Do Kwonowi grozi do 5 lat więzienia w Czarnogórze za fałszywe paszporty

Prokuratorzy w Czarnogórze postawili dyrektorowi generalnemu Terraform Labs, Do Kwonowi zarzuty karne za posiadanie fałszywych paszportów i innych dokumentów podróży, donosi DL News.

Według raportu, Kwon i jego wspólnik Han Chang-joon zostali postawieni przed sądem podstawowym Czarnogóry za posiadanie fałszywych paszportów kostarykańskich. Akta oskarżenia wskazują, że zarówno Kwonowi, jak i Hanowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, jeśli zostaną skazani.

Wkrótce po aresztowaniu Kwona na pokładzie wynajętego prywatnego odrzutowca lecącego do Japonii władze ujawniły, że zanim zgodzi się na jakiekolwiek wnioski o ekstradycję, będzie miał swój dzień w sądach Czarnogóry. Sąd nakazał 30-dniowy areszt dla duetu z powodu ryzyka ucieczki, a funkcjonariusze Prokuratury domagali się dalszego przedłużenia.

„Po podjęciu przez sąd decyzji o przedłużeniu aresztu opinia publiczna zostanie poinformowana o wszystkich dostępnych informacjach w tej sprawie” – powiedziała rzeczniczka sądu Maja Kosovic.

Konsekwencje decyzji czarnogórskich urzędników o rozpoczęciu ścigania Kwona mogą spowodować, że zarówno Korea Południowa, jak i Stany Zjednoczone będą czekać jeszcze dłużej na rozpatrzenie wniosków o ekstradycję. Oba narody formalnie zwróciły się do rządu Czarnogóry o ekstradycję Kwona do ich jurysdykcji, aby postawiono im zarzuty karne w związku z nagłym usunięciem algorytmicznego stablecoina TerraUSD (UST).

Po upadku ekosystemu Terry tysiące inwestorów odnotowało straty przekraczające 4 miliardy dolarów, co skłoniło władze na całym świecie do masowych działań egzekucyjnych. Południowokoreańscy śledczy rozpoczęli szał konfiskaty, przejmując nieruchomości byłych dyrektorów Terraform o wartości ponad 300 milionów dolarów.

Jednak południowokoreańscy urzędnicy jeszcze nie położyli ręki na jednym aktywie należącym do króla Kwona. Śledczy zwrócili się do giełdy cyfrowej waluty Binance o pomoc w zamrożeniu wszelkich zasobów cyfrowych powiązanych z Kwon, ale jest mało prawdopodobne, aby walczący założyciel miał jakiekolwiek aktywa na platformie.

Posiadłość na Bałkanach za 2 miliony dolarów

Gdy śledczy kontynuowali badanie jego działalności, trafili na złoto po odkryciu luksusowej nieruchomości o wartości 2,2 miliona dolarów, zakupionej przez Kwona w sercu Belgradu. Doniesiono, że Kwon i Han spędzili znaczną ilość czasu w mieszkaniu, gdy szalała obława na ich schwytanie.

Mienie zostało przejęte przez serbskich śledczych, co czyni go pierwszym majątkiem Kwona skonfiskowanym przez organy ścigania. Ukrywając się na Bałkanach, Kwon i jego współpracownik utworzyli nowy podmiot korporacyjny w serbskim rejestrze handlowym, aby oferować usługi doradcze, powszechnie uważane za sztuczkę mającą na celu pranie nielegalnych funduszy.

Obejrzyj: Komisarz SEC, Hester Peirce, o kwestiach związanych z polityką Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Do Kwon faces up to 5 years in Montenegrin jail over fake passport charges – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO