Korea Południowa rejestruje nielegalne transakcje walutowe o wartości 4,3 mld USD w 2022 r

Zgodnie z nowym raportem władz Korei Południowej w 2022 roku w jej granicach odbyły się transakcje w walutach cyfrowych o wartości ponad 4 miliardów dolarów bez uprzedniej zgody agencji regulacyjnych.

Nowe dane pochodzą z niedawnej publikacji Koreańskiej Służby Celnej, która wyszczególnia liczbę środków wykorzystanych do popełnienia przestępstw gospodarczych. Łączna kwota transakcji w zakresie przestępstw gospodarczych osiągnęła rekordowy poziom 6,2 mld USD, ponad dwukrotnie więcej niż w 2021 r., gdy wyniosła 2,5 mld USD.

Transakcje w walutach cyfrowych stanowiły 70% nowych danych, z czego 4,3 miliarda dolarów stanowiły nielegalne transakcje. Większość tych nielegalnych transakcji w walutach cyfrowych była napędzana potrzebą zakupu zagranicznych aktywów cyfrowych i sprzedaży ich na rynku południowokoreańskim.

Organy regulacyjne wprowadziły ogólny zakaz wymiany zagranicznych walut cyfrowych, chyba że uzyskają odpowiednie licencje od odpowiednich agencji, tworząc „czarny rynek” dla zagranicznych aktywów cyfrowych. Władze odnotowały 15 oddzielnych przypadków nielegalnych transakcji walutowych do celów spekulacji walutami cyfrowymi, z których jeden ukrywał je jako pieniądze importowane w celu ułatwienia zakupów.

W sierpniu 2022 r. władze Korei Południowej zatrzymały 16 osób w związku z ich udziałem w nielegalnym programie wymiany walut w celu zakupu walut cyfrowych o wartości 2 miliardów dolarów. W następstwie aresztowania krajowa jednostka analityki finansowej rozpoczęła rozprawę z kilkoma cyfrowymi giełdami walut działającymi w kraju bez odpowiedniego zezwolenia.

Władze twierdzą, że osoby niewypłacalne naruszyły ponad 10 przepisów, w tym ustawę o transakcjach walutowych, ustawę o handlu zagranicznym, ustawę o kontroli środków odurzających i ustawę o kontroli środków odurzających.

Inne przestępstwa gospodarcze zidentyfikowane przez Koreańską Służbę Celną to przemyt fałszywych luksusowych zegarków, chińskich tabletek poronnych i substancji psychotropowych o wartości 45 milionów dolarów.

Ściślejsze monitorowanie walut cyfrowych

Operatorzy w ekosystemie cyfrowej waluty Korei Południowej przygotowują się do jeszcze dokładniejszego monitorowania przez agencje bezpieczeństwa w następstwie katastrof branżowych, takich jak FTX i Terra. Od czasu implozji Terry, nagłe naloty organów ścigania na lokalne giełdy nasiliły się, aby zapobiec jakimkolwiek naruszeniom prawa Korei Południowej.

Ministerstwo Sprawiedliwości tego kraju zaproponowało „wirtualny system śledzenia walut”, aby wyposażyć organy regulacyjne w zaawansowane możliwości nadzorowania branży, co, jak twierdzi, pomoże w odzyskaniu zasobów cyfrowych utraconych przez oszustów.

„Przeprowadzimy remont kryminalistyki (infrastruktury) w odpowiedzi na modernizację przestępczości” – czytamy w komunikacie resortu. „Zbudujemy system sądownictwa karnego, który spełnia międzynarodowe standardy”.

Obejrzyj: Cyberbezpieczeństwo: Bezpieczniejszy świat dzięki Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea logs $4.3B worth of illegal digital currency transactions in 2022 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO