Square Enix zagłębia się w gry Web3 dzięki partnerstwu Elixir

Japoński wydawca gier Square Enix (NASDAQ: SQNXF) ogłosił współpracę z platformą gier komputerowych Elixir w celu wkroczenia w technologię blockchain i gry Web3.

Współpraca została opisana jako oferowanie każdej ze stron korzyści wynikających z realizacji jej długoterminowych planów, przy czym oba podmioty są zainteresowane przesuwaniem granic swoich tradycyjnych ofert. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, „strategiczne partnerstwo” ma na celu promowanie gier Web3 wśród głównych graczy.

„Partnerstwo z Elixir Games to kolejny krok Square Enix w odkrywaniu obietnic zdecentralizowanej gry Web 3” — zauważył Hideaki Uehara, dyrektor ds. rozwoju biznesowego Square Enix.

Szczegóły operacji partnerskiej pozostają rzadkie, ale analitycy uważają, że Square Enix będzie opierać się na wcześniejszych sukcesach Elixir w branży gier Web3. Na początku roku Elixir zintegrował sklep Epic Games Store na swojej platformie, co miało na celu połączenie tradycyjnych gier z grami opartymi na technologii blockchain pod jednym parasolem.

„Nasz zespół jest niesamowicie podekscytowany wprowadzeniem naszej technologii do pracy i przewidujemy, że użytkownicy Elixir grają w gry Web2 i Web3 bez różnicy” – powiedział dyrektor generalny Elixir, Carlos Roldan. „W 2023 roku więcej liderów branży wkroczyło w przestrzeń z efektownymi projektami, a spodziewamy się, że zobaczymy ich więcej w miarę upływu roku.

Ostatnie postępy firmy Elixir w grach opartych na blockchainie pozwoliły zaoferować użytkownikom wiele tytułów gier MMORPG (massively multiplayer online role-playing games) w rozproszonych rejestrach, takich jak Ethereum, Polygon, Solana i BNB. Chociaż wydaje się, że wśród tradycyjnych wydawców gier przechodzących na gry Web3 panuje zastój, Elixir nadal rozwija się pełną parą.

W 2020 roku Square Enix poprowadził rundę inwestycyjną w metaverse grę The Sandbox, jednocześnie wypuszczając kilka gier blockchain pod swoim szyldem. Yosuke Matsuda, prezes Square Enix, wielokrotnie podkreślał w swoim corocznym liście do akcjonariuszy, że firma będzie kontynuować marsz w kierunku gier Web3, mając nadzieję, że będzie to „główny trend w grach w przyszłości”.

Spadek zainteresowania wśród wydawców gier

Mojang Studios, twórcy gry Minecraft, potwierdzili zakaz używania niewymiennych tokenów (NFT) na swojej platformie, ponieważ są one sprzeczne z zasadami gry. Wydawcy zauważyli, że spekulacje na temat cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich podsycają żar spekulacji, „co jest niezgodne z długoterminową radością i sukcesem graczy”.

Rockstar Games zakazał również NFT na wszystkich serwerach obsługiwanych przez fanów, zmuszając popularnego rapera Lil Durka do usunięcia jego serwera RPG.

„Z ciężkim sercem otrzymaliśmy tę wiadomość, która jest niefortunna dla naszego zespołu i, co najważniejsze, dla naszej społeczności” – powiedział OTF Gaming. „Nie mamy innego wyboru, jak tylko spełnić ich żądania, ponieważ będziemy z nimi współpracować, aby znaleźć polubowne rozwiązanie tej sprawy”.

Obejrzyj: Co dalej z blockchainem? Web 3.0, własność treści i gry

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Square Enix ventures deeper into Web3 gaming with Elixir partnership – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO