Zakładam, że cena BSV nie jest manipulowana

W chwili pisania tego artykułu cena Bitcoin SV (BSV) wynosi około 35 USD.

„To wszystko z powodu kartelu kryptograficznego!” Prawidłowy?

Kiedyś tak mówiłem, ale obecnie jestem zmęczony słuchaniem, jak wszystkie złe giełdy walut cyfrowych manipulują ceną BSV w dół. Może tak jest, ale założenie, że to jest problem. Pozwól mi wyjaśnić:

Bitcoin SV (BSV) Price Chart

Co się stało z BSV?

Przyjrzyj się uważnie okresowi od końca 2018 r. do kwietnia/maja 2021 r. To był czas, kiedy wielu uważało, że BSV „wygra w krypto”, zajmując miejsce BTC. Jakie jest jednak miejsce BTC? Cyfrowy pojazd do spekulacji — nic więcej i nic mniej.

BSV idzie gdzie indziej.

Następna faza po kwietniu/maju 2021 r. do teraz w maju 2023 r. to moment, w którym zwolennicy BSV zakładają „wyraźną” manipulację ceną. Jednak właśnie wtedy blockchain BSV zaczął dystansować się od tak zwanych „kryptowalut” i „krypto jako rynku”. Możliwe, że oznacza to, że widzimy tutaj prawdziwą cenę za użyteczność, a nie głupią cenę „krypto”.

Problem z krzyczeniem „manipulowanie ceną!”

Jeśli założysz, że manipulacje cenowe miały miejsce co najmniej od kwietnia/maja 2021 r., zasadniczo malujesz najlepszy scenariusz. Oznacza to, że „BSV powinien być wyższy” i „naprawdę byłby, gdyby nie manipulacja cenami”. Osobiście nie chciałbym na to stawiać.

Raczej załóżmy, że obecna cena nie jest manipulowana, co oznacza, że prawie najgorszy scenariusz już się wydarzył. Wypróbuj sam: „Aktualna cena BSV jest prawidłowa”.

Może to wydawać się dziwne dla pasjonatów BSV. Bądź jednak szczery z liczbą BSV, które musisz wprowadzić i uczestniczyć w ekosystemie blockchain BSV. Na przykład, jeśli chcesz używać HandCash do aplikacji BSV lub spędzasz czas na Twetch lub RelayX, wystarczy niewielka ilość satoshi.

Zakładając, że obecna cena odzwierciedla rzeczywistych użytkowników BSV i przypadki użycia

Oczywiście, jeśli wystarczająca liczba osób używa BSV, nawet w niewielkich ilościach, sumuje się to i może wywrzeć presję na cenę BSV – presję wzrostową. Jednak jeszcze tam nie jesteśmy. Bitcoin SV rośnie, a każdy nowy użytkownik prawdopodobnie oznacza, że co najmniej kolejne 100 000 000 satoshi opuściło otwarty rynek na jakiś czas.

Innymi słowy:

– Jeśli kupisz 1 lub 2 BSV, wkroczyłeś do gospodarki informacyjnej.
– Jeśli kupisz 50 lub 100 BSV, wszedłeś na rynek spekulacyjny.

Nawiasem mówiąc, oba są w porządku, ale zrozum, co robisz. Odmawiam wskazywania palcem na kartel kryptograficzny za obecną cenę BSV – gdybyśmy mieli 50 milionów aktywnych użytkowników BSV dziennie, a cena utrzymywała się na poziomie 35 USD, wróciłbym do obwiniania wyrafinowanej manipulacji ceną.

Obudź mnie, gdy 50 milionów użytkowników BSV chce po 1 BSV, a cena wciąż wynosi 35 USD

Zawsze myśl o użyteczności i użytkownikach, jeśli chodzi o cenę BSV. Wszystko inne jest rozproszeniem uwagi, nawet jeśli cena BSV jest naprawdę manipulowana. Wynalazca Bitcoin, dr Craig Wright, rzadko komentuje cenę BSV. Jednak w lutym 2023 r. napisał na Twitterze, co następuje, gdy cena BSV wynosiła około 43 USD:

Co więcej, przedsiębiorca Bitcoin, Jack C. Liu, ostrzegł, że tajemnicza hiperbitcoinizacja może nastąpić szybko, pozostawiając większość ludzi w tyle, jeśli chodzi o czas zakupu BSV.

Tak, Liu miał na myśli oryginalny Bitcoin SV, ponieważ tylko BSV może zapewnić skalowalność blockchain dla świata działającego na Bitcoin:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : I assume the price of BSV is not manipulated – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO