Sprawa OpenSea oszustwa i wyroki skazujące za pranie brudnych pieniędzy

W tym, co prokuratorzy federalni opisali jako pierwszą na świecie sprawę wykorzystywania informacji poufnych dotyczącą tak zwanych „aktywów cyfrowych”, były menedżer produktu OpenSea, Nathaniel Chastain, został skazany za oszustwo i pranie brudnych pieniędzy.

W 2022 roku Chastain został oskarżony o pranie pieniędzy i oszustwa elektroniczne w związku z wykorzystaniem poufnych informacji o tym, które niezamienne tokeny (NFT) byłyby wymienione na stronie głównej OpenSea, aby kupować je z wyprzedzeniem i sprzedawać z zyskiem.

W miarę rozwoju sprawy okazało się, że Chastain używał różnych anonimowych kont do kupowania NFT, o których wiedział, że zostaną z góry wymienione na stronie głównej OpenSea. Zarobił z programu 50 000 $.

Obrona argumentowała, że OpenSea nie utajniła tych informacji i że Chastain „nie powinien podlegać standardowi, który nie istniał”. Jednak prokuratura wykorzystała fakt, że próbował ukryć to, co robił, używając anonimowych kont, jako dowód, że świadomie dokonywał nielegalnych transakcji.

Istniejące przepisy i regulacje finansowe mają zastosowanie do cyfrowych walut i aktywów

W CoinGeek podkreślamy to codziennie od lat i będziemy to powtarzać, dopóki się to nie przyjmie; waluty cyfrowe, tokeny i wszelkiego rodzaju aktywa podlegają wszędzie obowiązującym zasadom i regulacjom finansowym. Nie jest konieczne tworzenie nowych praw lub przepisów, aby je regulować, ponieważ obowiązują już istniejące wytyczne.

Podczas gdy Bitcoin (w swojej pierwotnej formie) został skrupulatnie zaprojektowany przez dr Craiga Wrighta, aby był zgodny z prawami finansowymi, które studiował, gdy zdobył tytuł magistra prawa (LLM), większość innych tokenów i walut cyfrowych narusza jedną lub więcej istniejących zasad finansowych i może być uważane za niezarejestrowane papiery wartościowe. Na przykład zobacz, dlaczego Ethereum jest tutaj zabezpieczeniem.

Jednak przepisy dotyczące papierów wartościowych nie są jedynymi, które mają zastosowanie w branży, o czym Nathaniel Chastain przekonał się na własnej skórze. Obowiązują zasady dotyczące prania pieniędzy, oszustw, wykorzystywania informacji poufnych i nie tylko, i zawsze obowiązywały, co musi powodować, że niektórzy wielcy gracze w branży nie mogą spać.

W nadchodzących miesiącach i latach spodziewaj się, że wiele znanych nazwisk spotka się z zarzutami podobnymi do tych, za które skazano Chastain, ponieważ organy regulacyjne zbliżają się do giełd, a władze na całym świecie postawią przed wymiarem sprawiedliwości oszustów, którzy wpadli w amok w branży. Wkrótce świat dowie się o tym, o czym donosiliśmy od lat; „krypto” to niewiele więcej niż zorganizowany kartel przestępczy, którego celem jest oszukiwanie nieświadomych spekulantów i wyciąganie jak największej ilości dolarów, udając jednocześnie, że troszczy się o źle zdefiniowaną rewolucję finansową.

Dla tych, którzy myślą o wykorzystaniu rzekomej osłony walut cyfrowych do popełniania przestępstw, niech skazanie Chastain będzie ostrzeżeniem; Bitcoin nie jest anonimowy, podobnie jak inne waluty cyfrowe oparte na blockchainie. Dla tych, którzy myślą, że mogą szybko zarobić na handlu NFT i innymi tokenami, niech ta historia poinformuje cię, że chociaż możesz zarobić trochę pieniędzy, gra jest sfałszowana, a osoby z wewnątrz grają przeciwko tobie.

Miejmy nadzieję, że takie schematy staną się przeszłością, a uwaga może zostać przeniesiona na rzeczywistą użyteczność technologii blockchain i problemy, które może rozwiązać. Jeden w dół, wiele więcej do zrobienia!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : OpenSea insider trading case involving digital assets leads to fraud, money laundering convictions – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO