Przychody Canaan w czwartym kwartale spadają o 80%, ponieważ spada popyt na kopaczy z nagrodami za bloki

Firma Canaan Inc. (NASDAQ: CAN), producent platform wydobywczych z nagrodami blokowymi, odnotowała 80% spadek przychodów rok do roku w czwartym kwartale ubiegłego roku, jak wynika z wyników finansowych firmy.

Wyniki z tego tygodnia ujawniły, że firma wygenerowała 56,8 miliona dolarów przychodów, co oznacza spadek o 82,1% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej i spadek o 60% w stosunku do trzeciego kwartału ubiegłego roku. Całkowita sprzedana moc obliczeniowa spadła o 75,8% do 1,9 miliona Thash/s rok do roku io 45,8% w stosunku do trzeciego kwartału.

Jasnym punktem były przychody z wydobycia, które osiągnęły 10,5 miliona dolarów, co oznacza wzrost o 368% w porównaniu z rokiem poprzednim i 16% w porównaniu z trzecim kwartałem. Dyrektor finansowy Canaan, James Jin Cheng, przypisał wzrost „poprawionym dostawom energii i lepszym operacjom wydobywczym”.

Nangeng Zhang, prezes i dyrektor generalny firmy, powiedział, że spadek był spowodowany spadkiem cen BTC, co w konsekwencji doprowadziło do spadku popytu na ASIC.

„Przeszliśmy przez trudny czwarty kwartał, ponieważ dalszy spadek ceny bitcoinów w ciągu kwartału doprowadził do słabego popytu rynkowego na maszyny górnicze, zgodnie z naszymi oczekiwaniami… Staramy się przetrwać obecny trudny okres, jednocześnie przygotowując się do odrodzenia rynku” – stwierdził.

Pomimo spadku przychodów Canaan rozszerzył swoją działalność za granicę w 2022 roku, otwierając nową siedzibę główną w Singapurze. Wprowadziła również nowe maszyny górnicze, powiedział prezes.

Canaan jest tylko jedną z kilku firm w sektorze wydobycia bloków, które miały najtrudniejszy jak dotąd rok 2022. Gdy BTC stracił ponad 75% swojej wartości, firmy te straciły swoje główne źródło przychodów. Zawiłości z niektórymi firmami, które upadły w zeszłym roku, były ostatnią kroplą.

Górnicy BTC, którzy zaciągnęli duże pożyczki, gdy czasy były różowe, stanęli przed najtrudniejszym testem. Wielu musiało zamknąć działalność i ogłosić bankructwo, w tym giganci tacy jak Compute North i Core Scientific. Ten ostatni został zniszczony przez powiązania z BlockFi i Celsius Network, dwoma cyfrowymi pożyczkodawcami aktywów, które zbankrutowały w zeszłym roku.

Obejrzyj: Wydobycie Blockchain i innowacje energetyczne

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Canaan Q4 revenue drops 80% as demand for block reward miners dips – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO