Opanowanie portfeli Bitcoin: Połączenie Electrum SV, RockWallet i HandCash dla optymalnego wykorzystania

Czy jesteś gotowy, aby poznać świat portfeli Bitcoin i dowiedzieć się, jak zmaksymalizować ich potencjał? Zanurz się w naszym obszernym przewodniku, który skrupulatnie analizuje Electrum SV, RockWallet i HandCash, trzy znane portfele w ekosystemie Bitcoin SV (BSV). Przeprowadzimy Cię przez ich unikalne funkcje, możliwości i ograniczenia, umożliwiając podejmowanie świadomych decyzji i wykorzystanie każdego portfela do własnych potrzeb. Odkryj, w jaki sposób korzystanie z tych portfeli w tandemie może poprawić Twoje doświadczenie z Bitcoinem i przyspieszyć Twoją podróż z Bitcoinem.

W poprzednim artykule podzieliłem się prostym sposobem na utworzenie adresu Bitcoin1, umożliwiającego błyskawiczne otrzymywanie BSV (nie BTC). Tak długo, jak dbasz o bezpieczeństwo swojego klucza prywatnego, Twoje bitcoiny są bezpieczne w łańcuchu bloków.

Ta metoda jest idealna dla tych, którzy chcą szybko zacząć zarabiać BSV bez zagłębiania się w techniczną stronę Bitcoina. Jeśli Twoim celem jest zarabianie na swojej stronie internetowej, sprzedaż produktów cyfrowych (takich jak ebooki, muzyka lub oprogramowanie) lub oferowanie swoich usług i wiedzy na całym świecie, konieczne jest skupienie się na swoim biznesie, a nie na zawiłościach Bitcoin. Jednak po pewnym czasie i wysiłku poświęconym na sprzedaż, w końcu zgromadzisz znaczną ilość Bitcoinów (BSV) pod swoim adresem. Jak więc używasz, wydajesz lub przesyłasz swoje Bitcoiny?

W tym momencie nadszedł czas, aby poszerzyć swoją wiedzę o Bitcoinach, odkrywając „ciepłe” lub „gorące” portfele. Te portfele są połączone z Internetem, co ułatwia wysyłanie Bitcoinów. W przeciwieństwie do tego sam adres Bitcoin jest jak „zimny” portfel – bez połączenia z Internetem. Przetestowałem trzy najlepsze portfele BSV — Electrum SV, RockWallet i HandCash — i udokumentowałem swoje odkrycia w filmie2. W tym artykule podsumuję to, co odkryłem i zasugeruję, kiedy i jak używać każdego portfela.

Electrum SV (wersja dla komputerów stacjonarnych w systemie Windows)

Electrum SV to popularny portfel w społeczności BSV, zapewniający użytkownikom bezpieczną i elastyczną platformę do zarządzania zasobami cyfrowymi.

Jedną z wyróżniających się cech jest możliwość przekształcenia zimnych portfeli w ciepłe. Używając klucza prywatnego Twojego adresu Bitcoin, Electrum SV aktywuje Twój zimny portfel i importuje jego historię transakcji. Może również importować portfele z innych źródeł, które używają słów początkowych. Po zaimportowaniu lub aktywowaniu zimnego portfela możesz wysyłać Bitcoiny do każdego na całym świecie.

Ponadto Electrum SV obsługuje portfele z wieloma podpisami, które są niezbędnym narzędziem dla firm i osób prywatnych chcących zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Portfele z wieloma podpisami chronią Twoje Bitcoiny, zezwalając na transakcje tylko wtedy, gdy zatwierdzi je określona liczba upoważnionych sygnatariuszy. Ta funkcja ma praktyczne zastosowania, takie jak autoryzacja przelewów Bitcoin dopiero po zakończeniu określonego procesu. Na przykład określona ilość Bitcoinów jest wysyłana po tym, jak sprzedawca, firma kurierska i klient podpisali się na różnych etapach transakcji.

Chociaż Electrum SV spełnia większość potrzeb, brakuje mu możliwości bezpośredniego zakupu BSV. Dlatego chciałbym przedstawić RockWallet, który umożliwia zakup BSV za pomocą karty kredytowej.

RockWallet (wersja na Androida)

RockWallet umożliwia zakup BSV za pomocą karty kredytowej, co czyni tę opcję wygodną. Oferuje również funkcję „zamiatania”, umożliwiającą przeniesienie całego salda Twojego adresu Bitcoin (chłodnia/portfel papierowy) na adres Bitcoin RockWallet przy użyciu klucza prywatnego Twojego portfela chłodniczego. Stamtąd możesz łatwo wysyłać, wydawać lub przenosić swoje Bitcoiny.

RockWallet wykorzystuje słowa początkowe do generowania różnych adresów Bitcoin (par kluczy publicznych i prywatnych) dla transakcji, zwiększając bezpieczeństwo i prywatność. Godną uwagi cechą jest możliwość eksportowania historii transakcji do plików CSV, które obejmują istotne szczegóły, takie jak źródłowy i docelowy adres Bitcoin, kwoty wysłane lub odebrane, daty transakcji i identyfikatory transakcji, które można przeszukiwać za pomocą Eksploratora Bitcoin. Wyświetla również obowiązujący kurs wymiany podczas każdej transakcji, przeliczając kwoty na wartości w walucie fiducjarnej. Ta funkcjonalność jest kluczowa dla firm, ponieważ mogą one eksportować historie transakcji do plików CSV i importować je do arkuszy kalkulacyjnych, takich jak Excel lub Arkusze Google, do celów księgowych lub księgowych.

Podczas gdy RockWallet jest doskonały do użytku osobistego i biznesowego, odkryjmy także HandCash, kolejną fantastyczną opcję portfela.

HandCash (wersja na Androida)

HandCash to imponujący portfel, który bezproblemowo integruje się z różnymi aplikacjami i stronami internetowymi BSV, zapewniając użytkownikom wygodną i wszechstronną platformę do zarządzania, wydawania i zarabiania Bitcoinów podczas korzystania z tych aplikacji i stron internetowych. Na przykład możesz zarabiać, sprzedając swoją muzykę lub podcasty za każdym razem, gdy ktoś słucha twoich utworów (korzystając z aplikacji takich jak Rare Generation, StreamableFM i Real World Podcasts).

Możesz zarabiać, promując strony internetowe (za pomocą TonicPow). Jest też lista gier, w które możesz grać. Wszystkie są zintegrowane z Twoim portfelem HandCash, dzięki czemu możesz płacić lub zarabiać automatycznie podczas gry. HandCash oraz różne aplikacje i strony internetowe, które wykorzystują jego moc, pokazują, co jest możliwe dzięki BSV.

Ponadto HandCash zapewnia interfejsy API i zestawy SDK, dzięki którym programiści i programiści mogą łatwo integrować i zarabiać na swoich aplikacjach, witrynach internetowych i oprogramowaniu za pomocą Bitcoin. Więc jeśli potrafisz kodować, rozważ skorzystanie z HandCash, aby podłączyć się do mocy BSV.

Powinienem wspomnieć, że na podstawie moich testów z 26 lutego nie mogłem kupić BSV za pomocą HandCash kartą kredytową z powodu tymczasowego problemu z partnerem karty kredytowej. Jestem przekonany i mam nadzieję, że wkrótce to rozwiążą. W międzyczasie możesz łatwo przenosić BSV do swojego portfela HandCash z dowolnego portfela, w tym RockWallet i Electrum SV.

Nie musisz wybierać — korzystaj z wielu portfeli

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie musisz wybierać tylko jednego portfela spośród Electrum SV, RockWallet i HandCash. Znajomość ich możliwości, ograniczeń i funkcji pozwala wybrać odpowiedni portfel dla każdej transakcji i sytuacji. Możesz swobodnie korzystać z dowolnego lub wszystkich tych portfeli, ponieważ przesyłanie środków między nimi jest dziecinnie proste i można to zrobić szybko.

Podsumowując, świat portfeli BSV oferuje różne opcje, aby zaspokoić Twoje unikalne potrzeby osobiste lub biznesowe. Electrum SV, RockWallet i HandCash oferują mocne strony i funkcje, dzięki czemu masz odpowiednie narzędzia do każdej transakcji.

Nie musisz ograniczać się do jednego portfela; eksploruj i wykorzystuj je wszystkie w oparciu o swoje wymagania. Wykorzystaj moc i wygodę tych cyfrowych portfeli, aby poprawić swoje wrażenia z korzystania z Bitcoin. Daj im szansę i odblokuj prawdziwy potencjał BSV, aby zarabiać na swoich pasjach i ulepszać swój biznes i codzienne życie.

O autorze

Marquez Comelab, założyciel BSVSearch.com, głęboko wierzy w potencjał BSV w oferowaniu profesjonalistom, twórcom i małym firmom prostego i opłacalnego sposobu zarabiania na swoich produktach i usługach. Kierując się swoją pasją do dzielenia się wiedzą, Marquez chce umożliwić innym wykorzystanie tej najnowocześniejszej technologii. Aby uzupełnić ten artykuł, stworzył wideo demonstracyjne pokazujące użycie Electrum SV, RockWallet i HandCash: https://youtu.be/Vlyux5zbEpk.

Uwagi:
[1] Należy pamiętać, że kiedy mówimy Bitcoin, mamy na myśli Bitcoin SV z symbolem giełdowym BSV. Nie należy go mylić z BTC, implementacją, która porzuciła podstawowe zasady opisane przez jej wynalazcę (Satoshi Nakamoto) w dokumencie Bitcoin Whitepaper.
[2] „Top Hot and Warm Wallets for BSV – Electrum SV, RockWallet and HandCash” autorstwa Marquez Comelab, BSVSearch.com, YouTube: https://youtu.be/Vlyux5zbEpk

Obejrzyj: Obiad i nauka Bitcoin 101

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Mastering Bitcoin wallets: Combining Electrum SV, RockWallet and HandCash for optimal use – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO