BitOasis zabezpiecza przełomową licencję MVP w Dubaju

Cyfrowa giełda walutowa BitOasis staje się pierwszą firmą maklerską, która uzyskała licencję operacyjną produktu o minimalnej opłacalności (MVP) od dubajskiego urzędu regulacyjnego Virtual Asset Regulatory Authority (VARA).

Nowa licencja uzyskana od VARA daje BitOasis prawo do oferowania usług maklerskich inwestorom instytucjonalnym i detalicznym zgodnie z przepisami. Nowy kamień milowy BitOasis następuje po długiej współpracy z organami regulacyjnymi Dubaju, która doprowadziła do wstępnego zatwierdzenia w marcu 2022 r.

W ramach nowej licencji MVP inwestorzy kwalifikowani mogą wchodzić w interakcje z ofertami platformy, w tym z usługami kupna, sprzedaży i portfela. Przepisy VARA stanowią, że kwalifikowani inwestorzy to osoby prawne lub osoby fizyczne posiadające środki pieniężne w wysokości 500 000 AED (136 000 USD).

Klienci, którzy nie wchodzą w zakres inwestorów kwalifikowanych, nadal mogą uzyskać dostęp do ofert platformy w oparciu o tymczasową licencję 2022. Zgodnie z tymczasową licencją BitOasis nie jest ograniczony w oferowaniu usług klientom detalicznym, ale istnieją plany zaspokojenia obu ofert w ramach jednej platformy.

„Jesteśmy niezwykle dumni z otrzymania licencji operacyjnej MVP firmy VARA” — powiedział Ola Doudin, dyrektor generalny BitOasis. „Zostanie pierwszą wirtualną platformą handlu aktywami w programie MVP, która osiągnęła pozycję operacyjną, jest ważnym kamieniem milowym dla nas i Emiratu Dubaju”.

Platforma zauważyła w sesji pytań i odpowiedzi, że jej klienci w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej mogą nadal korzystać z jej usług bez żadnych kłopotów z nową licencją. BitOasis zauważył, że nie spocznie na laurach, ponieważ uruchomił działania w celu uzyskania zezwoleń operacyjnych w Bahrajnie.

Od momentu uruchomienia w 2016 roku BitOasis świadczył usługi maklerskie dla ponad 700 000 klientów, których wolumeny transakcji przekraczały 5 miliardów dolarów w mniej niż osiem lat. Firma stała się pierwszym podmiotem zajmującym się walutą cyfrową, który uzyskał rejestrację w jednostce analityki finansowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Dubaj zaprasza firmy zajmujące się walutami cyfrowymi z solidnymi regulacjami

Firmy zajmujące się walutami cyfrowymi wyraziły zainteresowanie otwieraniem sklepów w Dubaju zgodnie z zamiarem emiratu stworzenia sprzyjającego otoczenia biznesowego dla firm. Najsilniejszym przejawem intencji rządu Dubaju było wprowadzenie solidnych ram prawnych regulujących działalność podmiotów branżowych.

Prawo stworzyło nowego regulatora dla sektora, otwierając wrota dla kilku firm, aby rzuciły kapelusz w ringu w celu uzyskania licencji. W ciągu ostatnich 12 miesięcy giełdy walut cyfrowych Binance i Crypto.com uzyskały tymczasowe licencje na działalność w regionie, a kilka firm czekało na zgodę VARA.

Obejrzyj: rządy Bliskiego Wschodu próbujące znaleźć dobre przypadki użycia blockchain: Ahmed Yousif

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BitOasis secures landmark MVP license in Dubai – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO