W jaki sposób rekordy faktur blockchain mintBlue mogą usprawnić działalność i ograniczyć oszustwa

Użytkownicy holenderskiego oprogramowania księgowego Visma | yuki może teraz przyspieszyć procesy fakturowania i płatności dzięki współpracy z firmą mintBlue zajmującą się blockchain-as-a-Service (BaaS). Porozumienie, które obejmuje współpracę i dostęp do bazy danych z Holenderską Izbą Handlową, ma również na celu zmniejszenie ilości pieniędzy utraconych w wyniku oszustw poprzez szybką weryfikację autentyczności faktur i ich nadawców.

Przejście na weryfikację opartą na blockchain mintBlue jest „bezproblemowe” i łatwe, powiedział dyrektor generalny Niels van den Bergh w wywiadzie dla CoinGeek poniżej. Nie ma wymogu znajomości kodowania ani znajomości łańcucha bloków i nie trzeba rozumieć, jak to działa. Visma | Użytkownicy yuki mogą po prostu przełączyć przełącznik w swoich Ustawieniach. Użytkownicy zachowują również pełną własność i kontrolę nad swoimi danymi. Informacje publikowane na publicznym blockchainie są zaszyfrowane i dostępne tylko za zgodą użytkowników.

CTO firmy Visma | Yuki, Jeroen van Haasteren, powiedział, że „niezmienne przechowywanie i automatyzacja zweryfikowanych faktur ma kluczowe znaczenie dla ograniczenia oszustw i przyszłości e-fakturowania”. Podmioty przetwarzające faktury będą mogły weryfikować, czy faktury są prawdziwe, publikować je w łańcuchu bloków BSV i wykorzystywać te zapisy do tworzenia dokumentacji papierowej w razie potrzeby.

Od 2019 r. rząd holenderski nakazał używanie uniwersalnego języka biznesowego (UBL) do fakturowania w celu automatyzacji procesów biznesowych, a nadchodzące zmiany regulacyjne będą tego wymagać. Przyjęcie było jednak powolne i około 80% faktur nadal jest wystawianych na papierze fizycznym lub w formacie PDF. mintBlue i Visma | yuki upewniło się, że ich rekordy blockchain są zgodne z formatowaniem UBL.

van den Bergh opisuje w tym pytaniu i odpowiedzi, w jaki sposób pakiet SDK mintBlue i jego integracja z Visma | yuki, w jaki sposób użytkownicy mogą go używać do automatyzacji uwierzytelniania tożsamości i faktur oraz w jaki sposób inne firmy mogą również wykorzystywać SDK do integracji usług mintBlue z własnymi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czy firmy dowolnej wielkości mogą korzystać ze zintegrowanej usługi mintBlue?

Z pewnością firmy każdej wielkości mogą odnieść korzyści ze zintegrowanej usługi mintBlue. Nasza technologia została zaprojektowana tak, aby oferować skalowalność, prywatność i zgodność, dzięki czemu jest idealna zarówno dla małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, aby zapewnić zaspokojenie ich specyficznych potrzeb i bezproblemową integrację naszych usług z ich istniejącymi systemami. Ponadto nasze nieizolacyjne podejście oznacza, że firmy zachowują pełną własność i kontrolę nad swoimi danymi, zapewniając spokój ducha i zwiększone bezpieczeństwo.

W przeciwieństwie do większości integratorów blockchain, nie jest wymagana żadna wysoka inwestycja kapitałowa z góry, ponieważ nie ma mandatu na uruchamianie drogich węzłów. Dzięki temu jest bardziej dostępny dla małych i średnich firm. Wdrożenie zajmuje kilka godzin, tak samo szybko jak w przypadku dowolnego interfejsu API, ale z wbudowaną absolutną kontrolą danych.

Czy jest dużo krzywej uczenia się przetwarzania fakturowania on-chain za pośrednictwem Visma | Yuki?

To tak proste, jak przełączenie przełącznika na znanej stronie ustawień. Tak więc nie ma znaczącej krzywej uczenia się dla użytkowników, aby przetwarzać faktury w łańcuchu, ponieważ jest to w pełni zintegrowane z platformą Yuki. Użytkownicy nie potrzebują żadnej wiedzy na temat technologii bazowej. Integracja rozwiązania mintBlue uprościła proces fakturowania, zapewniając większe bezpieczeństwo i identyfikowalność dokumentów finansowych. Ponadto klienci Yuki zachowują pełną własność i kontrolę nad swoimi danymi w łańcuchu, zapewniając całkowitą prywatność i zgodność z procesami fakturowania.

Jak zaprojektowałeś usługę, aby to zminimalizować?

Aby zminimalizować krzywą uczenia się i usprawnić proces integracji dla naszych klientów, opracowaliśmy w pełni wbudowany SDK, który obsługuje wszystkie funkcje kryptograficzne po stronie klienta. Ta nieizolacyjna konfiguracja gwarantuje, że nasi klienci zachowują pełną kontrolę nad swoimi danymi i aktywami.

Ponadto integracja naszego rozwiązania z istniejącymi systemami zajmuje zazwyczaj około dwóch godzin prac wdrożeniowych. Świadczy to o łatwości i wydajności naszego projektu, który stawia na pierwszym miejscu bezproblemową obsługę naszych klientów. Zapewniamy pełną dokumentację i wsparcie oparte na zgłoszeniach. Największy wpływ na krótką krzywą uczenia się ma to, że działa jak każdy inny pakiet SDK, używając preferowanego języka programowania.

Jak długo rozwijasz mintBlue/SDK?

Zespół jest zaangażowany w badania i rozwój Bitcoin od ponad dekady. Jednak w 2017 roku założyliśmy Ledgit, firmę konsultingową i deweloperską, która koncentruje się na niestandardowym rozwoju i doradztwie wokół sieci BCH, a później BSV. Ponieważ zauważyliśmy, że wiele prac wymaga podobnych funkcji i infrastruktury, stworzyliśmy tę infrastrukturę. Prototyp mintBlue zbudowaliśmy podczas hackathonu BSV 2020 i od tego czasu całkowicie przebudowaliśmy go pod kątem skalowalności, użyteczności i stabilności.

Od ponad roku działamy z naszymi klientami, realizując przypadki użycia na żywo.

Dlaczego wykorzystanie UBL w fakturowaniu było tak niskie, mimo że rząd holenderski nakazał to w 2019 roku?

Użytkownicy nie rozumieją, że zabawny dodatkowy plik .xml został nagle dodany do Twojego e-maila po włączeniu elektronicznego fakturowania. Więc usuwają go lub po prostu wysyłają plik PDF (który rozumieją). UBL to ustrukturyzowany format faktury, dzięki czemu inne organizacje mogą z łatwością go przetwarzać. Nasze rozwiązanie zasadniczo łączy dwa pliki, zapisując UBL w łańcuchu bloków i czyniąc plik PDF kluczem do odszyfrowania go z łańcucha bloków (za pomocą metadanych QR lub PDF).

Twoje ogłoszenie mówi, że paragony papierowe mogą być również łatwo przetwarzane w publicznym łańcuchu bloków, gdzie są automatycznie weryfikowane i przetwarzane. Które informacje w łańcuchu są publicznie dostępne, a które nie? (a jak odróżnić?)

Publiczny blockchain ujawnia tylko algorytm szyfrowania i skróty (podwójnie) zaszyfrowanych danych, podczas gdy wszystkie inne informacje wymagają tajnego dostępu. W przypadku wdrożenia Yuki na papierowej fakturze drukowany jest kod QR zawierający identyfikator transakcji i jej tajemnicę. Pozwala to odbiorcy na odszyfrowanie informacji niezbędnych do weryfikacji i przetwarzania, zapewniając bezpieczne, prywatne i niezawodne przetwarzanie paragonów papierowych w łańcuchu bloków.

W jaki sposób pozyskałeś Izbę Handlową i jak ich wsparcie pomoże promować UBL-on-chain wśród firm?

Izba Handlowa ma ramię ds. innowacji, które szuka nowych sposobów obsługi klientów przez organizację. Jest to organizacja półpubliczna, co oznacza, że jest wspierana przez rząd, ale ma mandat nastawiony na zysk. Liderzy projektu w dziale innowacji natychmiast zrozumieli, co zamierzamy zrobić, i mieli już zbudowaną większość infrastruktury do innego celu.

Ich obecna infrastruktura umożliwia zewnętrznym usługodawcom wykonanie połączenia z ich bazą danych i uzyskanie informacji o firmie podpisanych kluczem rządowym. Jest to w zasadzie certyfikat z danymi firmy. Pozwalamy użytkownikom dodawać klucz publiczny do rejestru ich firm (muszą przejść przez KYC). Po zakończeniu zwracamy się do Izby Handlowej o wydanie certyfikatu wraz z kluczem publicznym. Teraz możemy wyprowadzać ten klucz publiczny i publikować dane faktur w łańcuchu bloków, a odbiorcy faktur mogą wykonać sztuczkę kryptograficzną, aby zweryfikować, czy nadawca jest prawdziwy.

Czy tak samo było w przypadku zespołu Visma | Yuki?

Visma | yuki zawsze był na czele zrobotyzowanej księgowości i wykorzystywania wizji komputerowej do wydobywania informacji z faktur. Problem polega na tym, że dane zawsze giną podczas skanowania, a faktury-widma są trudne do wykrycia. WISMA | yuki postrzega to jako kolejny krok do zabezpieczenia przetwarzania faktur, mając zawsze dostęp do oryginalnych danych w łańcuchu i możliwość sprawdzania ważności przychodzących dokumentów.

Obejrzyj: mintBlue jest gotowy do dalszego uwolnienia potencjału blockchain BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How mintBlue’s blockchain invoice records can streamline business and reduce fraud – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO