Najważniejsze informacje Tygodnia Technologicznego Azji Południowo-Wschodniej: Filipiny szukają kolejnego technologicznego jednorożca

Duże firmy technologiczne mogły uruchomić koła, które pomogłyby wzmocnić sektor fintech na Filipinach, ale nie bez pomocy start-upów, czarnych koni lokalnej gospodarki.

Podczas pierwszego Tygodnia Technologii w Azji Południowo-Wschodniej, zorganizowanego przez Digital Pilipinas w The Astbury w Makati City, pokazano, w jaki sposób startupy kształtują branżę fintech przy wsparciu odpowiednich agencji rządowych, w tym Departamentu Handlu i Przemysłu (DTI), organizacji nadzorującej rozwój kraju. sektor biznesu.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Ambasadą Wielkiej Brytanii, reprezentowaną przez ambasadorkę Laure Beaufils, która w ekskluzywnym wywiadzie dla CoinGeek podkreśliła znaczenie transgranicznych partnerstw we wspieraniu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSME) w całym kraju, które z kolei pomagają startupom osiągnąć status jednorożca.

Ostatnie dane pokazują, że na Filipinach do końca 2022 r. działa ponad 2000 startupów, co stanowi znaczny skok z 273 w 2017 r. i 700 w 2021 r. Z tej liczby prawie 400 pochodziło z sektora fintech, podczas gdy tylko dwa uzyskały status poszukiwanego status jednorożca — Mynt i Voyage Innovations.

Podsekretarz DTI Rafaelita Aldaba jest optymistą, że Filipiny mogą wybić falę jednorożców dzięki wspieranym przez rząd inicjatywom i finansowaniu.

„Będziemy współpracować z Digital Pilipinas, aby wspierać wzrost i rozwój większej liczby startupów, ale w szczególności tych, które pochodzą z regionów. Zapewniamy szkolenia wraz z mentoringiem”, aby wesprzeć tę ambicję, powiedział Aldaba.

Dodała, że DTI powołało fundusz venture capital, który ma pomagać startupom w ich działalności.

Filipiny postrzegają aplikację Angkas, firmę zajmującą się handlem elektronicznym Great Deals, platformę B2B Growsari i platformę udostępniania wideo Kumu jako kolejnego jednorożca w kraju.

Tymczasem konferansjer wydarzenia, Amor Maclang, powiedział, że platformy obsługujące blockchain mają również potencjał, aby stać się liderem w przestrzeni fintech pośród wyzwań w ekosystemie spowodowanych implozjami, które wstrząsnęły przestrzenią w zeszłym roku.

Maclang uważa, że masowe przyjęcie niezamiennych tokenów (NFT) pomogłoby ożywić wiarę opinii publicznej w branżę blockchain, co zostało potwierdzone przez filipińską ambasador Global Blockchain Business Council, Marię Gaitanidou.

Aby wspomóc ten cel, Filipiny wezmą udział w London Tech Week w dniach 12-16 czerwca, wydarzeniu na wysokim szczeblu, podczas którego inspirujący założyciele i liderzy biznesowi spotkają się, aby omówić przyszłość globalnego przemysłu fintech.

Startupy, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, mogą odwiedzić witrynę London Tech Week, aby uzyskać więcej informacji.

Obejrzyj: BSV Stories, odcinek 9: Technologia Blockchain jest zabawniejsza na Filipinach!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Southeast Asia Tech Week highlights: Philippines searches for the next tech unicorn – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO