Brytyjski organ nadzoru finansowego wzywa do współpracy z firmami zajmującymi się walutami cyfrowymi

Brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) wezwał dostawców usług w zakresie walut cyfrowych w kraju do współpracy z organami regulacyjnymi w poszukiwaniu solidnych ram prawnych dla branży.

Stanowisko FCA zostało ujawnione przez jej dyrektor wykonawczą Sarah Pritchard w swoim przemówieniu na konferencji City Week w Londynie. Pritchard opisał rozwijającą się branżę jako „niezbadane terytorium” dla uczestników branży, co sprawia, że współpraca z organami regulacyjnymi jest niezbędna.

„Pracujmy razem, aby kształtować nasze zasady i przepisy, aby przynosiły korzyści rynkom, konsumentom i firmom, gdy krypto przechodzi z niszy do głównego nurtu” – powiedział Pritchard. „Chcemy, aby wkład [branży] upewnił się, że otrzymamy właściwy przyszły system regulacyjny dla kryptoaktywów”.

Błyskawiczny rozwój branży sprawił, że z „symbolu alternatywnego buntu” stała się „bardziej rozpowszechniona”, według dyrektora wykonawczego. Zauważyła również, że firmy mogą czerpać korzyści z uczestnictwa na wczesnym etapie procesu regulacyjnego, który przygotowuje je „kiedy przepisy wejdą w życie”.

Obecnie Wielka Brytania szuka publicznych komentarzy na temat kilku proponowanych przepisów, w tym jednego regulującego stablecoiny, a drugiego dotyczącego nadrzędnych ram. Dostawcy usług są zachęcani do dzielenia się z organami regulacyjnymi swoimi uwagami na temat wydawania, przechowywania, handlu i pożyczania aktywów cyfrowych.

Oprócz samych wezwań do wzmożonej współpracy, FSC ujawniła, że otworzyła okno dla dostawców usług w zakresie walut cyfrowych, aby mogli ubiegać się o regulacje zgodne z krajowymi przepisami dotyczącymi prania pieniędzy.

„Spośród wniosków, które ustaliliśmy, prawie trzy czwarte – 195 – zostało odrzuconych lub wycofanych” – powiedział Pritchard. „Jednak wspieraliśmy firmy w spełnianiu odpowiednich standardów i zarejestrowaliśmy 41 firm kryptograficznych różnej wielkości, pokazując, że te standardy są osiągalne”.

Współpraca międzyagencyjna

FCA naciska na synergię między organami ścigania i innymi agencjami regulacyjnymi w celu monitorowania branży walut cyfrowych. Pritchard zauważył, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy FCA przeprowadziła wspólne naloty z policją West Yorkshire i Metropolitan Police, co doprowadziło do upadku syndykatów oszustw związanych z cyfrową walutą.

FCA i Advertising Standards Authority (ASA) wydały wspólne oświadczenia wzywające firmy do przestrzegania przepisów reklamowych pod groźbą poważnych sankcji. Na początku miesiąca opublikowano wytyczne dla celebrytów i wpływowych osób, aby kierować płatnymi reklamami, przy czym obie agencje współpracowały z gwiazdą reality show Love Island, Sharron Gaffka.

„Nie sugeruj swoim obserwatorom, że kryptowaluty byłyby łatwą decyzją inwestycyjną ani nie stwarzają poczucia pilności lub FOMO” – czytamy w wytycznych.

Obejrzyj: kierownik działu ds. innowacji cyfrowych i łańcucha bloków w DG Connect, Komisja Europejska Pēteris Zilgalvis w sprawie kwestii związanych z polityką łańcucha bloków Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK financial watchdog calls for collaboration with digital currency firms – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO