Dlaczego każdy powinien przeczytać „Listy Bitcoina” Bryana Daugherty’ego

Zamiast kłócić się w mediach społecznościowych, powinniśmy poświęcić więcej czasu na edukowanie ludzi na temat korzyści finansowych, wydajności i potencjału rozwoju gospodarczego BSV. Słyszymy to wołanie często, ale ile osób faktycznie pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby to zrobić? Jedną z osób, która to robi, jest Bryan Daugherty, współzałożyciel i prezes Smartledger.

W tym, co nazywa „przejrzystą próbą lobbowania”, Daugherty opublikował „The Bitcoin Letters”. Wyjaśnia szczegółowo, dlaczego skalowalny Bitcoin jest najlepszym sposobem przetwarzania i zabezpieczania informacji na świecie, ponieważ nasze życie i źródła utrzymania są coraz bardziej przekształcane przez dane – i wszystkie konsekwencje, jakie to niesie.

Daugherty załączył także trzy listy, które nadają książce tytuł: listy otwarte do Elona Muska, gubernatora Nowego Jorku Kathy Hochul i przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera. Listy nie tylko przedstawiają sprawę BSV, ale także mają na celu wyjaśnienie zamieszania związanego z różnymi sieciami blockchain, które twierdzą, że mają tytuł „Bitcoin” i różnymi błędnymi przekonaniami na temat technologii w ogóle.

W ramach swoich działań informacyjnych Daugherty pisał również i organizował osobiste spotkania z wybranymi urzędnikami i decydentami, organami regulacyjnymi i biznesmenami. Wielu będzie ciekawi, jaka była reakcja. Czy istnieją powody do optymizmu, że edukacja wciąż może pokonać kampanie dezinformacyjne? Czy wiedza i zrozumienie blockchaina wzrosły od czasu pojawienia się Bitcoina w 2008 roku i jak ostatnie okoliczności zmieniły sposób, w jaki jest postrzegany?

Daugherty rozmawiał z CoinGeek w poniższym wywiadzie, rzucając wiele użytecznego światła na to, czego inni zwolennicy BSV powinni spodziewać się poza pierścieniem mediów społecznościowych i w prawdziwym świecie – miejscu, w którym podejmowane są prawdziwe decyzje i wydawane są prawdziwe pieniądze.

Poświęciwszy znaczną ilość czasu, pieniędzy i wysiłku na rozpowszechnianie informacji, Daugherty chce, aby inni wiedzieli, jakie dyskusje toczą się za kulisami. Większość z nich pozostaje nieznana i nie zawsze jest to, czego można się spodziewać.

„The Bitcoin Letters” jest dostępny w miękkiej oprawie i Kindle od Amazon oraz w formie ebooka od ImmutableBooks (który sprzeda ci go za BSV). Wkrótce wersja audiobooka.

Przeczytaj poniższy wywiad, aby dowiedzieć się wszystkiego, co, dlaczego i jak lobbuje Bitcoin (i sam BSV) — a także lepiej zrozumieć, jak osoby spoza branży faktycznie postrzegają BSV.

Wywiad z Bryanem Daugherty, autorem „The Bitcoin Letters”

Co sprawiło, że zdecydowałeś się napisać książkę?

Moim zamiarem podczas pisania „The Bitcoin Letters” było zmierzenie się z nieporozumieniami i błędnymi informacjami dotyczącymi Bitcoina i kryptowaluty. Chciałem zapewnić przejrzystość i wgląd w prawdziwą naturę Bitcoina i technologii blockchain, co obejmuje zrozumienie różnych konkurencyjnych wersji protokołu, takich jak BTC, BCH i BSV.

W tej książce starałem się przedstawić nowe perspektywy, które mogą pomóc decydentom, organom regulacyjnym i innowatorom technologicznym lepiej zrozumieć prawdziwy cel i potencjał tej przełomowej technologii.

Jak i gdzie będzie dostępny?

Listy Bitcoin są dostępne zarówno w wersji drukowanej, jak i cyfrowej na Amazon, a także za pośrednictwem Immutable Books. Immutable Books oferuje SmartLedger Proof-of-Concept, który umożliwia czytelnikom płacenie za książkę za stronę, rozdział lub całość za pomocą mikrotransakcji. Ten innowacyjny model dystrybucji pokazuje potencjał technologii blockchain w zakresie poprawy istniejących modeli płatności za zużycie, takich jak Amazon. Wykorzystując wydajność i bezpieczeństwo łańcucha bloków, ten nowy model może poprawić wrażenia z czytania dla klientów, przynosząc jednocześnie korzyści autorom i wydawcom.

Byłeś dość zajęty spotkaniami z wybranymi urzędnikami, organami regulacyjnymi i liderami biznesowymi, aby porozmawiać o korzyściach płynących z wydajnej, skalowalnej sieci blockchain. Mówiąc ogólnie, z jakim przyjęciem się spotkaliście?

Podczas moich spotkań z wybranymi urzędnikami, organami regulacyjnymi i liderami biznesowymi z przyjemnością spotkałem się z niezwykle pozytywnym przyjęciem. Uważam, że dzieje się tak częściowo dlatego, że wiele moich poglądów na tematy związane z blockchainem nie jest powszechnie słyszanych. Duży nacisk położono na „kasyno kryptograficzne”, a znaczne kwoty wydano na lobbing kryptograficzny, co miało wpływ na postrzeganie niektórych osób.

Jako dowód na to ostatnie raporty wskazują na gwałtowny wzrost wydatków na lobbing kryptograficzny w ciągu ostatnich sześciu lat. Na przykład w 2022 r. Coinbase (NASDAQ: COIN) wydał 3,30 mln USD na lobbing, co czyni go najbardziej wydającym w kategorii wydatków na lobbing kryptograficzny. Następnie Blockchain Association z 1,9 mln USD i Robinhood z 1,84 mln USD. Wydatki samego Coinbase wzrosły o 4137% w ciągu ostatnich sześciu lat, z 80 000 USD w 2017 r. do 3,39 mln USD w 2022 r. Ponadto blisko połowa całkowitych wydatków na lobbing firm kryptograficznych pochodziła z samego 2022 r., co stanowiło 25,57 mln USD z z ostatnich sześciu lat łącznie 50,75 miliona dolarów.

Pomimo silnego lobbingu kryptograficznego, pozostaję optymistą co do pozytywnego odbioru, jaki otrzymałem na moich spotkaniach. Moim celem jest dalsze szerzenie świadomości na temat korzyści płynących z wydajnej, skalowalnej sieci blockchain oraz dostarczanie spostrzeżeń, które mogą pomóc ludziom lepiej zrozumieć prawdziwy potencjał technologii blockchain.

Jaki jest ich poziom zrozumienia?

Z mojego doświadczenia wynika, że decydenci wciąż są w trakcie zdobywania wiedzy i zasobów w dziedzinie technologii rozproszonych rejestrów. Większość z nich ma jednowymiarową wiedzę na temat Bitcoina i innych cyfrowych aktywów walutowych, a ja spędzam dużo czasu na wyjaśnianiu różnicy między technologią blockchain a kryptowalutami. Jest to szczególnie ważne, ponieważ decydenci zaczynają szukać opinii ekspertów i żądać zeznań komisji. Pomagając oddzielić połączenie technologii blockchain i kryptowalut, mam na celu zapewnienie decydentom bardziej szczegółowego zrozumienia tej powstającej technologii i jej potencjalnych implikacji.

Niezbędne jest zapewnienie decydentom bardziej szczegółowego zrozumienia tej powstającej technologii, zwłaszcza w odniesieniu do krajowego bezpieczeństwa informacyjnego, krajowego bezpieczeństwa gospodarczego, krajowego bezpieczeństwa energetycznego oraz uzyskiwania przewagi konkurencyjnej poprzez innowacje. Podkreślając te krytyczne aspekty, chcę pomóc decydentom w rozpoznaniu potencjalnych implikacji technologii blockchain i jej wpływu na różne branże. Dzięki większej świadomości i zrozumieniu decydenci mogą podejmować świadome decyzje i wprowadzać polityki promujące odpowiedzialne przyjęcie i integrację technologii blockchain w społeczeństwie.

Czy któryś z nich był zaskoczony tym, co masz do powiedzenia i czy zmieniłeś zdanie?

Uważam, że podczas moich spotkań z decydentami, ekspertami ds. blockchain i DLT oraz liderami branży wszystkie strony były zaskoczone niektórymi spostrzeżeniami, którymi się podzieliłem. Sam byłem zaskoczony niektórymi reakcjami, które otrzymałem, ponieważ wielu urzędników było otwartych na wysłuchanie nowych perspektyw i głębsze zrozumienie użyteczności technologii blockchain.

Otrzymałem również informacje zwrotne od osób, które przeczytały fragmenty mojej książki i zainteresowały się moimi pomysłami. Niektórzy z nich podzielili się tym, że moje perspektywy zmieniły ich rozumienie Bitcoina i jego potencjalnych implikacji.

Chociaż trudno jest określić, czy całkowicie zmieniłem czyjeś zdanie, wierzę, że moje wysiłki mające na celu zapewnienie bardziej szczegółowego zrozumienia technologii blockchain zostały dobrze przyjęte. Ponieważ decydenci i liderzy branży wciąż dowiadują się więcej o tej powstającej technologii, mam nadzieję, że uda nam się wspólnie zbudować bardziej wydajną i zrównoważoną sieć blockchain, która przyniesie korzyści całemu społeczeństwu.

Czy czujesz, że naprawdę rozumieją, do czego służy blockchain, lub są zainteresowani nauką?

Na podstawie moich interakcji z decydentami uważam, że dostrzegają oni potencjał technologii blockchain i jej potencjalny wpływ na różne branże. Chociaż niektórzy mogą mieć ograniczone zrozumienie technicznych aspektów łańcucha bloków, są szczerze zainteresowani poznaniem jego potencjalnych zastosowań i implikacji.

Z mojego doświadczenia wynika, że decydenci są otwarci na nowe perspektywy i są otwarci na wysłuchanie ekspertów w tej dziedzinie. Szukają sposobów wykorzystania jego potencjału do napędzania innowacji i poprawy wydajności.

Należy zauważyć, że media odgrywają również znaczący wpływ w dyskusji wokół technologii blockchain. Decydenci często czerpią wskazówki z doniesień medialnych, aby kształtować swoje rozumienie technologii.

Od czasu upadku FTX zauważyłem zmianę w podejściu mediów do relacjonowania technologii blockchain. W moich rozmowach z reporterami zaobserwowałem większą chęć zrozumienia technologii i przekazywania dokładniejszych i wnikliwszych informacji na jej temat. Jest to pozytywna zmiana, ponieważ dokładna sprawozdawczość ma kluczowe znaczenie dla pomocy decydentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących potencjalnych zastosowań i implikacji technologii blockchain.

Ogólnie rzecz biorąc, jestem optymistą co do poziomu zainteresowania i chęci poznania prawdziwej technologii blockchain wśród decydentów i wierzę, że dobrze wróży to przyszłości technologii.

Jakie kwestie wydają się najbardziej dotyczyć wybranych przedstawicieli i organów regulacyjnych?

Wybrani przedstawiciele i ich pracownicy mogą mieć różne stopnie narażenia i doświadczenia w zależności od ich przynależności i przekonań. Na przykład w Stanach Zjednoczonych DNC ma tendencję do priorytetowego traktowania ochrony konsumentów i regulacji rynków finansowych. W związku z tym mają większe obawy dotyczące potencjalnych oszustw, prania pieniędzy i innych nielegalnych działań w przestrzeni kryptowalut. Ponadto DNC wykazało troskę o wpływ walut cyfrowych i technologii blockchain na środowisko.

Z kolei Partia Republikańska jest bardziej przychylna wolnemu rynkowi i innowacjom. W rezultacie częściej wspierają kryptowaluty i technologię blockchain. Jednak GOP wykazuje również troskę o bezpieczeństwo narodowe, w szczególności ryzyko cyberataków i finansowania terroryzmu, co doprowadziło do większej kontroli i regulacji zasobów cyfrowych.

Należy zauważyć, że te różnice między partiami nie są absolutne i nadal istnieje wiele niuansów i złożoności w ich stanowiskach. Ostatecznie zrozumienie tych różnic może zapewnić wgląd w to, w jaki sposób decydenci mogą podchodzić do kwestii związanych z technologią blockchain i zasobami cyfrowymi.

Czy napotkałeś jakiś opór?

Jestem bardzo wdzięczny, że prawie wszyscy przedstawiciele i agencje, z którymi się do tej pory spotkałem (ponad 70), byli niezwykle otwarci na moją perspektywę. Przypominam sobie tylko jeden przypadek, w którym pracownik nie był otwarty i nie przyjmował nowych perspektyw. Mimo to nadal prowadziliśmy bardzo produktywną rozmowę na temat historycznych wydarzeń związanych z rozwojem Bitcoina, w tym tożsamości jego twórcy, Satoshi Nakamoto.

Czy była jakaś odpowiedź od osób, do których je skierowałeś?

Otrzymaliśmy odpowiedzi od osób i agencji, z którymi się spotkaliśmy, i aktywnie współpracujemy z różnymi biurami Izby i Senatu, a także agencjami federalnymi i stanowymi. Naszym celem jest służenie jako cenny zasób i pokazanie, w jaki sposób można wykorzystać tę technologię z korzyścią nie tylko dla całego kraju, ale także dla reprezentatywnych stanów i miast tych urzędów. Dzięki tej współpracy dążymy do budowania konstruktywnych relacji i ułatwiania odpowiedzialnego i skutecznego wdrażania technologii blockchain.

Twoim zdaniem, czy jakieś okoliczności biznesowe/polityczne muszą się zmienić, aby BSV stało się szerzej akceptowane jako „uniwersalna księga prawdy”?

Moim zdaniem czynniki wpływające na przyjęcie BSV jako uniwersalnej księgi prawdy stale ewoluują i konieczne jest zachowanie elastyczności w miarę rozwoju wydarzeń. Harmonogram wydarzeń po FTX doprowadził do wzrostu świadomości decydentów, organów regulacyjnych i konsumentów na temat prawdziwych motywacji stojących za „kryptokasynem”.

Istnieje wielu programistów i przedsiębiorców, którzy zajmują się tworzeniem innowacyjnych aplikacji i usług. Ich wysiłki w połączeniu z ciągłą edukacją, współpracą i innowacjami dają mi pewność, że BSV ostatecznie zyska powszechną akceptację i przyjęcie jako technologia transformacyjna. Jest to cel, któremu poświęcam się każdego dnia.

Czy niedawna sytuacja z licznymi upadłościami banków/ratunkami zwiększyła pilną potrzebę bardziej przejrzystego, odpowiedzialnego systemu?

Myślę, że niedawny upadek Silicon Valley Bank wywołał poważne obawy, nie tylko dla walut cyfrowych, ale dla całej branży finansowej. Uwydatniła potrzebę stworzenia bardziej przejrzystego i odpowiedzialnego systemu. BSV ma potencjał, aby zapewnić infrastrukturę zapewniającą lepsze bezpieczeństwo, przejrzystość i odpowiedzialność. Chociaż nie prowadziłem żadnych bezpośrednich rozmów na temat tego konkretnego przypadku użycia, przewiduję, że stanie się to tematem dyskusji w przyszłości.

Obejrzyj: zespół SmartLedger w cotygodniowej transmisji na żywo CoinGeek z Kurtem Wuckertem Jr.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Why everyone should read ‘The Bitcoin Letters’ by Bryan Daugherty – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO