Założyciel Rekord, James Marchant, ujawnia, dlaczego gwiazdy są ułożone w swoim nowym projekcie BSV

Gdy zbliżamy się do London Blockchain Conference (LBC), wydaje się, że w ekosystemie blockchain BSV naprawdę się nagrzewa. Wszystko, od nowych partnerstw, po przejęcia i pojawiające się innowacyjne firmy, takie jak Rekord, maszyna do generowania transakcji BSV, która sprawiła, że wielu z nas zastanawiało się, czym dokładnie zajmuje się ta firma?

Aby udzielić Ci wszystkich odpowiedzi i przedstawić genialny umysł, który stoi za Rekordem, CoinGeek rozmawiał z Jamesem Marchantem, założycielem i dyrektorem generalnym, a także prezesem Block Dojo.

James, bardzo dziękuję, że byłeś dzisiaj ze mną. Na początek, czy możesz krótko opisać swoje doświadczenie zawodowe, zwłaszcza jako przedsiębiorca?

James Marchant: Jasne, moim pierwszym „prawdziwym” biznesem był import komponentów używanych w przemyśle wytwórczym i robotycznym. Zaczęło się dość niefortunnie, a eBay, który był wówczas wschodzącą gwiazdą handlu elektronicznego, był głównym kanałem sprzedaży. Wraz z rozwojem sklepów internetowych staliśmy się bardziej profesjonalni i zawarliśmy ważne umowy dystrybucyjne z wieloma największymi markami w branży robotyki. Jako dostawcy komponentów często zwracano się do nas o pomoc w projektowaniu systemów produkcyjnych na zamówienie iz biegiem czasu przekształciliśmy firmę ze sprzedawcy komponentów w firmę konsultingową w zakresie rozwiązań produkcyjnych na zamówienie, która została później przejęta.

W 2013 roku założyłem firmę, która szybko się rozwijała jako jeden z największych producentów drukarek 3D w Europie, zanim opuściłem ją w 2016 roku. Stamtąd przeszedłem do przełomu w branży CNC, wprowadzając kilka nowych produktów, które łączyły w sobie szereg procesów produkcyjnych. Kierowałem międzynarodowym projektem badawczo-rozwojowym między Wielką Brytanią, Rosją i Chinami w celu stworzenia nowych technologii produkcyjnych, które pozwoliły na zmniejszenie ilości odpadów produkcyjnych o około 30%. Następnie opuściłem ten biznes i potrzebowałem trochę czasu, aby zrobić sobie przerwę i cieszyć się moją farmą w Devon w Wielkiej Brytanii.

Co za imponujące tło, James i ja uwielbiamy to, że masz farmę! Więc po raz pierwszy spotkaliśmy się przez Block Dojo. Dlaczego zdecydowałeś się zaangażować w Dojo i zbudować własny biznes z wykorzystaniem technologii BSV?

JM: Kilka miesięcy po mojej „wcześniejszej emeryturze” dowiedziałem się, że marzenie o ciężkiej pracy na „emeryturę” i „nic nie robienie” było totalnym błędem i zupełnie mi nie pasowało. Śledziłem „krypto” od jakiegoś czasu i obserwując wzrosty i spadki cen aktywów, bardziej pociągały mnie technologiczne zalety, jakie może przynieść blockchain.

Byłem mentorem kilku start-upów z różnych sektorów i chciałem robić więcej w tym kierunku i ostatecznie zostałem częścią zespołu założycielskiego, który wymyślił to, co teraz nazywa się Block Dojo. Początkowo moja rola polegała na tym, że byłem dyrektorem ds. inwestycji, pomagałem Dojo i jego startupom w pozyskiwaniu funduszy, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy poruszałem się po firmie, a teraz jestem przewodniczącym Dojo.

Na początek Dojo niekoniecznie miało być specyficzne dla BSV i przyjrzeliśmy się wielu innym sieciom wraz z ideą bycia agnostykiem blockchain, jednak wynik naszych badań był taki, że pomimo być może „więcej pieniędzy” w innych sieciach krótkoterminowych, BSV była jedyną długoterminową opcją przy budowaniu przyszłościowych i skalowalnych biznesów.

Absolutnie uwielbiam prowadzić Dojo, a teraz pod nChain i blisko współpracując z Christen Ager-Hanssen jestem bardzo podekscytowany dalszym rozwojem we wszystkich kierunkach. To bardzo ekscytujący czas!

Bardzo ekscytujące! Teraz, kiedy jesteś częścią rodziny nChain, jak zmieniło to życie w Block Dojo?

JM: Jak zawsze w przypadku każdej znaczącej inwestycji dowolnego podmiotu, szczególnie przy przejęciu pakietu kontrolnego, może to być trochę niepokojące, jak to działa operacyjnie i „w prawdziwym życiu”, jednak fuzja nChain była prawdziwym marzeniem. Zaoferowali wsparcie tam, gdzie tego chcieliśmy i pozwolili nam kontynuować „robienie swoich rzeczy” gdzie indziej, a także odkrywać nowe możliwości, które po prostu nie były możliwe jako mały start-up.

Zawsze postrzegałem nChain jako absolutnego potwora potencjalnej energii komercyjnej, głównie dzięki ogromnej bazie danych patentów, którą rozwijał przez wiele lat. Jestem bardzo podekscytowany, że dzięki temu, że Dojo jest częścią grupy nChain, mamy dostęp do wykorzystania tej własności intelektualnej i rozpoczęcia na jej podstawie generowania opłacalnych biznesów i produktów, a także uzyskania dostępu do patentów dla naszych startupów przechodzących przez Dojo, które jest oczywiście dużą wartość dodaną do nich.

Myślę, że być może będziemy musieli napisać osobny artykuł na temat fuzji nChain i dalszych planów, ponieważ przeplata się to również z innymi planami Christena – ale to wszystko jest niesamowicie ekscytujące i po raz pierwszy widzę naprawdę znaczące transakcje zawierane między Podmioty BSV i na zewnątrz.

To samo tutaj i na pewno zrobimy osobny artykuł o fuzji, bardzo bym tego chciał. Mówiąc o Christen, jego tweet o Rekordzie zwrócił sporo uwagi na twój nowy projekt! Możesz przybliżyć nam historię? Jaki dokładnie jest twój cel z Rekordem? Jakie problemy rozwiązuje?

JM: Rekord to firma, która buduje mosty między urządzeniami, maszynami i właściwie wszystkim, co ma łączność IoT i blockchain BSV. Mosty, które budujemy, obejmują naszą bramę VortexSV IoT, która została opracowana wraz z dobrze znaną marką IoT, nasz protokół RIOT i portfel multi-sig RIOT, a także naszą platformę zarządzania i raportowania skierowaną do klienta, Rekord IQ.

Klienci końcowi, którzy nie mają łączności IoT, mogą korzystać z pełnego zestawu produktów sprzętowych i programowych, a ci, którzy być może mają już sprzęt zgodny ze standardami IoT ISO, mogą podłączyć się bezpośrednio do naszej platformy, aby rozpocząć rejestrowanie danych w łańcuchu. Rekord IQ pomaga im wybrać, jakie dane chcą rejestrować, niezależnie od tego, czy są to transakcje „na żywo”, transakcje wsadowe, czy po prostu hasz danych przechowywanych poza łańcuchem, a także wyświetlanie raportów i wskaźników pobranych z samych danych.

W dłuższej perspektywie chcemy otworzyć infrastrukturę Rekord dla innych budowniczych i programistów, którzy mają przypadek użycia IoT i już rozmawiamy z zasiedziałymi firmami IoT, aby świadczyć usługę Blockchain Rekord jako śrubę napędową dla ich platform i klientów końcowych.

Dla mnie osobiście Rekord jest zwieńczeniem całego mojego doświadczenia zawodowego, biznesowego i branżowego i wydaje mi się, że jest to jedna z tych rzadkich sytuacji typu „gwiazdy są wyrównane”, które zdarzają się tak mocno, może tylko kilka razy w życiu.

Pomysł na Rekord pojawił się mniej więcej w tym samym czasie, kiedy utworzyliśmy Block Dojo i nie chodzi o to, że powoli pracuję nad tym, dlaczego teraz zaczynamy nabierać rozpędu, ale zamiast tego spędziłem ostatnie dwa lata spokojnie rozmawiając z klientami i naprawdę upewniając się, że istnieje zainteresowanie i popyt, co ostatecznie prowadzi do rentowności komercyjnej, zanim posuniemy się dalej. Następnie spędziliśmy ostatnie 12 miesięcy pracując nad technologią IoT, a teraz zaczęliśmy budować i wdrażać element blockchain, stąd niedawny wzrost liczby transakcji.

Ach, tak, Rekord zyskał ostatnio wiele uwagi ze względu na ogromną liczbę generowanych przez niego transakcji, dziękuję za wyjaśnienie, skąd one pochodzą. Gdzie wielkość transakcji pasuje do Twojej wizji Rekord?

JM: Zainteresowanie ekosystemem BSV jest zawsze, gdy firma zaczyna generować znaczną liczbę transakcji, jednak jesteśmy wystarczająco doświadczeni, aby wiedzieć, że jest to krótkoterminowe, a dłuższy termin sam w sobie nie znaczy zbyt wiele. Liczy się dla mnie tylko budowanie jak najlepszego biznesu. Tylko dzięki rozszerzeniu modelu biznesowego Rekord i sposobu, w jaki wdrażamy rozwiązania dla klientów, obserwujemy wzrost wolumenu transakcji – aw ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie on rósł bardzo znacząco. Innymi słowy, koncentrujemy się wyłącznie na dostarczaniu wartości klientowi końcowemu wraz ze wzrostem i generowaniem zysków jako firma.

To powiedziawszy, naprawdę interesujące jest zastanowienie się, w jaki sposób Rekord pasuje również do ekosystemu BSV. Kilka dni temu napisałem na Twitterze o odkryciu, które miałem, że patrząc na przyszłe operacje i finanse firmy, zdumiewające jest myślenie, że sami moglibyśmy znacząco zrekompensować wpływ kolejnego zmniejszenia o połowę pod względem całkowitych opłat płaconych górnikom, czyli wzrost opłat transakcyjnych generowanych przez Rekord średnio na blok będzie wyższy niż utrata 50% dotacji blokowej. Podczas gdy większość celów Rekord jest całkowicie skoncentrowana na biznesie, stało się to jednym z celów skoncentrowanych na łańcuchu bloków — wsparcie górników, którzy ostatecznie zapewniają bezpieczeństwo sieci, które przynosi korzyści wszystkim klientom Rekord, niezależnie od tego, ile transakcji wykonują indywidualnie.

Niesamowity. Muszę powiedzieć, że naprawdę czuję, że gwiazdy są zgodne z tym projektem, dla ciebie i ogólnie dla ekosystemu BSV. Czy możesz podać kilka przykładów firm, które skorzystają z usług Rekord iw jaki sposób?

JM: Nie chcę, aby Rekord stał się firmą „wkrótce”, więc krótko wspomnę o jednym prawdziwym kliencie, z którym pracujemy (chociaż na razie zachowam nazwę dla siebie). Wewnętrznie nazywamy ten projekt „Projekt M”, gdzie „M” oznacza po prostu „medyczny”, jesteśmy dość wyrafinowani!

Klientem końcowym jest producent elementów z tworzyw sztucznych, które są wykorzystywane jako część wyrobu medycznego, który sam jest wykorzystywany przez chirurgów podczas wykonywania operacji na ludziach. Proces produkcyjny to w 97% formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych, które odbywa się w brytyjskiej fabryce pełnej maszyn do formowania wtryskowego tworzyw sztucznych.

Rozwiązanie, nad którym pracujemy, rejestruje wszystkie dane produkcyjne w łańcuchu — obejmuje to kod, który jest wprowadzany do ich maszyn, a także dane gromadzone podczas samego procesu produkcyjnego. Zapewnia to nie tylko ścieżkę audytu dotyczącą powodzenia procesu produkcyjnego, ale także możliwość odtworzenia tej dokładnej części poprzez wycofanie danych z łańcucha bloków.

Istnieje kilka możliwości, w których w ten sposób dodajemy wartość. Wiodącym motorem projektu była interakcja z firmą ubezpieczeniową tego konkretnego producenta. Po wyjaśnieniu podstaw łańcucha bloków i zademonstrowaniu wielu unikalnych możliwości łańcucha bloków BSV, w szczególności, zgodzili się obniżyć składkę ubezpieczeniową producentów o marżę, dzięki której ich inwestycja w produkty Rekord zwróciłaby się bardzo szybko, a zatem byłaby to ciągła oszczędzając posuwając się naprzód. Istnieją również dodatkowe korzyści dla producenta wynikające z korzystania z produktów Rekord, takie jak poprawa wydajności przydzielania zadań między maszynami, i prawdopodobnie rozszerzymy projekt o przechwytywanie danych specyficznych dla maszyny, aby pomóc w konserwacji i przewidywaniu awarii sprzętu.

Wszystko brzmi spektakularnie, James. Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli obserwować Twoje postępy. Czego jeszcze możemy się spodziewać po Rekordzie? Coś, czym możesz się droczyć?

JM: Mamy kilka bardzo fajnych projektów, o których od czasu do czasu wspominam na Twitterze. Niektóre z tych projektów mają świetny wpływ marketingowy zarówno dla Rekord, jak i ogólnie dla BSV. Na razie powiem tylko, że planujemy wkrótce wysyłać transakcje do sieci BSV z bardzo wysokich i bardzo niskich (i bardzo mokrych) transakcji.

Ha ha! Nie mogę się doczekać! Bardzo dziękuję za poświęcony nam dzisiaj czas, James. Kontynuuj niesamowitą pracę i nie mogę się doczekać spotkania z Tobą w Londynie na LBC.

Obejrzyj CoinGeek Originals — Jak zbudować biznes BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Rekord founder James Marchant reveals why the stars are aligned for his new BSV project – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO