Brytyjskie banki HSBC i Nationwide ograniczają zakupy walut cyfrowych za pomocą kart kredytowych

Instytucje finansowe w Wielkiej Brytanii dążą do ograniczenia możliwości zakupu walut cyfrowych przez klientów detalicznych za pomocą kart kredytowych.

Ostatnimi bankami, które dołączyły do ​​mody, są HSBC Holdings i Nationwide Building Society, ponieważ jako czynnik wpływający na ich decyzję podają duże załamania w sektorze walut cyfrowych. Raport Bloomberga ujawnił, że obie instytucje skupią się na ograniczaniu zakupów cyfrowych walut za pomocą kart kredytowych.

Raport ujawnił, że oba banki anulowały tę funkcjonalność dla swoich klientów, a Nationwide nałożyło dzienny limit w wysokości 5 965 USD na zakupy walut cyfrowych dokonane przy użyciu karty debetowej banku. Zakaz HSBC nastąpił w lutym, a bank stwierdził w e-mailu, że posunięcie to było „z powodu możliwego ryzyka dla klientów”.

„Istnieje pewne ryzyko związane z zakupem kryptowaluty, jak podkreślił Financial Conduct Authority (FCA). Wprowadziliśmy te ograniczenia, aby pomóc Ci chronić i starać się zapewnić bezpieczeństwo Twoim pieniądzom” – czytamy w oświadczeniu Nationwide skierowanym do klientów.

Upadki branży, takie jak Terra i FTX, zmusiły FCA do wydania serii mocno sformułowanych ostrzeżeń dla konsumentów przed inwestowaniem w cyfrowe waluty. W związku z implozjami FTX, które kosztowały ofiary straty przekraczające 5 miliardów dolarów i groźbą zarażenia się szerszym sektorem finansowym, brytyjski organ nadzoru finansowego przyjął ofensywne stanowisko wobec dostawców usług w zakresie walut cyfrowych.

„Nie ma ochrony konsumentów dla tych, którzy kupują jakiekolwiek kryptoaktywa i NFT, i nie są oni chronieni przez FSCS. W rezultacie, jeśli kupujesz kryptowaluty, powinieneś być przygotowany na utratę wszystkich zainwestowanych pieniędzy” – ostrzegł FCA w listopadzie ubiegłego roku.

HSBC i Nationwide nie są jedynymi bankami, które mają ograniczenia dotyczące zakupów walut cyfrowych w Wielkiej Brytanii, ponieważ Santander, Lloyds Bank i Natwest Group wykonały wcześniej podobne ruchy. Jednak większość ograniczeń dotyczy Binance, giełdy walut cyfrowych, która według FCA nie jest upoważniona do działania w tym kraju.

Święta krucjata FCA przeciwko walutom cyfrowym

Aby ograniczyć nielegalną działalność związaną z walutami cyfrowymi, FCA rozpoczęła ogólnokrajową rozprawę, zaczynając od wprowadzenia zasady, zgodnie z którą kierownictwo może trafić do więzienia za niespełnienie wymagań regulatora dotyczących reklamy.

„Firmy zajmujące się kryptowalutami, które prowadzą marketing dla konsumentów w Wielkiej Brytanii, w tym firmy z siedzibą za granicą, muszą przygotować się na ten system” – powiedział FCA.

W zeszłym miesiącu regulator skierował swoje światło na nieautoryzowane działania dostawców usług Bitcoin ATM, wzywając ich do zarejestrowania się lub podjęcia działań egzekucyjnych. Inne organy regulacyjne, takie jak Advertising Standards Authority (ASA) i HM Treasury, wywierają wpływ na nadzorowanie rozwijającego się sektora.

Obejrzyj: Zgodność z przepisami prawnymi i porządkowymi dotyczącymi łańcucha bloków i zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK banks HSBC and Nationwide limits digital currency purchases with credit cards: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO