Mt Gox przesuwa termin płatności do października 2023 r

Góra Gox ponownie przesunęła termin spłaty, tym razem na październik 2023 r. Powiernik nieistniejącej giełdy dał również wierzycielom jeszcze miesiąc na wybór preferowanej metody spłaty.

Wierzyciele z Mt.Gox mieli wcześniej do 10 marca wybrać preferowaną metodę spłaty — czy to gotówka, czy BTC i BCH (BSV nie jest dostępny jako opcja spłaty, a powiernik powiedział, że sprzeda wszystkie BSV za fiat). Termin marcowy sam w sobie był przedłużeniem pierwotnego terminu 10 stycznia 2023 r. Powiernik Nobuaki Kobayashi również wyznaczył termin spłaty na 30 września.

Jednak w ostatnim zawiadomieniu dla wierzycieli Kobayashi przesunął oba terminy o kolejny miesiąc.

„…po uzyskaniu zgody sądu Kurator ds. Rehabilitacji zmienił termin („Termin”) na 6 kwietnia 2023 r. (czasu japońskiego), biorąc pod uwagę różne okoliczności, takie jak postępy wierzycieli w zakresie procesu Selekcji i Rejestracji, – napisał w notatce do wierzycieli.

Powiedział, że ci, którzy nie wybiorą preferowanych metod spłaty, stracą możliwość wcześniejszej spłaty ryczałtowej.

Chociaż już dwukrotnie przedłużył termin, powiernik powiedział, że nie zamierza przedłużać terminu, „chyba że istnieją nieuniknione powody”.

Wierzyciele mogą wybrać jedną z kilku giełd, aby otrzymać zwrot pieniędzy, w tym Bitstamp z siedzibą w Luksemburgu. Jednak giełda aktywów cyfrowych ostrzegła potencjalnych wierzycieli Mt.Gox, że wypłata może potrwać do 90 dni.

Gdzie indziej największy wierzyciel z Mount Gox zamierza HODLować swoje BTC po spłacie. Powołując się na źródło w firmie, które prosiło o zachowanie anonimowości, media Bloomberg twierdzą, że fundusz inwestycyjny Mt.Gox nie zrzuci swoich zapasów BTC natychmiast po spłacie.

Fundusz, wraz z nieistniejącą giełdą Bitcoinica, był jednym z największych wierzycieli Mt.Gox. Obaj ogłosili kilka tygodni temu, że zdecydowali się na wcześniejszą wypłatę w BTC, łagodząc obawy, że powiernik Kobayashi zrzuci BTC warte miliardy dolarów, aby im spłacić.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Mt. Gox pushes payment deadline to October 2023 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO