigades, „zbrojne skrzydło” Hamasu, oświadczyło, że nie będzie już przyjmować darowizn w BTC z powodu tego, co twierdziło, jako „wrogiej” działalności przeciwko darczyńcom, którzy zostali zidentyfikowani za pomocą rekordy blockchaina. Hamas powiedział, że podejmuje ten krok „w trosce o bezpieczeństwo darczyńców i aby oszczędzić im wszelkiej krzywdy”.

Hamas od dawna używa „krypto” do finansowania swojej działalności, a Binance został wymieniony w doniesieniach izraelskich mediów w 2019 roku jako jeden z bardziej popularnych kanałów takiej działalności. W 2022 roku władze izraelskie przejęły aktywa z 12 kont cyfrowych i 30 portfeli kryptograficznych, które, jak twierdziły, były powiązane z Hamasem.

W marcu amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła pozew cywilny przeciwko Binance, między innymi za niezamykanie kont powiązanych z „transakcjami HAMAS”, mimo że kierownicy wyższego szczebla potwierdzili świadomość pobieżnej działalności za tymi kontami. Ci sami kierownicy znaleźli jednak czas na żarty na temat kosztu karabinów automatycznych AK-47.

W piątek Binance odpowiedział na raport, twierdząc, że Reuters pominął „krytyczne fakty, aby pasowały do ich narracji”. Binance przedstawiło swoje obecnie standardowe, wolne od dowodów twierdzenia o kochającej zgodności, tak samo jak Republikanie uwielbiają pornografię Huntera Bidena i promowało rzekomo „niestrudzone” wysiłki giełdy, aby „całkowicie trzymać złych aktorów z dala od kryptowalut”. (Lekarzu, ulecz się sam.)

Ale Binance twierdził również, że ma związane ręce, ponieważ „źli aktorzy nie rejestrują kont pod nazwami swoich przestępczych przedsiębiorstw”. Oto odwołanie się Binance do uświęconej tradycją finansową CKYC (nie można znać swojego klienta), co w dużym stopniu wyjaśnia, dlaczego Binance pozostaje Mos Eisley wśród cyfrowych giełd aktywów.

Zanim przejdziemy dalej, musimy skomentować twierdzenie Binance, że „nie jest możliwe, aby giełda kryptograficzna (ani ktokolwiek inny) blokowała lub cofała depozyt aktywów cyfrowych po zweryfikowaniu transakcji na blockchainie”. Właściwie jest to jak najbardziej możliwe, pod warunkiem przestrzegania kilku prostych zasad. Ale przestrzeganie zasad nigdy nie było mocną stroną Binance.

Skynet staje się samoświadomy?

Ciągłe objęcie męczeństwa przez Binance w jakiś sposób znalazło inny bieg, gdy jego dyrektor ds. strategii, Patrick Hillmann, powiedział Fortune, że Binance padło ofiarą „kampanii oszczerstw ChatGPT”. Hillman twierdził, że ta „kampania” miała na celu przekonanie polityków federalnych USA, że założyciel Binance, Changpeng, „ CZ’ Zhao był urzędnikiem Komunistycznej Partii Chin (KPCh).

Fortune zacytował Hillmanna, który twierdził, że Binance otrzymało w ostatnich tygodniach „serię zapytań z biur kongresowych” dotyczących rzekomej roli CZ w KPCh. Hillmann twierdził, że obejmowało to zapytania dotyczące tego, czy CZ opracował platformę mediów społecznościowych dla państwowego China National Petroleum Corp. Domniemanymi źródłami tych (dez)informacji był fałszywy profil LinkedIn i strona internetowa Forbes z 2018 r., która już nie jest ( lub nigdy nie był) aktywny.

Binance ostatnio gorączkowo próbował bagatelizować swoje powiązania z Chinami, w tym raport Financial Times, który pokazał, że Binance nadal obsługuje klientów z kontynentu długo po tym, jak giełda twierdziła, że opuściła chiński rynek. CZ posunął się nawet do sugestii, że próby powiązania go z Chinami są produktem rasizmu.

Artykuł Fortune został napisany przez Jeffa Johna Robertsa, który niemal natychmiast został zakwestionowany na Twitterze przez sceptyków, którzy zapytali, czy Binance udostępnił mu którąś z tych rzekomych wiadomości z Kongresu. Roberts odpowiedział, że „jeśli okaże się, że to nieprawda, dowiem się i zgłoszę to”. Roberts nie odpowiedział na dalsze pytania, czy podjął jakiekolwiek wysiłki, aby potwierdzić twierdzenia Hillmanna przed opublikowaniem swojego artykułu.

Całowanie żab

Świat kryptograficzny jest obecnie mocno nastawiony na tak zwane „meme coiny”, czyli tokeny, które nie służą żadnemu celowi funkcjonalnemu poza tym, że są reklamowane jako następne, które wkrótce „pójdą na księżyc”. Wiele obecnego szumu wokół PEPE, „wartość ‘, z czego (w chwili pisania tego tekstu) wzrosła o ponad 1400% (nie literówka) w ciągu ostatniego tygodnia.

Podczas gdy PEPE wciąż jest wart tylko około 0,000004 USD, jego ogólna kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 1,7 miliarda USD, co jest dość imponującym osiągnięciem jak na token, który nie istniał miesiąc temu. Oczywiście uświadomienie sobie tych zysków będzie wymagało znalezienia kogoś jeszcze głupszego i chętnego do wymiany doskonale dobrej waluty fiducjarnej na twoje magiczne fasolki.

Na szczęście Binance ułatwia ci wskoczenie na tę modę. W piątek Binance ogłosiło, że umieści PEPE w „Strefie Innowacji” giełdy (bezskutecznie próbowaliśmy zlokalizować „Blatant Scam Zone” Binance).

Ogłoszenie Binance zawierało zastrzeżenie, że PEPE „nie ma żadnej użyteczności i jest tworzony przez anonimowy zespół… Istnieją również oznaki, że niektórzy wtajemniczeni lub członkowie zespołu byli w stanie kupić 7% całkowitej podaży tokenów w minutach po [wydarzeniu generowania tokena]. ” Ale wiesz, znokautuj się, Binancianie.

CZ niedawno brał udział w wydarzeniu Ask Me Anything, podczas którego zapytano go, „jak popularna” musi być memowa moneta, zanim Binance zdecyduje się ją wystawić. CZ twierdził, że „nigdy tak naprawdę nie rozumiał monet memów”, ale „jeśli moneta ma wielu użytkowników, którzy nią handlują, chcą, bawią się nią itp., najprawdopodobniej ją wymienimy”.

Tak więc PEPE został stworzony przez nieznane strony, które wydają się przygotowywać do wyciągnięcia finansowego dywanika spod soków, które handlują tokenami na Binance. Naprawdę nie możemy się doczekać, aż za kilka miesięcy dowiemy się, że Brygady Izz el-Deen al-Qassam stworzyły PEPE jako sposób na uzupełnienie swoich obecnie pozbawionych BTC kasetonów. Po czym CZ stwierdzi, że po prostu nie było sposobu, żeby się dowiedzieć, więc co zrobisz?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : More Binance accounts linked to terror groups, AI hates CZ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO