Dzięki Bazie wiedzy nChain stara się, aby rejestry patentowe były dostępne i łatwe w użyciu

Firma badawczo-rozwojowa Blockchain nChain chce, aby jej ogromna biblioteka własności intelektualnej była jak najbardziej dostępna. Niedawno uruchomiła bazę wiedzy nChain, internetowy zapis swojego portfolio patentów, który ma inspirować dużych i małych twórców aplikacji oraz innych badaczy blockchain.

Tym, co odróżnia Bazę wiedzy nChain od innych wyszukiwarek patentowych, jest wysiłek, jaki firma włożyła w przedstawienie informacji w użyteczny sposób. Jeden z najbardziej znanych domów badawczo-rozwojowych w przestrzeni blockchain, nChain od 2015 roku umieścił ponad 400 licencjonowanych wynalazków w domenie publicznej. W miarę pojawiania się nowych patentów będą one dodawane do Bazy Wiedzy. Kolekcja obejmuje patenty, które zostały przyznane w różnych jurysdykcjach, a także wnioski, które są nadal weryfikowane.

nChain wymyślił tę koncepcję ponad rok temu. Czternastu badaczy, w tym starszy badacz dr Michaella Pettit, spędziło trzy miesiące na kompilowaniu i wyjaśnianiu informacji zawartych w portfolio patentowym nChain, które następnie zostało przekazane zespołowi budującemu w Słowenii, aby stworzyć stronę internetową.

W rozmowie z CoinGeek, dyrektor naukowy ds. licencji nChain, Owen Vaughan, powiedział, że chce podkreślić, że taka baza danych nigdy wcześniej nie została stworzona i opublikowana online. Chociaż możliwe jest wyszukiwanie patentów za pomocą usług takich jak Patenty Google, informacje są przedstawiane w bardzo prosty i techniczny sposób, zwykle tylko sam patent. Baza wiedzy nChain ma podejście bardziej zorientowane na użytkownika, z czytelnymi dla człowieka opisami i podsumowaniami ich roszczeń, w tym możliwych przypadków użycia i słów kluczowych oraz grup „rodzin patentów”, które obejmują podobne tematy.

Baza wiedzy będzie „jednym z flagowych narzędzi nChain, z którego chcemy, aby wszyscy korzystali”, powiedział, dodając, że zaprasza wszystkich do zapoznania się z witryną i zasugerowania możliwych ulepszeń dla przyszłych wersji.

W świecie badawczo-rozwojowym zespoły w dużych podmiotach komercyjnych mają tendencję do ukrywania lub przynajmniej utrudniania zrozumienia informacji o portfelu patentowym. Niewiele znanych firm technologicznych stworzyło scentralizowane i zindeksowane repozytoria swojej własności intelektualnej. Może to być motywowane instytucjonalnym poczuciem ochrony, jako potencjalna amunicja w sporach prawnych lub kosztami zasobów związanych z prezentacją informacji w sposób przyjazny dla użytkownika. nChain preferuje inne podejście.

„To bardzo śmiałe, innowacyjne posunięcie ze strony nChain. W branży nie ma nic takiego” – powiedział Vaughan. „Każdy może to zrobić, ale ludzie tego nie robią. Robimy to z naprawdę pozytywnych powodów, a mianowicie chcemy, aby ludzie rozumieli, co robimy, udostępniali to, inspirowali się tym i tworzyli najlepsze produkty, ponieważ jesteśmy naprawdę dumni portfolio i uważamy, że jest w nim dużo wartości”.

Dla programistów, którzy chcą wykorzystać jeden z patentów nChain, strona oferuje szybki i łatwy sposób określenia poziomu licencji i ubiegania się o licencję. Dla programistów na poziomie hobbystów jest to często bezpłatne, a dla firm i innych organizacji dostępne są wielopoziomowe opcje w zależności od ich wielkości. Badacze mogą po prostu czytać i odwoływać się do dostępnych informacji za pomocą przejrzystych przewodników — dla naukowców, którzy wolą zrozumieć tematy i dowiedzieć się, nad czym pracuje firma, zamiast samodzielnie odkrywać to, czytając tomy tekstów patentowych.

Chociaż Baza Wiedzy jest pomyślana jako zasób publiczny, nawet pracownicy nChain uznali ją za przydatną. Vaughan powiedział, że osobiście przegląda go, aby odświeżyć swoje zrozumienie pewnych koncepcji i procesów, i uważa, że interesujące jest obserwowanie, jak przypadki użycia i interpretacje zmieniły się na przestrzeni lat. nChain może również w przyszłości dodawać informacje o innych urządzeniach peryferyjnych do Bazy wiedzy.

Obejrzyj: Blockchain dla integralności danych i zarządzania procesami biznesowymi

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : With Knowledge Base, nChain seeks to make patent records accessible and easy to use – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO