Jak wygląda świat przyszłości z blockchainem?

Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać potencjał masowo skalowalnych publicznych łańcuchów bloków do przekształcania świata i kształtowania przyszłości, a my zbadamy, jak to może wyglądać w tym poście.

Jak blockchainy wpłyną na przyszłość? Jak będzie wyglądał świat oparty na technologii blockchain za 10, 20, a nawet 30 lat? Chociaż nikt nie jest w stanie dokładnie tego przewidzieć i bez wątpienia będzie wiele niespodzianek, są pewne rzeczy, których możemy być pewni. Zagłębmy się w nie.

We wszystkim będzie większa przejrzystość

Publiczne łańcuchy bloków są w istocie niezmiennymi księgami, do których każdy może pisać i czytać. Dlatego sprawiają, że wszystko jest bardziej przejrzyste.

Na przykład łańcuchy dostaw i sieci komputerowe mogą być monitorowane za pomocą łańcuchów bloków. Prywatne przedsiębiorstwa będą mogły śledzić zamówione towary na każdym etapie, a departamenty rządowe staną się bardziej widoczne, co zmniejszy korupcję i zwiększy wydajność.

Częścią problemu dzisiejszego świata jest to, że istnieje wiele zestawów rekordów przechowywanych w rozproszonych bazach danych na całej planecie. Wszystkie z nich mogą migrować do skalowalnych publicznych łańcuchów bloków, zapoczątkowując erę niespotykanej dotąd przejrzystości.

Szybkie spojrzenie na Transparency International pokazuje, dlaczego jest to ważne. Najbardziej stabilne, najlepiej prosperujące narody na świecie są najbardziej przejrzyste. Może to stać się rzeczywistością dla wszystkich w świecie opartym na technologii blockchain, powodując wzrost globalnego PKB i podnosząc standard życia wszystkich ludzi na całym świecie.

Sieci komputerowe będą znacznie bezpieczniejsze

Podczas gdy tylko garstka wizjonerów myśli o tym w tej chwili, sposób, w jaki działają sieci komputerowe, takie jak Internet, zostanie zmieniony przez technologię blockchain.

Obecnie każda wiadomość, zdjęcie i inne dane przepływają od jednego użytkownika do drugiego przez scentralizowanego pośrednika, takiego jak Google (NASDAQ: GOOGL) lub Meta (NASDAQ: META). Dane są gromadzone i przechowywane w kolosalnych bazach danych, które są pułapkami dla hakerów. Płatności są również wysyłane przez pośredników, takich jak PayPal (NASDAQ: PYPL), aby zapobiec problemowi podwójnego wydatkowania.

Jednak w połączeniu z protokołami takimi jak IPv6 Internet i inne sieci komputerowe zostaną przekształcone w prawdziwe sieci peer-to-peer. Po raz pierwszy organizacje i osoby fizyczne będą mogły posiadać i kontrolować własne adresy IP, komunikując się bezpośrednio IP2IP bez pośredników, takich jak Meta, kontrolujących sieci komunikacyjne i gromadzących dane.

Ponadto użytkownicy wszelkiego rodzaju będą mogli dołączać do grup multiemisji, otrzymując informacje w czasie rzeczywistym z węzłów, które subskrybują. Mogą one być dozwolone lub otwarte, a oba typy będą istnieć, w zależności od charakteru organizacji, która je obsługuje.

Dzięki temu sieci będą rozproszone, solidne i bezpieczne. Ogromne silosy danych, tak atrakcyjne dziś dla hakerów, będą powoli zanikać, prywatne firmy kontrolujące całe sieci wreszcie będą miały konkurencję, aw sieciach opartych na blockchain nie będzie centralnego punktu awarii.

Wiele problemów z dzisiejszymi sieciami komputerowymi wynika z ich wrodzonej wadliwej architektury. Sieci zbudowane na bezpiecznych publicznych łańcuchach bloków rozwiążą wiele z tych problemów.

Nadejdzie nowa era wzmocnienia pozycji wszystkich ludzi

Nie jest tajemnicą, że obecnie dostęp do możliwości jest nierówny na całym świecie, w wyniku czego cierpią grupy marginalizowane.

Technologia Blockchain może zmienić tę sytuację, dając kobietom na całym świecie szansę na posiadanie rzeczy w swoich cyfrowych portfelach, umożliwiając najbiedniejszym ludziom na świecie udział w globalnej gospodarce i wzmacniając pozycję jednostek, takich jak artyści, w utrzymaniu niektórych praw do ich własnej pracy.

Blockchain wstrząśnie całym spektrum. Kobiety w Pakistanie będą posiadały niezamienne tokeny (NFT) i monety cyfrowe, od najmłodszych lat postrzegając siebie jako właścicieli nieruchomości. Twórcy cyfrowi w Indiach będą otrzymywać ciągłe strumienie mikropłatności za kreatywne projekty, nad którymi współpracują. Osoby nieposiadające dokumentów mogą po raz pierwszy budować cyfrową tożsamość i reputację, uzyskując dostęp do rynków kredytowych i szerzej rozumianej gospodarki.

Technologia Blockchain nie tylko wzmocni pozycję jednostek; wzmocni narody. Powszechnie wiadomo, że niektóre kraje doświadczają „drenażu mózgów” z powodu braku możliwości. Sieci Blockchain pozwolą ludziom pozostać tam, gdzie są, konkurując o pensje i kontrakty bez konieczności relokacji, wzbogacając własne kraje i zwiększając bogactwo swoich społeczności.

Nic z tego nie będzie możliwe bez masowo skalowalnych łańcuchów bloków, które skalują się wraz z transakcjami w łańcuchu. Na szczęście taka technologia istnieje i będzie niezwykle transformacyjna na niezliczone pozytywne sposoby.

Wszystko zostanie tokenizowane… tak, wszystko!

Blockchainy, takie jak Bitcoin SV (BSV), mają protokoły tokenów, które pozwalają na tokenizację wszystkiego i wszystkich. Chociaż istnieją określone programowalne protokoły tokenów, które spełniają określone wymagania klientów, pojawiają się i przyciągają uwagę bardziej ogólne protokoły, takie jak porządkowe.

Możliwość tokenizacji wszystkiego, od baryłek ropy po akty własności gruntów i długopisy, to coś, czego wszyscy możemy się spodziewać w przyszłości. Nie oznacza to, że musimy tokenizować wszystko, ale stanie się to coraz bardziej powszechną praktyką, dzięki korzyściom płynącym z takiego postępowania.

Tokenizacja na masową skalę pozwoli na śledzenie towarów w czasie rzeczywistym na całym świecie. Chcesz wiedzieć, gdzie jest kontener z zamówionymi przez Ciebie meblami? Sprawdź to na blockchainie. Chcesz dokładnie wiedzieć, ile sztuk danej rzeczy masz w swoim magazynie? To będzie poznane po kliknięciu. Chociaż istnieją obecnie systemy, które zapewniają wgląd w to, są one narażone na awarie, takie jak utrata i usunięcie danych, na które nie cierpią systemy blockchain.

Tokenizacja będzie również odgrywać rolę we wzmacnianiu pozycji osób wymienionych powyżej. Po raz pierwszy ludzie w dowolnym miejscu i miejscu będą mogli udowodnić, że są właścicielami działki lub sztabki złota. Jeśli nieuczciwy rząd lub gang przestępczy arbitralnie go przejmie, będą mieli wszystkie potrzebne dowody w niezmiennej księdze, aby udowodnić, że przez cały czas słusznie należał do nich.

Wyobraź sobie świat oparty na technologii blockchain

Jest rok 2035, a my rzucimy okiem na życie kilku osób na całym świecie.

W Tokio menedżer korporacyjny przegląda bazę danych swojej firmy opartą na blockchain, aby znaleźć nieefektywności w procesie produkcyjnym. Wykorzysta te dane do identyfikacji obszarów, w których można dokonać oszczędności i usprawnienia procesów.

W Manili grafik budzi się, żeby sprawdzić swój portfel, i dowiaduje się, że otrzymała dziesiątki mikropłatności od kanadyjskiej firmy, która zleciła jej wykonanie okładki albumu. Za każdym razem, gdy płyta zostaje kupiona, dostaje kolejną mikropłatność.

W Nowym Jorku młoda kobieta pokazuje bramkarzowi w nocnym klubie kod QR, aby udowodnić, że ma 21 lat i może wejść do lokalu ze swoimi przyjaciółmi. Odpoczywa spokojnie, wiedząc, że nie musi już ujawniać, gdzie mieszka i innych danych osobowych, pokazując swoje prawo jazdy. Może bezpiecznie udowodnić swój wiek na miejscu, zachowując wszystko inne dla siebie.

W Dżakarcie dziennikarz właśnie wykonał telefon do agencji rządowej odpowiedzialnej za publiczną opiekę zdrowotną. Chce wiedzieć, dlaczego płatność w wysokości 100 000 USD została wysłana z portfela agencji publicznej do nieznanego podmiotu. Mówi pięciu swoim kolegom dziennikarzom, a oni wykonują ten sam telefon.

W Lagos rodzina drobnych rolników świętuje zwycięstwo w sądzie. Wykorzystali blockchain, aby udowodnić, że działka była w ich rodzinie od pokoleń, pokonując skorumpowanego dewelopera, który próbował wykorzystać swoje powiązania polityczne, aby ją przejąć.

W Kabulu młoda kobieta właśnie otrzymała tuzin mikropłatności za zdjęcie krajobrazu, które udostępniła na platformie społecznościowej opartej na technologii blockchain. Zdaje sobie sprawę, że może spełnić swoje marzenie o byciu niezależnym fotografem i widzi, że kobiety mogą jednak zarabiać własne pieniądze.

To tylko zarysowanie tego, jak będzie wyglądał świat oparty na technologii blockchain. To wszystko i wiele więcej jest możliwe dzięki masowo skalowalnym publicznym łańcuchom bloków. Muszą jednak skalować się w łańcuchu, aby przechowywać zapisy ze znacznikiem czasu, i muszą pobierać opłaty, które są tak niewielkie, że nie mają znaczenia.

Dowiedz się więcej na konferencji Blockchain w Londynie

Jeśli wierzysz w ekscytującą wizję przyszłości, którą umożliwia technologia blockchain, czekamy na Ciebie. Zapraszamy wszystkich pracujących nad legalnymi projektami wykorzystującymi skalowalne łańcuchy bloków do przyłączenia się do nas na London Blockchain Conference w dniach 31 maja – 2 czerwca 2023 r.

Pomimo powszechnych nieporozumień, nie jest to tylko wydarzenie BSV Blockchain. Zapraszamy wszystkich, którzy pracują nad dowolnym łańcuchem bloków użytkowych, do wzięcia udziału w charakterze prelegenta, zajęcia stoiska w celu promowania swoich pomysłów lub aplikacji lub po prostu spędzania czasu, rozmawiania, debatowania i mieszania się. Wymagamy jedynie, aby projekt był zgodny z prawem i aby prelegenci lub promotorzy nie promowali niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Mamy nadzieję, że spotkamy się na największej na świecie konferencji dotyczącej narzędzi blockchain! Zapewnij sobie bezpłatny bilet już dziś.

Obejrzyj: Nowe technologie, nowa przyszłość dla narodów

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : What does the future world look like with blockchain? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO