Bitmain, producent ASIC, ukarany grzywną w wysokości 3,6 miliona dolarów w Chinach za naruszenia podatkowe

Bitmain, producent platform wydobywczych z nagrodami blokowymi, został ukarany grzywną w wysokości ponad 3,6 miliona dolarów przez chińskie władze za naruszenia podatkowe.

Państwowa Administracja Podatkowa w Pekinie nałożyła 4 kwietnia grzywnę w wysokości 25 milionów juanów (3,63 miliona dolarów) na Bitmain, poinformowała w ogłoszeniu na swojej stronie internetowej. Zarzuca firmie, że nie wywiązała się z ubiegłorocznych zobowiązań w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Podatnik twierdzi ponadto, że wysłał zawiadomienie do Bitmain w sprawie naruszeń w sierpniu ubiegłego roku, ale firma nadal nie zapłaciła 16,6 miliona juanów (2,4 miliona dolarów), które była winna w podatkach. W szczególności urząd skarbowy powołał się na naruszenia podatków odnoszące się do dochodów z premii pracowniczych, wynagrodzeń, dodatków i dywidend pracowniczych.

Bitmain jest największym na świecie producentem układów scalonych (ASIC) specyficznych dla aplikacji, które są wykorzystywane do wydobywania bloków. Jest znany głównie z serii platform wydobywczych Antminer, które dominują w sektorze wydobywczym BTC. Oprócz układów ASIC firma obsługuje BTC.com i Antpool, dwie największe pule wydobywcze BTC; ta ostatnia jest drugą co do wielkości pulą wydobywczą.

Grzywna podatkowa nałożona na Bitmain dodatkowo stawia pod znakiem zapytania traktowanie aktywów cyfrowych przez Chiny. Chiny od lat sprzeciwiają się temu sektorowi, aw ostatnich latach zintensyfikowały działania przeciwko górnictwu. Kraj ten trafił na pierwsze strony gazet, gdy zwolnił setki górników, którzy uciekli do sąsiednich krajów, takich jak Kazachstan, podczas gdy inni przenieśli się do Stanów Zjednoczonych.

Pomimo siedziby w Pekinie, Bitmain ogłosił pod koniec 2021 r., że zaprzestanie wysyłania swoich platform wydobywczych do chińskich klientów, zgodnie ze stanowiskiem rządu przeciwko przemysłowi wydobywczemu z nagrodami za bloki.

Tymczasem pomimo spadku zysków z wydobycia i kampanii politycznych przeciwko branży w USA, globalny biznes Bitmain nadal się rozwija, a jego najnowsze urządzenie zostało wyprzedane w ciągu kilku minut w grudniu ubiegłego roku.

Obejrzyj: Wydobycie Blockchain i innowacje energetyczne

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ASIC-maker Bitmain fined $3.6 million in China over tax violations – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO