Korea Południowa zwalcza phishing głosowy związany z cyfrowymi walutami

Krucjata Korei Południowej przeciwko cyberprzestępcom nabiera rozpędu po ogłoszeniu przez Komisję Usług Finansowych (FSC), że rozszerzy obowiązujące prawo przeciwko phishingowi na branżę walut cyfrowych.

FSC niedawno przedstawiła swój plan, stwierdzając, że będzie dążyć do zmiany ustawy o środkach zaradczych przeciwko phishingowi głosowemu w celu ochrony inwestorów w aktywa cyfrowe. W przypadku, gdy program pokona wszystkie przeszkody prawne, ustawa o zwrocie szkód za oszustwa telekomunikacyjne będzie miała zastosowanie do wszystkich dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP) w Korei Południowej.

Zgodnie z wnioskiem organy ścigania będą miały uprawnienia do zamrażania i przejmowania funduszy powiązanych z oszustami na lokalnych giełdach walut cyfrowych. FSC planuje ustanowić 24-godzinny system reagowania, aby usprawnić monitorowanie aktywności phishingowej w ekosystemie.

Zmiany pozwolą różnym organom ścigania udostępniać dane firmom finansowym, aby zapewnić „szybką ulgę w przypadku phishingu głosowego za pomocą prostego przekazu pieniężnego”. Ponadto nowo utworzony rządowy wspólny zespół dochodzeniowy ds. przestępstw związanych z phishingiem głosowym oraz zintegrowane centrum zgłaszania i reagowania na phishing głosowy będą odgrywać kluczową rolę w nadzorowaniu przestępców związanych z cyfrową walutą.

„Jeśli chodzi o ogłoszone środki zaradcze, będziemy forsować projekty legislacyjne i przedkładać je Zgromadzeniu Narodowemu w celu dokonania przyszłych rewizji prawa, a także będziemy reagować na zmieniające się techniki phishingu głosowego poprzez szybko rozwijające się systemy, takie jak instytucje finansowe” – powiedział FSC.

Oszuści głosowi phishingowi działają, dzwoniąc do ofiar i podszywając się pod urzędników państwowych lub pracowników renomowanych firm, a ostatecznym celem jest odzyskanie danych osobowych. Wykorzystując prywatne informacje, oszuści logują się do cyfrowych portfeli ofiar, aby wyprowadzić ich fundusze.

Od 2020 r. liczba oszustw związanych z phishingiem głosowym dotyczących zasobów cyfrowych wzrosła o 100%, przy czym przy użyciu tej taktyki skradziono aktywa o wartości 15 milionów dolarów.

Mocne uderzenie w północnokoreańskich hakerów

Dane z południowokoreańskiej Narodowej Służby Wywiadowczej (NIS) obwiniają elitarne północnokoreańskie grupy hakerskie Lazarus Group za ponad połowę kradzieży cyfrowej waluty w tym kraju. Raport NIS potwierdził, że sponsorowani przez państwo hakerzy ukradli z kraju ponad 600 milionów dolarów, podczas gdy chińskie grupy hakerskie przyczyniły się jedynie do 4,7% kradzieży.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej nałożyło nowe sankcje na grasujące gangi hakerskie we współpracy z amerykańskimi agencjami bezpieczeństwa, aby przeciwdziałać ich działalności.

„Rząd Korei Południowej zdecydował o podjęciu konkretnych działań w celu zwalczania nielegalnych działań w cyberprzestrzeni, które są jednym z głównych źródeł finansowania rozwoju broni jądrowej i rakietowej w Korei Północnej” – poinformowało ministerstwo.

Obejrzyj: Ufaj, ale wszystko sprawdzaj

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea cracks down on voice phishing linked with digital currencies – CoinGeek

Author: BitcoinSV.pl
CEO